25.12.18

Ostud beebile vol.1

Kogu see beebimajandus on minu jaoks hästi põnev ja uus ning tahan igatepidi mõned asjad üles märkida või jäädvustada. Samas näiteks iganädalased kõhupildid olen ära jätnud, isegi looteanatoomiast sain mõtetu ufopildi, millest üldse kahju ei ole (mõned käivad iga kuu UH pilte tegemas ja kontrollis) Hetkel olen sealmaal, et ühtegi uut asja ma kingiks ei soovi ning põhimõtteliselt ka vastu ei võta, sest nagu ka enda asjadega, ei taha ma mingit kuhja tavaari, millega pärast nii või naa midagi peale ei hakka. Riideidki sai tõenäoliselt liiga palju aga kuna suurem osa (ligi 90%) on tulnud taaskasutusest, siis on veel okei. Olen pea kõikidele sõpradele/sugulastele rääkinud, et esimesele beebile valin ma kindlasti enamjaolt ise asju ning kui tahate midagi tuua, siis küsite, sest igasugune plastik/HelloKitty/Disney/roosad/liblikad/robotid/autod minu majja ei tule :) No offense! Teate ka kui lihtne on astuda sisse mänguasjapoodi ja valida sealt ükskõik milline plastikust lelu imikule? Õudukas!

Mul on mingid põhimõtted ja püüan neist ka mingilmääral kinni hoida. Näiteks see, et mänguasju on vaid valitult ja tõesti erilisemad, plastik on üldiselt big no no, kõik mis saab võiks tulla taaskasutusest. Kindlasti ei raiu ma neid reegleid rusikaga vastu lauda pekstes aga mingite esemete puhul olen ma väga väga kindel endas (nt keelasin eos ära igasugused odavad nukud, autod, Hello Kittyd ja muu pahn) Lisaks nüüd kui sugu on teada, ei taha ma ikkagi koju ühtegi soole rõhuvat riietust (nt auto või robotipiltidega riided, tumesinist tooni riided jne) On asju mida kindlasti tulevikus ise valime jälle aga antud hetkel ei soovi seda. Mul on ka üsna enda maitse piltide/stiili osas (rebased, hundid, loodus, teatud kindlad tegelased nagu Muumid, Harry Potter) Põhimõtteliselt elan siis beebi peal enda maitse-eelistusi välja, hahaa :D Aga ilmselgelt oleme meie ka tema vanemad ja mitte keegi teine :)

Põhimõtteliselt kõik asjad/riided sobivad nii poisile kui tüdrukule, eelistan just selliseid toone: pruun, beez, hall, must ja sinepikollane. Mulle tohutult meeldivad nt zara tooted ja kindlad lõiked. Muidugi on meil kapis ka lihtsaid ühevärvilisi bodysi, pükse, mõni Puhhi pildiga riietus. Suurem osa asju on ostetud kaltsukatest (uued ja kasutatud), saadud paarilt sõbrannalt ning siis väike osa tellitud Aliexpressist. Ei aja taga organic asju (aga vaatan siiski kanga koostist) või käsitööd, kui midagi meeldib ja tundub hea kvaliteediga, siis selle ka ostan :) Ütleme nii, et Alist tellitud asjad on 100% ootustele vastanud ja ausalt öeldes teinud ette silmad enamusele Eesti tavapoodides müüdavale (kõik on absoluutselt ühesugused igavad asjad!)


Kuna mul pole aimugi mida kujutab endast Eesti ilm aprilli lõpus/mai alguses (millal on tähtaeg) siis on igaks juhuks olemas ka talveks sobivamad kombekad. Kangast, ei ole kilest. 2 karukostüümi ja üks valge loomapiltidega. Juurde on tarvis osta veel lambavillane paksem beebitekk juhuks kui satub veel lumi maas olema või miinuseid, mida saab edaspidi kenasti ka talvel kasutada :) Kõik kolm kombekat on ostetud Humanast (ca 3 eurot tükk) ja on täiesti uueväärsed.


Vastsündinu komplekte on mul tegelikult 2 ühesugust, ma ei tea miks ma nii olen ostnud. Suuruse vahe vist oli. Ostetud Lindexist ja ma arvan, et on kõige kallim riidekomplekt mis mul garderoobis on XD Ja ilmselt ka selline mida paar päeva kanda saab, haha.


Ülemised kolm mütsi on kõik saadud, alumised kaks on vahva leid ühest kirbukast (olid vist 0.5 senti tükk) Üldiselt mulle sellised väga värvilised asjad ei meeldi aga need olid niii armsad ja ma tean, et mu emale meeldiks kui  üks pisikene beebs neid ka kannaks :P Suvi tulemas ja suveks kindlasti mütse tarvis.


Ja siis on hunnik Alist tellitud asju, mis on tegelikult nüüd kõik vanuses 3-6 kuud. Ehk et ma ostsin pisut asju ka tulevikuks. Vastsündinule uhkemaid asju osta ei näe mõtet, lamab enamuse ajast :D Kõik, absoluutselt KÕIK tellitud asjad on täiesti super kvaliteediga ja näevad väga väga vahvad välja. Hinnavahemikud 3-10 eurot. Näiteks alloleval pildil vasakul pool on Harry Pottery teemaline body koos pükstega - niiii lahe! See oli üks esimesi asju mis ma Alist tellisin. All paremal pool on kaks paari lahedaid traksikuid mis on jällegi kirbukaleiud ja just sellise lõikega riided mulle ka väga väga meeldivad. Poistele on maruraske teistmoodi pükse leida, seega väga vinge avastus :)Riietel eelistan ka nordic/loodust/muumid/loomad pilte. Neutraalseid ja vahvaid. Haisukolli body oli üks väga vahva leid Humanast (kaltsukaleiud on kõik hinnavahemikus 0.5 senti kuni 5 eurot) Tihtipeale on tegu Nexti, H&M, vms firma toodetega, mis ei ole üldse karedad ja näevad täiesti uueväärsed välja.
Alist sai tellitud ka kaelasalle (neid tuleb veidi juurde) ja see imearmas kollane kassimüts! Kaelasallid on super kvaliteediga, on õhemaid ja veidi soojemaid, näevad maruvahvad välja ning maksid nii nii vähe. Tellin endale ka suveks paar salli, sest osad lähevad mulle ka ümber kaela (lapsele saab siis topelt ümber kerida, et oleks soojem)


Kuna mina ei ole suutnud Eesti poodidest suvisemaid ilusate piltidega tekke ja lappe leida, tulid kõik asjad Alist. Hinnad vahemikus 7-12 eurot. Tegu 100% puuvillaga ja mõned organicud lausa. Esimene, jäneste, kuuskede ja kitsedega/rebastega on nagu paksem marli ja sobiks ideaalselt ka ila/okselapiks kui tükkideks lõigata. Mina jätan selle aga suviseks tekiks palavate ilmadega, sest see on ka üsna suur ja saab vajadusel ka topelt peale asetada.


Teine suur tekk on hirvepildiga. Olen rohkem kui rahul! Ideaalne kevadeks/suveks. Tekid on ka selles suhtes nö aegumatud, et beebi võib rahus kasvada aga sama tekki saab samamoodi ka edasi kasutada.Kui ma jõulude eelselt Ülemistel käisin, astusin esimese asjana oma lemmikpoodi, et osta sealt beebile Muumide saunarätt. Ma armastan seda poodi, sest nad on vist ainsad Eestis, kes Finlaysoni asju müüvad. Kahjuks neil päris beebide asju ei ole, seega tulevikus tulevad sealt suuremale lapsele ka voodipesu ja suuremad saunarätid. Aga ühe väiksema kapuutsiga saunalinaga ma välja astusin :)


Üldiselt ei ole beebile hommikumantel just vajalik aga selle lepatriinuga nunnuka ma Humanast kaasa võtsin :)


Schleichi mänguasju olen ma juba aastaid fännanud ja nüüd on põhjust neid ka koju muretseda (vot neid jubinaid võib meile küll kinkida tulevikus, haha) Ostsin siis esimese hobuse ka ära ja no, kahtlen kas ma neid lapsele üldse annan, haha, nii ilusad on :P


Lelusi on meil just nii palju ning rohkem ei olegi tarvis. Nagu ma eelnevalt mainisin, siis plastikut ma juurde tuua ei luba. Pildil on 2 plastikust kõristit, mis on saadud ning need ma jätsin alles. Tegelikult see istuv hele loomake hoiab kõristit ja selle ma tõesti ostsin kaltsukast 0.5 sendiga. Sinine kõristi on esimene kingitus minu emalt ja see on see puust. Roosa retrojänese ostsin ma Palamuse laadalt ja see jääb ilmselt iluasjaks, sest närimiseks ma seda anda ei raatsi :P Liiga kallis mälestus lapsepõlvest. Puust hobusekujulise närimislelu ostsin ma Alist ja see on täiesti naturaalne.


Olemas on ka muumide teemaline voodipesu, sain sõbrantsilt. Paar komplekti tuleks veel juurde soetada aga ka nende valik on mul juba tehtud. Lisaks leidsin kirbukast 50 sendiga muumide põlle :P


Sokid, papud, sukakad on kõik saadud, valin materjali/välimuse järgi. Ise ostsin I love Eco ketsilaadsed suss-sokid ka juurde :P Issi ja emme on pungikalduvustega, siis peab veidi beebile seda juurde ka tooma. Hehee.


Üks lemmikoste Alist on ka see komplekt 100% puuvillaseid tekke/ilalappe. Väga pehmed, tunduvad väga hästi imavat ja no nt Pärnust ei leiaks ma eladeski nii lahedaid. Üks komplekt maksis ka vist mingi 5-7 eurot, ei mäletagi. Neid tellin kindlasti 2-3 komplekti juurde.


Üks kallim mängasi tuli Ülemistelt, poodi ei mäleta enam. Ostsin sest oli rebane ja organic :D Jänes oli ka ägedate kõrvadega aga valisin sisetunde järgi rebase :P


Kindel soov oli soetada ka Onu Remuse juttude CD. Puudu on veel Hunt Kriimsilma multikad ja Muumide multad. Mina nt ei taha oma majja Mašat ja Karu või teab mis õudukaid tänapäevaseid multasi. No ei taha. Õnneks meil telkut ei ole ka loodan, et minust ei saa ka telefoni sõltlast (õnneks ma ei kanna telefoni enamuse ajast ka kaasas) Neid saab muidugi alles kauges tulevikus kuulata/vaadata aga mina tahaksin oma lapsele rohkem enda ajast jutte/lugusi/pilte edastada, sest need olid õpetlikud ja väärtuslikumad.Kui ma muidu olen igasuguste tilulilude suhtes skeptiline, siis nt käru ostes, sain kaasa ka vahva retrohõngulise vankrikõristi ja selle jätsin küll alles. Minu maitsele liiga kirju aga asja hõng on hoopis teine. Poodides müüdavad pehmed karud jätavad mind külmaks. Näiteks Pärnus müüakse ühes tiimarilaadses poes puust!!! hällilelusi (need mis õhus ripuvad ja laps saab neid vaadata)


Korvipõhjas on igaks juhuks ka paar lutti. Aga tahan Looduspere poest ühe naturaalse ka juurde osta. Minul ei ole lutikasutamise vastu midagi ja ei kavatse kuulata ka heietusi selle osas :)


Viimaseim ost mille sain nimekirjast maha tõmmata oli öölamp. Vaatasin ka Alis ringi aga ei jäänud midagi silma. Soolalampi ei tahtnud miskipärast. Pärnus ühes pudipadipoes oli selline vahva kuu kujuline lamp ja selle valgus ka parajalt mahe (ei paista väga kaugele ega tohiks häirida) 7 eurot. Tuli koju :)


Ema leidis kodus asju koristades päris tutikad beebikindad, ilmselt kaltsukast saadud, seega vastsündinule on mõnusalt sügelema ajavad villased kindad ka olemas :P


Armas täditütar kinkis enda heegeldatud eesli, kellel puudub saba, seega ristisin ta Iiahiks :P


Esimene lelu mille ostsin kui soo teada saime ja millega ka vanematele sõnumid saatsime on käsitööpoest toodud puust auto :P Otsisin taga puust puiduveorekkat mille kärus olid ka palgid aga ei leidnud, see oleks vahvam olnud (sest vanaisa on ju puiduauto peal tööl) Puust lelud on meie majja alati oodatud :)


Peremehe ema kinkis meile Suva beebisokid/kindad, mis ilmselt ka haiglasse kaasa tulevad kuigi on helesinised :P


Ja viimaste ostude seas oli ka armsate piltidega beebiraamat kuhu saab siis beebi sünnist ja kasvamisest ülestähendusi teha :) Minul ja vennal on ka meie beebiajast taoline raamat olemas ja maruvahva on lugeda ja emale küsimusi esitada.


Eks nipet näpet asju/riideid lisandub tasapisi juurdegi aga nt 1-5 kuu garderoob on meil olemas ja juurde ei soovi (kui ei ole midagi tõeliselt ägedat) On asju mida ma kindlasti ei soovi ja asju mida tahan raudselt ise valida. Igapäevasel kasutusel võivad ikka tavalised riided ka olla aga kindlasti meeldiks lapsele ka midagi toredamat selga panna. Ootan hetkel veel saabumata riidest mähkmeid ja teen ka sellest eraldi postituse :)

3 comments:

Tiina said...

Minu jaoks vastsündinule on täiesti must have need tudukad või onsied mis on jala osad kaetud. Sest need pisikesed alati nutavad kui neil riideid vahetada, siis on hästi hea kui kähku saab selga ja seljast ära. Mul oli ka väike pluusikene all. Jääb ka pluusi ja pükste kokkusobitamise vaev ära :)

Alice said...

Tore, et sa siia enda jaoks kõik asjad kirja paned, sest siis on sul endal hiljem hea avastada millistest asjadest kasu oli ja mis mõtetuks osutusid.

Mina isiklikult soovitaksin väikesele beebile lukkudega bodysid ja kombekaid. Neid trukke on väga tüütu ja raske kinni panna, eriti kui laps samal ajal vähkreb või nutab, või öösel pimedas mähet vahetades. Lukuga supsti lahti ja kinni ning kogu lugu. H&M-s on minu teada peaagu ainuke koht kus neid müüakse ja veel ka väga ilusaid ning hea hinnaga.
Samuti magamiseks beebidele ja väikelastele mõeldud magamiskotte tekkide asemel. Magamiskotiga magades saab alati kindel olla, et laps ei aja öösel tekki pealt ära ja et tal ei hakka külm,
https://www.babycity.ee/ee/epood/brand/mothercare?l_s=1&l_t=c&c%5B%5D=11685&m%5Bmin%5D=1+€&m%5Bmax%5D=540+€&r%5B3%5D%5Bmin%5D=0&r%5B3%5D%5Bmax%5D=144&shopOrder=

Plastmassi osas aga tekkis selline küsimus, et kui sa nii plastmassi vastane oled kas sa siis jätad ka Legod ja Playmobil asjad oma lapse mängutoast välja või pead vaid silmas mõtetuid odavast palstmassist mänguasjuv? :-)

Kris V said...

Lego on minu jaoks midagi muud. Ma plastiku all mõtlesin neid igasuguseid kõrinaid ja muid vidinaid (peipleidid jms kraam) Lego on kvaliteet ja see on midagi muud, duplo meeldib mulle endale kohutavalt :)

Lukkudega asjad mulle ei meeldi väga ja H&Mi kaup on nii üks ühele igav (Eestis) et sealt ei osta ma mitte midagi. Valdav enamus kaubast on ka seal trukkidega või üle pea käivad, välismaal vb suurem valik :)