7.4.21

Aialood vol.2 - 2016


2016 aastal kärpisin ma elus esimest korda puid ja põõsaid. Õigemini tegin siis noorenduslõikust, sest kõik olid ikka väga väga hullult vesikasve täis, vanad oksad püsti või murdunud, korralik rägastik. Alustasin suure põlle ääres kasvavatest põõsastest. Mustad ja paar punast. Tol hetkel kasvasid seal veel imelikult istutatud vaarikad, mis olid suured ja andsid paar aastat ilusaid marju aga läksid nii ussiseks ära, et lõpuks ei saanud sealt midagi. Tõmbasin kõik maha. Marjapõõsad on samuti ulmelised! Marjad on nii suured ja jube head. Igal aastal võtsin põõsastest midagi maha, et mitte korraga asja untsu keerata ja tänaseks - 2021 aastaks on põõsas alles vaid ilusad tugevad noored oksad, mis kannavad juba sama kenasti nagu vanad. Just nädal tagasi võtsin viimased vanad puised oksad maha. Asukoha osas on nneed põõsad meie jaoks pisut kehvas kohas, sest ma tahaksin sinna küljele hobuste talvekopli sissepääsu teha aga see jääb tüütult kitsas ja kui põõsad sisse jätta, jääksin ma neist ilma. Seega jah, kui saaks, istutaks nad üldse ümber. Mõte on, et istutaks noored võrsed mujale ja vaataks kui asja saab, siis vanad jäävadki koplisse. Eks näis.Teise aasta põllumaa oli õnneks paremas seisus kui siia kolides. Suutsin sügisel rohkem maltsa üles kiskuda ja jäi teine päris kena must maa. Lausa lust oli traktoriga nüüd tööd teha. Esimene kord kui tuldi ette näitama, kuidas see käia võiks :D Kuna põka on ise veidi lahja selliste tööde jaoks, siis oli abiväge vaja :D

Siit kenasti näha kuhu maale peenrad jooksid. Elektripostist edasi veel, peaaegu jõekääru ääreni. Nüüd on elektripostist tükkmaad nö kodu pool see piir. Ja nii laialt ka enam ei ole. Pool maad.
Kasvuhoone kraam kasvas ikka nagu mets :D Julm saak oli ikka aastal 2016! Kurgid kasvasid kasvuhoonest välja ja mul polnud südant neid ära kitkuda. Kasvasid marudalt! Näha on ka poole kasvuhoone kõrgune rabarber, ma jagasin seda suve jooksul korduvalt laiali ka.


Esimest korda õppisin tomatitel lehti kärpima. Ja hakkasin neid vähem kastma. Paaripäevaste vahedega. Kasvasid mühinal.Jah, see on meie spinat! Kasvuhoones hobusesõnniku peal kasvatatud spinat :D Ja üleval on tavaline Kasemetsa porgand :D


Sügisel ehitasin suurele kasvuhoonele uued ääred. Vanad lagunesid mul selle aastaga peaaegu totaalselt. Jube töö oli. Just see mullaga jantimine. Aga tehtud nad said :)


2 comments:

Kylli said...

Mustsõstart saad paljundada nii, et painutad oksa vastu maad (nt traadist konksuga vms) ja võtab kiirelt juured alla.

Anonymous said...

Sõstrapõõsad võib ka välja kaevata ja uude kohta istutada.