26.11.18

Uus ja põnev beebimaailm

Tänaseks on meil peaaegu kõik vajalikumad beebiasjad olemas. Suuremad ostud olid Emmaljunga käru (järelturult) 200 eurot. Sain kaasa istumisaluse + kookoni + turvahälli raami + putukavõrgu ja vihmakile. Olen ülirahul! Meile oli oluline vaid see, et käruga oleks mugav meie kuumaastikul ringi manööverdada ja see sama käru sai väga head soovitused. Uuena ei näe mõtet osta. Käru on väga kenasti hoitud, terve ja puhas.


Teine suurem ost oli mähkimiskapp, mille sain samuti järelturult ning hinnaks 60 eurot. Tegu on Ikea kapiga ning olen rohkem kui rahul, sest selle kapi välimus on nii nii sobiv meie vana majaga kaasa tulnud riidekapiga, millest saab siis beebi isiklik riidekapp (võõpan seda hetkel valgeks) Kui ma esialgu tahtsin kinnist kappi, st sellist kus ei oleks neid avatud riiuleid (et tolm ei koguneks ja kassid ei hakkaks sisse ronima), siis tegelikkuses sain ikka meie kodu arvestades jackpoti :) Kui enam mähkimisalust kasutada ei soovi, jääb tavaliseks riiuliks (platet saab eemaldada)


Kaks suuremat ostu on veel teha: beebimonitor (kõlar + ekraan) ning turvahäll. Mõlemad soovin osta uuena, sest turvahäll võiks jääda tulevikus ka teisele lapsele ning järelturult ostes ei riski/viitsi jännata. Beebi voodi on meil olemas, selle saime täiesti tasuta, tegu on Peremehe ja tema kahe venna beebivoodiga :) Seega issi ja onude hambajäljed on kenasti ette salvestatud :D Küll aga tahan ma selle siiski üle värvida. Ilmselt.

Lugesin just ükspäev ostetud/saadud riided kokku ning põhimõtteliselt esimese 2-3 kuu varu on meil pea igaks päevaks olemas. Kuna tegu on peaaegu suvelapsega, siis pole tarvis ka mingeid pakse hilpe muretseda, piisab vaid mõnest üksikust soojemast. Olemas on ka vastsündinule soojad kombed, juhuks kui peaks jahedam kevad olema. Mütsid, sokid, sukapüksid, sallid - olemas. Isegi ühe luti soetasin. Olemas on üks pehme mänguasjaga+plastikust rõngaga närimislelu, puust lelu, kindlasti tuleb ka kaelkirjak Sophie ja ega esimesteks kuudeks muud tarvis polegi. Mänguasjade osas olen kindlasti ka edaspidi valiv ja piiratud. Ma ei taha absoluutselt plastikust nodi, veel vähem mingit korvitäit asju, millest lapsel vb lõpuks suva on. Mul on salvestatud nt puust mänguasjade lehti ja välja valitud esimene komplekt tulevikuks: põrandahari + kühvel :D

Olen tellinud pisut asju ka Aliexpressist. Esimese tellimuse asjad on pm kõik kenasti kohal, paar tulemas veel. Teen nendest eraldi postituse reklaampildi ja päris tulemusega :) Ütlen ruttavalt ette, KÕIK asjad on väga väga kenad :) Ootan hetkel riidest mähkmete varu.

Tegin endale nimekirjad mida vaja veel juurde osta nii beebile kui endale. Tegin valmis ka haiglakoti nimekirja. Plaanin Tallinnast enamuse asju ka ära osta, siis on need ka olemas. Nimekirjas on nt 2 ööriietuse komplekti, sest haiglakitlid on õudukad ja ühest proovist nendega piisas. Ei soovi. Kindlasti tellin ka orgaanilisi sidemeid ja võrkpüksid. Püüan ikkagi leida enda maitse ja mugavuse järgi asju, mis kindlasti tõstavad tuju ja tekitavad kodusema tunde.

Täna käisin Perekooli korraldatud sünnitusosakonna tuuril Pärnu Haiglas. Kuigi olen nüüdseks siis haiglaeluga juba lähemalt kohtunud (pimesooleop kevadel) ning see juhtme + muu majandus ei tundunud nii hirmus enam, siis oli tore nt perepalateid ja sünnitustubasi lähemalt näha. Olen nüüd näinud ka ITK perepalatit ja ütlen ausalt, Pärnu omad on ikka väga hubased selle kõrval. Nii väike kui suur tuba. Endal tekis mõte, et äkki prooviks ühte vanniga tuba kui see vaba juhtub olema. Mind näiteks absoluutselt ei häiri mõte, et peaksin järjekorra puhul teise emme/beebiga tuba jagama. Pärnus on kahene tuba ja minu arust täiesti okei :) Kui perepalat on vaba, siis tõenäoliselt eelistaksin seda aga nutma ei hakka kui ei saa. Hinnavahe on ka päris korralik. Perekas 26 ja ühispalat 2.50 öö kohta. Esimese lapsega vb tahaks pigem sellepärast peretuba, et saaks kahekesi koos olla (või siis Peremees ka eks) ja lihtsalt imetleda ja nunnutada. Muidugi saab seda kõike ka ühises teha :) Kuna ma tõenäoliselt külalisi ka ei soovi (peale oma vanemate) siis pole ka sellepärast perekas nii oluline. Aga eks seda kõike näitab aeg :)

Homme on Perekooli loeng sünnituse kohta ning loodan, et taban ka uusi loenguid õigel ajal ära :) Väga põnev ja huvitav on käia sellistel rasedusega seotud olemistel. Endal rahulikum ja julgem tunne.

Siiani on kõik kulgenud sama tunnusevabalt nagu algas :D Kaalus olen juurde võtnud vaevu kilo, vaid kõht venib. Selles suhtes on enesetunne ikka megahea, ei ole väsimust, iiveldust, mitte midagi. Söön rahulikult ja juurde ei tule miskit.  Alanud on vaid põiemaraton ja nüüd ma juba tunnen seda tirelit, mis enne meeletut põiekat kõhus korraldatakse :D

PS! Mina olen üks nendest "imelikest" kes ei karda nt venitusarme. Siiani ei ole ma kõhtu ühegi asjaga määrinud, sest ma ei taha nahka juba eos igasuguste abivahenditega harjutada. Täna soetasin 6 euroga Biolane magusmandli sprei, mis on siis mõeldud imikutele nahahoolduseks ja ka rasedatele venitusarmide ennetamiseks. Mõtlesin, et peale pesukorda on hea vahelduseks keha hellitada :) aga kindlasti mitte igapäevaselt.

No comments: