10.6.19

Mõnikord tahan kiidelda!


Kui Uku sündis, olin ma üsna enesekindel ja teadsin, et on mis on aga me saame kenasti hakkama ning me ei jää kuidagi ajahätta uue ilmakodaniku elurütmi arvestades. Ma olin enesekindel, vaatamata sellele, et tegu on meie esimese beebiga, on mul juba mõned põhimõtted ja eesmärgid. Ja ma ausalt olen julge ja ning ütlen, ma olen pagana õnnelik, et ma ei kuulanud neid jutte kus üritati hirmutada või ma ei teagi millist huumorit kasutada, et elu saab olema ränkraske ja unustagu ma magamine-söömine-muu-elu-väljaspool-lastetuba. Võib olla mõne beebiga tõesti nii ongi aga ma ei jaksa enam kiidelda kui tubli on meie põnn! Ma tahan lihtsalt öelda, et ennast tuleb usaldama õppida ning isegi kui eksid, saab alati uuesti ümber õppida ent ma olen siiralt tänulik endale, et suutsin jääda sama enesekindlaks ka pisut kehvematel päevadel.

Uku on haiglast alates teinud pigem pikkasid unesid. Ta on haiglast alates ka kaela hoidnud ning huvitaval kombel täiesti gaasivaba beebi (va see üks tilk d-vitamiini, mis tal pea kaheks päevaks seedimise täiesti sassi lõi) Ta krooksub ja puuksub ise. Tal on olnud juba nüüdseks (kuu ja 2 nädalat) mitu nn. kasvuspurti ja tissistreik. Ei tea mina kuhu tal selle kasvamisega kiiret on. Ja kõik on täiesti üle elatav. Ma ei saa aru miks seda kõike hirmuga süstitakse? Kindlasti kogevad mõned beebid seda kordades hullemini aga nii ei saa ju teistele öelda, et siis sinu lapsel läheb samamoodi. Mind lihtsalt nii painab see pidev kaagutamine: "küll sa näed" või "küll te sama kogete" Ugh!

Ukul on olnud selliseid päevi, kus ta mind enda kõrvalt ära ei lase. Mingid Ukuandurid hakkavad tööle nii kui ma olen saanud mõne minuti mujal olla. Ja pehme nutt on kohe lahti. Jah, ma tõesti ei jookse kohe vetsust püksid pahkluudeni maas välja või ei lase söögil põhja kõrbeda. Ma kuulen teda, ma tean, et see ei ole hüsteeria ning ma olen kohe tagasi tema juures. Ta ei ole kunagi peale minu naasemist hüsteeriliselt edasi nutnud. Ja lutiketiks ma ka ei kavatsenud muutuda. Mõned päevad olid tõesti sellised kus tahtsin nuttes õue joosta ja vihast karjuda, et ma ei saa minna ja loomi õigel ajal sööta või puid laduda või muru niita. Aga siis tulebki ümber õppida ja lapsega koos kulgeda. Kuid ei tohi unustada ka esmatähtsat nagu söömine, pea puhkamine ja hingamine. Ainult ja ainult nutu ja vääksu järgi kimamine ning pea valutamine ei ole ei emmele ega lapsele head. Mõnikord tuleb süüa samal ajal kui laps rinnal, tehtav! Mõnikord tuleb laps vetsu kaasa haarata ja ta süles hoida või põrandale panna (so what!?) Kõik on tehtav! Oluline on enda hoiak, suhtumine ja positiivne mõtlemine. It does work!

Käisime Ukuga tema esimesel festivalil, Grillfestil. Mul oli selleks hetkeks soetatud meie esimene kandekott ja olen ülirahul! Kuigi mitmed hirmutasid, et sellise palavusega oleme mõlemad lapsega läbivettinud siis reaalsuses oli Ukul ainult kergelt kõhu pealt niiske ja minul sama. Tuult ta ei saanud, koti võtsin pärast alles autos igaks juhuks maha ja lapsele kohe kuivad riided selga. Uku oli väga rahul ja magas 2 tundi jutti seal kotis maha. Jube mugav asi ikka!

Nende soojade ilmadega hakkas põnn aga taaskord pikki unesi tegema, ei lasknud palavusest ennast häirida ning kõigele lisaks õppis ise magama jääma! Öösiti ärkab üldiselt 5 minutiks ja magab nagu mõmmi edasi. Päevased uned on samuti 2-4 tunnised ja valdavalt õues. Näiteks täna ärkasime kell 11, sõi, läksime õue ja sain 3.5 tunniga kasvuhoone rohitud, taimed istutatud, koeraga möllata ning veidi isegi heina trimmerdada. Toas sõi uuesti, tegelesime veidi harjutustega ning kui Peremees koju tuli, läksime uuesti õue, et saaksin edasi trimmerdada. Homme on plaanis heina niitmisega jätkata (kui ilm lubab) ning seejärel on veel väike nutsakas puid vaja riita laduda, tall puhtaks teha lõpuks ning siis saab juba muude töödega jätkata. Ausalt öeldes jõuan/teen rohkem praegu lapse kõrvalt kui möödunud aastatel mil beebit veel polnud. Nii naljakas. Õhtud lõpevad sellega, et põnn magab ja mina töötlen pilte. Seega 2 nädalaga pildistatud 6 galeriid on kõik valmis ja üle antud :) Olen rahul!

1 comment:

Tiina said...

Nii tore et teil hästi läheb. Nii tubli 😊
Eks see vist on jah suhtumise küsimus. Ma hakkasin ise kah mõtlema et miks just kõige halvata hirmutatakse ... väga veider ikka. Võiks just öelda ju mis kõik nii toredat saama hakkab :D