31.1.19

Mähkmemajandus

Juba enne kui beebiplaan majja tuli ja paika sai teadsin, et tahan mingites asjades mingilmääral pisut "rohelisem" olla. Üks valdkond on mähkmed. Mul ei ole aimugi kas ja kui kaua ma nendega reaalsuses toimetan ent hetkel on kindel plaan proovida ja kindlasti mingi osa beebiajast neid ka kasutada. Tean, et nt linna/külla vms kohta minnes riidest mähkmeid esialgu ei kasuta aga kodus kindlasti. Kuna meil on suvi ka ukse ees, siis kodus ja õues olles, tahan kindlasti kasutada ka võimalust lasta tal üldse ilma mähkuta olla (veekindla lina/mati peal)

Pesema hakkame kraani all, seega niiskeid salfakaid ma koju ei too. Üks pakk ilmselt autosõitudeks peab aga kaasas olema. Kuigi oleneb kuhu minna, sest nt vanemate või vanaema juures on kraan olemas, seega oleneb milline on sihtkoht.

Kosmeetika valdkonnas on meil valmis ostetud Weleda saialillesalv, mis on siis beebi nahale ja tugevama ärrituse korral. Kergema puhul lähen vanakooliteed ja kasutame kummelikompressi.


Üks rull ühekordseid mähkmepabereid sai ka Alist tellitud, lahti pole veel rebinud aga neid rulle tuleks kindlasti pisut juurde tellida. Olen mõned kodumaised müüjad ka endale salvestanud, mille hind on mõistlik ja mille ooteaeg ei oleks kuu aega. Tegelikult on plaan lasta emal õmmelda ka marlilappe jms sisusid, jälle väike kokkuhoid :)


Tegelikult ei ole mu mähkmemajandus üldse mitte valmis, suurem osa asju on veel soetamata aga teen alustuseks ühe pisikese postituse ära. Ütlen ausalt, ma ei viitsi ennast kõikide nende tuhande erineva firma ja valikuga kurssi viia, mul pole selleks aega ega tahtmistki. Olen saanud katsuda erinevaid kalleid ja odavaid, uurinud tuttavate käest kogemusi ja arvamused on täiesti seinast seina, seega alustan ise nullist ja veidi odavamast ning tellisin endale ca 5-7 eurot tükk, Aliexpressist. Mul on hetkel pisut kallima firma nagu Happy Flute mähkmed, 2 paari vastsündinute omi + mingi suvakas firma ja siis 3 suurt paari suvakaid firmasi (aga mitte neid kõige odavamaid 1-2 euroseid) Kangas ja sisu on kõik üks ühele ka nende kallimatega mis mul käest läbi on käinud. Õmblused täiesti tipp topp, välimus samuti (nt trukid jne) Visuaalselt ei saa ühestki otsast aru, et tegu oleks vähem hiinakaga kui kõik teised kallid hiinakad :D Eks näis mis peale pesu pesemist saab aga ise ei usu, et midagi drastilist muutub.Happy Flute mähkud + see üksik suvakas on kõik sees need nö "kõik ühes" mähkmed ehk et sisu on kõik koos kinni. Kui beebi pissib/kakab, siis suurema osa loputad/kraabid maha ja mähku pessu. Neid võiks kokku olla mul ca 10. Vähesemaga ma kardan, et hakkama ei saa. Õnneks saab neid ka suuremaks teha, seega sobivad vastsündinule + veidi suuremale. Sisud on pehmed ja visuaalselt väga kvaliteetsed.


Lisaks on mul olemas ka 3 suuremat mähkut, õhemad, sest tegu on taskumähkmega ning vastava sisu saab lisada pisikese pilu kaudu (mis teeb siis mähkme ka veidi kohevamaks jälle) Traktoritega mähku on ilmselgelt must have :P Need peaks nüüd alla 5 eurosed mähkmed olema. Visuaalselt jällegi mitte mingit vahet nt mõne 15+ eurose mähkuga.Ja see on siis väike pilukene, kuhu sisse saab mähkme sisu susata :) Sisusid mul veel ei ole aga olen juba välja vaadanud ja ostukorvi pannud. Neid suuri võiks mul ka 10 kindlasti olla ja eks aegamööda selgub, kas ja kui palju juurde on tarvis.


Haiglasse kaasa tellisin ma Looduspere poest ühekordsed Moltexi ökomähkmed. Pakis on 42 mähkut ja sellest jagub meil vabalt ka hilisemaks. Ilmselt ka öösiti kasutan ma ühekordseid, vähemasti esialgu. Eks siis tulevikus selgub, kas ja kuidas see kõik kujuneb aga tore, et mul vähemasti mingi plaan on ja eks see aitab ka endale kindlamaks jääda mingite valikute tegemisel :) Kohe kindlasti ei tunneks ma ennast sellepärast kehvasti kui hiljem selgub, et riidest mähkmed pole mulle. Pigem olen juba põnevil, et katsetada ja möllama hakata :)


No comments: