23.3.20

Sunnitud puhkus ja elagu lammutamine!


 Oleme mõlemad Peremehega nüüd 2 nädalat kodused. Sunniviisiline puhkus ainsa vahega, et Peremees teeb kodus oma tööd edasi :P Alustasin ma puude ladumisega. Jõudsin sinnamaale, et ootan nüüd mil Peremees viimased pakud pilbasteks lööb (teeksin seda ise aga käsi on selleks liiga nõrk alles) Mingi osa on veel riisuda aga arvestan, et ca nädala või paariga saab LÕPUKS see aastaid veninud töö tehtud ning sügiseks on seal ilmselt ka uus kena koppel lammastele.

Järgmiseks tööks võtsin ette teise, viimase ja suurima kasvuhoone lammutuse. Eelmise ma tõmbasin maha 2 aastat tagasi? Ei mäletagi. Igatahes tookord sain ma "tänutäheks" klaasikillu näpus ja kruvi jalas. Seekord olin targem ning tõstsin kohe kõik soga eemale hunnikusse, et ei oleks mingit hilisemat sorteerimist. Võtsin rahulikult. Kuna käsi ka alles nõrk ja valus, siis enamasti kiusasin vasakut kätt. Uku magas ja Peremees tegi toas tööd. Ma arvan, et Uku võis 3 tundi magada? Igatahes pm on töö tehtud! Jäänud on veel raamistik, mis tundub kõige selle muu kõrval mis ma sealt maha rebisin, puhas lõbu. Kuna otsa ronida ei saa, et ülevalt alla hakata võtma, siis hakkame kõige mädamast otsast mootorsaega juppe saagima.


Ma ei ole veel kokku lugenud, mitu kuramuse akent selle "kasvuhoone" küljes rippusid aga kätte ma nad sain. Mäletatavasti väikese kasvuhoone klaasid ma pidin kõik sisse lööma (triljon kildu mullast pärast välja sõeluma) sest raam oli nii mäda, et valida oli kas see kupatus lihtsalt pikali lükata ja klaase tervest hoovist korjata või enne klaasid sisse peksta, ära koristada ühest kohast ja siis raam pikali lükata. Valisin ilmselgelt teise aga vahepeal pidin käima emos klaasikildu eemaldamas ja noh, kruvi ma sain ise kätte jalast...

Igatahes.

Klaasid sain kätte koos raamidega, va 3. Üks neist purunes õnneks suurte tükkidena, ei mingeid kilde. Teine läks kahjuks kildudeks aga sain kõik 100% kätte. Kolmanda osas palusin korra Peremehe õue, sest tegu oli suure aknaga, mis rippus kahe kruviga ühest nurgast veel prussi küljes kinni. Tahtsin seda tõsta ja keerutada kuni kruvid murduvad aga oli mu vigase käe jaoks liiga raske. Peremees tuli, kuulas mu seletuse ära. Pani oma mehise jõu käiku ja...edasi korjasin ma mulla pealt klaasikilde :D Mehed kuramus! Tänasin "abi" eest :D Üks näkane klaas on veel raamiga seal kinni. See on ühe tugiprussi külge kinni kruvitud, ma ei saa kruvisid kuidagi kätte ja klaas tahab puruneda, seega pean homme liistud kuidagi lahti saama. Oh well. Suur suur töö sai tehtud! Nüüd on veel ainult puu lõkkesse tassida (hiljem triljon naela tuhast välja urgitseda) ning raamid lähevad koos ülejäänud tuhande aknaga, mis majaga kaasavaraks said, prügilasse.

Alumisel pildil on näha ka vana väikese kasvuhoone peenralauad. Istutasin sinna mulla osale erinevaid lilli. Lolli peaga ka püsikuid. Seal kasvab veel ka viinamari, mis tuleks ruttu ära toestada. Ma tahaksin, et seal oleks muru aga ma ei tea kas ja kuidas see viinamari sealt elusana minema transportida :( Püsikutega pole viga, need saab istutada.


Igatahes.

Kui raam ka maas ja lõkkes, saab hakata uut ehitama. Kindlasti tuleb sama pikk ja lai aga mitte nii mõtetult kõrge. All on betoonist "sokkel" juba vanast ajast olemas ja see on täiesti korralik. Kuigi fibo oleks ilusam. Eks vaatame üle :) Üks vahva mõte on mul seoses kasvuhoone ja kanadega aga esmalt, lõpetame töö lähipäevil ära :)

No comments: