26.1.19

Beebijutud


Tädi kinkis mulle enda meisterdatud beebipesa, mis tuli minu maitse järgi Muumiteemaline (kes veel ei tea, siis jah, ma olen Muumifänn) ja neutraalses toonis, et pisipoisile sobiks. Ma olen nii nii rõõmus sellise armsa kingi üle! Pesaga olid kaasas veel vankritekk ja voodipesu komplekt. Pildid on telefoniga tehtud ja üldse mitte ilusa kvaliteediga aga tõeliselt ilus ja armas on! Tädil on ka Facebooki leht - Beebipesa

Tegelikult ei olnud mul üldse plaanis taolist ese koju tuua ent jõudsin järeldusele, et kuna meil on kassid ja koer, kes käivad kus iganes ning tihti tahaks ikka lapse nt diivanile panna või kas või põrandale, siis võiks tal oma puhas "koobas" olla kus nt uneledes lamada või päris tududa, seega igatepidi eesmärgiga ese ja Muumid ka! :)

Hetkel ongi meil tegelikult pea kõik vajalik olemas ja mõned asjad veel tulemas. Näiteks mu vanemad kingivad meile suure ja paksu tegelusteki (mis valmib Märjamaal Lapibutiigis - soovitan soojalt tegijat, võrratu kvaliteet ja imeilusad tekid) Ka vennalapse tekk tuli sealt. Peremehe emaga sai pisut räägitud ja tema kingib meile ehk sooja lambavillase teki, mida siis nt talvel saab vankris või voodis kasutada. Neid müüvad pm kõik kodumaised käsitööpoed. Hall tekk mida ma soovin, maksab nt 34 eurot. Mõõtude osas hetkel täpset ei oska öelda aga piisavalt suur oli, et saab ka suuremale lapsele kasutada.

Nimekirjast on meil veel puudu alljärgnevad asjad:
- ekraaniga monitor (kuna ma pean palju liikuma, et nt loomi sööta vms, siis on minu jaoks monitor ülioluline, et saaksin beebit jälgida, lisaks ka need hetked kui beebi õues vankris uinakuid teeb)
- turvahäll + isofix (kinnitused tuleb ilmselt mõlemasse autosse panna)
- 2 lutipudelit
- madrats voodisse
- riidest mähkmete varu täiendada (ca 10 on olemas aga võiks olla 20)
- mähkimisalus riiulisse (see on tegelikult juba välja valitud)
- kõhukott beebi kandmiseks

Boonusena oleks vb tore kui leiaks järelturult BabyBjorni lamamistooli, mis ei vibreeri. Täishinda ma selle eest maksta ei kavatse ja vibravat vidinatega tooli ka ei soovi. Mängukaare alla ma samuti raha ei pane, puust kaared maksavad õudukat hinda ja kuna me just saime parajas mõõdus lauad, siis teeme selle hoopis ise enda maitse järgi :)

Kõik muu on tegelikult olemas. Õige pisut vaatan ma riideid alates 68+ suuruses, ikka neutraalseid. Muist on olemas aga sügise poole ka soojemaid asju kui bodyd ja pluusid tarvis. Kõik sai kenasti kastidesse suuruse järgi sorteeritud ning jäänud ongi veel haiglakott valmis panna. Pooled beebi asjadest on eraldi kotti juba tõstetud aga puudu on veel kena ja piisavalt suur kott, mida reaalselt kaasa tassida. Kohver on aga sellega tundub maru imelik haiglasse minna.

...

Beebi ise on aktiivne, elab vasakul koopas nagu ikka (st 90% löökidest on vasakul küljel ja kohe nii küljel, et mul on teinekord tunne nagu koliks ta kohe mu selga elama) Mõõtude poolest oli siin detsembris grammike lühem/kergem kui keskmised beebid ent nüüd jõudis juba kenasti järgi. Kõik muud näidud normis. Ise elan "mitteraseda" elu ehk et kui kõht poleks kasvanud, ei saakski aru, et rase olen. Ei ole ikka mitte mingeid tunnuseid. Kükitan ja kummardan ikka sama hoogsalt, vb on tekkinud väike võhmapuudus ja viimasel ajal on kükitades keerulisem kiiresti püsti saada (või järgneb sellele mingi mittetahtlik mugin, heh) Toimetusi teen ikka samamoodi rahulikult, koeraga käin mitu korda jalutamas ja lumepalle loopimas, hobuseid viin ikka kaks korraga õue. Heina tõstan ja puid toon. Maanaise elu :) Ei kurda, eelistan iga kell olla aktiivsem ja ennast vormis hoida. Huvitaval kombel on söögiisud normaliseerunud ehk et pole pidevat näljendamise vajadust kuigi ma ei keela endale absoluutselt midagi. Ükskord ravisin kõri klaasi külma cocaga - aitas! Ainus täheldus mida ma nüüd avastanud olen, on kanamunade kasutamine, ma nimelt ei ole neid terve raseduse jooksul söönud. Mul tekkis see juba suvel tegelikult, kui meie enda kanad enam ei munenud ja no minu kästi ei tõusnud ostma poekanade mune. Siis mingi hetk neid ikka ostsin aga nt prae-ja keedumuna ma ise ei söö. Ja see on siiani samaks jäänud. Teagi kas see otseselt rasedusest on. Aga Fanta joomine on küll täiesti raseduse teema. Eriti see uue mango maitsega Fanta - mmmmm! Ma ei sallinud Fantat enne beebit absoluutselt :P

Viimane kord oli siis vererõhk ka tavapärasest kõrgem ja rääkisin ämmaemandale (soovitan Pärnu Marieta Medi arsti Kadri Vaet'i!) oma stressist ja sellest mis toimub meie peres. Tunnen ise ka, et tihti pea muliseb ning magamisega on probleeme (sest tuhat erinevat mõtet ründavad kõik korraga just siis) Viimase kahe kuuga tuli juurde vaid 3 kilo, sest alates jõuludest läks mu söömine paika ning lisaks ka see stress peremuredega. Kokku olen rasedusega siis 8 kilo juurde võtnud. Ehk et kaalun pea sama palju kui pimesooleopile minnes kui ma tundsin, et paks olen. Ent nüüd näen ja tunnen ma ennast 10 korda paremini!

Tõin raamatukogust ligi 10 beebiteemalist raamatut ja 8 neist on loetud. "Aktiivsünnituse" raamat meeldis neist kõige enam ja kindlasti sain sealt palju ideid oma sünnitusplaani tarbeks (see nimekiri on vaja veel ära teha) + julgustust nendele mõtetele, mida ma ise tundnud olen nüüd mitme kuu jooksul seoses sünnituse ja edasiste plaanidega Hetkel on pooleli esimesest lehest meeldima hakanud "Prantsuse lastetuba"  - olen lummatud! Eks näis mis reaalsuses saab aga nt beebide unekool ja pm kõik muu millest seal kirjutab, on nii minu mõttemaailmale sobilik! Mõned raamatud olid nagu pooleldi põlveotsas kirjutatud ja üldse mitte piisavalt informatiivsed, seega minu jaoks mõtetud. Paari ei viitsinud ma üldse edasi lugedagi.

Kõik on äärmiselt põnev ja kohati oleksin leidnud endale uue hobi :) No kui rasedana ratsutama ei kipu, siis vähemasti leidsin millega asendada.

No comments: