24.12.18

Meie pere jõulud 2018


Meie pere jõulupidu on tänavu peetud :) Kuigi algselt oli plaanitud istuda sel aastal minu vanemate juures, siis viimasel hetkel otsustasime ümber ning kogu seltskond saabus hoopis Kasemetsa tallu ehk meie juurde koju. Mina töötlesin 22 õhtul veel viimaseid pilte ning 23ndal alustasime koristamise ja suurte sättimistega. Ema saabus juba valmis tehtud toidulaadungi ja jõulunõudega. Peremees aitas mööblit tassida ning stuudiost sai hoopis ilus ja helge jõululauaga ruum. Stuudio kuusk jäi paigale, sest elutoas on meil veel ka päris kuusk, meie enda metsaplatsilt. Kuuskedega on minul see kiiks, et nii kui ma oma elu peale sain, tahtsin kuuse juba varakult, kohe detsembri alguses koju tuua. Nii ka siiani läinud on kuniks siis sel aastal vaid nädalakene enne jõule tuppa tõime. Lihtsalt polnud seda õiget aega. Aga kuusk sai seekord eriti ilus ja kannab ära ka kõige raskemad ehted (tänavu lisandus päris mitu uut hobusekujutist, mida muidu on raske leida)

Mulle meeldib kui on erinevaid kujutisi, nii on kuuse ümber rohkem uudistamist ja imetlemist. Igal ehtel oma lugu :)


Postkaarte ma ei jõudnud sel aastal joonistada ega ka saata. Ostsin küll nädal enne jõule kiiruga kolm armast kaarti aga tunne ei olnud õige, sedasi rutuga...seega jäävad teist korda ootama :) Postkasti potsatas aga 2 ülivahvat kaardikest minu emalt ja teine Mormelt. Nii armas on selle pisikese (nüüdseks) lageraieplatsi otsas olevast postkastist midagi leida. Vasakul on näha ka ema koostatud nimekirja tema menüüplaanidest õhtusöögiks :P
Pidusöök oli meil võimas! Nagu igal aastal, sest kui minu ema köögitoimkonnas on, ei ole mingitki pääsu kergemalt läbi ajada. Sedapuhku jälle traditsiooniks saanud 12 jõulurooga (sh 2 kooki) Me ei söönud Peremehega spetsiaalselt 2 päeva normaalselt selleks, et saaksime õhtusööki nautida. Mingit ülesöömist ei toimunud, kuid kõike sai proovitud ja kõhud on ikka veel täis. Seltskond oli suurepärane ning tegime esimest korda ka seda poppi kingipaki avamise mängu pajakinnastega. 2 ringi. Ohsajuudas kui hasarti see mäng ajas :D Hea, et juuksed pähe jäid ja rusikad käiku ei läinud. Ema rääkis huvitavaid jõulufakte ning kõik said ka ühe nimeliselt tehtud paki avada. Nii nii vahva oli!

Enne pidusööki kui laud kaetud ja söögid valmis ning külaliste tulekuni aega, käisime emaga hobuseid talli toomas. Tallis ootas neid värske põhk, hein koos siloga, ema jagas neile porgandit ning ka kanad said korraliku laari head ja paremat noka ette. Gandalfit ootas ukse taga värske kassitoit ning lindude söögilaud kaetud kooritud päevalilleseemnetega.

Täna hommikul (nagu ka üldiselt alati) söötsin loomad kõigepealt ja alles siis sõin ise, nagu vanasti tavaks oli. Kanadel oli eriti uhke pidulaud: hakkliha kohupiima ja rosinatega. Findus nautis lõhekastet (kassidele) ning Pettson oma uut allergiavastast toitu (mis talle õnneks hirrrrmsasti maitseb) lõhega ning linnudki said rosinaid juurde.  Jalutasime Pettsoniga esimest korda ilma rihmata läbi pisikese metsatuka koolimajast üle tee ning nüüd ootame õhtut, et linna Peremehe pere juurde sööma minna :)


Kauneid jõule kallid sõbrad!

No comments: