7.5.21

Aialood vol.3 - 2017


2017 oli samuti korralik metsakasvatamise aasta aiamaal :D Algas kõik kenasti graafikujärgselt ja alati kuskil juulikuus läheb lappama. Mis teha, suvi on mu tööaja kõrghooaeg ja teen kuidas jaksan. Saagil see valmimast ei takista ja samas, poole hooajast on kõik kena ja viisakas.


Esimest korda võtsin ette tugevama noorenduslõikuse ka õunapuudel. Taaskord ise õpetuste järgi ning päris äge tunne oli midagi sellist ise ära teha! Tänaseks jäävad olemasolevatest õunapuudest alles vaid see sama kasvuhoone ees ning üks mis kasvab meil vana aida juures. Kõik teised võtame tänavu sügisel maha. Saab talv otsa oksi põletada ja järgmiseks aastaks grillipuid riita teha. Puud on liiga vanad, üle kasvanud ja haiged. Kuigi aastani 2019 kandsid nad üsna kenasti, siis iga aastaga on jäänud kandmine väiksemaks ja õunad ussitanud/haiged. Kindlasti aga istutame uued puud asemele, sest nad on ilusad, me sööme üsna palju õuna (eriti Uku) ning lindudele meeldib seal sädistada + tuulevarjuks ka :)Esimesed algelised peenrakastid, hehe :D Kasutasin ära, et need kuurist leidsin ja täiesti okei oli. Maltsa sisse ei kasvanud saaki andsid ka. Aga kasvasid kastist ju kaugele välja ja muru oli tüütu niita. Kastid läksid lõkkesse pärast :)Kui kogemata avastad sügisel, et kasvuhoonesse sai suvikõrvits mitte kurk :DKevad algas tegelikult uute peenrakastidega kasvuhoone taha ja küljele. Need pidasid nüüd kenasti 4 aastat vastu. Oleks kauemgi pidanud aga kuna ma tahtsin need kõrgemaks teha ja maasikad tulid välja kaevata, siis tegime uued hoopis.
Kasvuhoone ees kasvab üks pihlakas, mille sõbranna mulle tõi. Kiiruga panin ta sinna kasvama, sest mujale ei olnud mahti panna ja iga aasta lubasin, et küll nüüd ümber tõstan. Siiani kasvab seal. Nüüd juba kasvuhoone kõrgune. Väga väga rumal idee ta sinna jätta aga mõtlesin, et ma siis hakkan teda kärpima. Las kasvab!? Kätte teda sealt elusalt ilmselt enam ei saa. Ja nagu riskida ka ei tahaks.


Kasetasin esimest korda ka kuulsa KALE kapsa kasvatamist. Päris hea oli. Ja ikka korralik puhmas sai. Huvitaval kombel pole enam tavapoodidest seemneid leidnud.
No comments: