8.11.18

Natukene kõigest


Üle ma ei teagi kui pika aja selline hommik, mil mul ei ole ühtegi galeriid töödelda, kõikidele kliendikirjadele on vastatud ja toad on enam vähem nii korras, et vaja vaid nõud pesta ja õhtul enne uute klientide tulekut põrandalt tolmu võtta. Vaikus enne tormi ilmselt, sest homsest alates algab ka minu fotomaraton. Ma ei hakka üldse kirja panemagi kui palju broneeringuid mul kirjas on, sest ma ei taha neid numbreid kokku lugeda :D Kurta ei saa, raha on tarvis. Ja mulle siiski meeldib pildistada, teen ma seda tasuta või mitte. Kes teab, millal jõulusessioone jälle läbi saan viia kui pisike nublu meiega aprillis ühineb. Kuigi plaan tööd teha on mul südames ja kindlasti tahan suvel sessioone ka läbi viia. Laps ei ole takistus :)

Kuna Pettson magab hetkel, siis saan rahus arvutis olla ja niisama istuda. Elu nagu beebiga. Ütlen ausalt, et kutsika toomine koju ENNE lapse saamist on parim otsus! Ma ei suudaks elusees kutsikale ja lapsele samaaegselt tähelepanu osutada. Me ei ole ka päris nii, et ah, las kutsikas olla omaette. Vb mõni pisike taskukoer ei vajaks sellist tähelepanu aga meie tank seda siiski soovib (kuigi oskab ideaalselt omaette mängida/olla) Beebi saabumise ajaks on ta juba veidi üle poole aasta vana ja mõistus loksub vaikselt sealt edasi üha rohkem paika. Õnneks on meile sattunud ka väga väga kiire õppija ja suure südamega väike memmekas :)


Ma ei mäleta jälle kui palju ja mida ma remondist kirjutanud olen, ei hakka kontrollima ka. Aga meil on nüüd loodetavasti oma isiklik ehitusmees/firma, kes siis kevadest hakkab maja edasi tegema. Kuna praeguse seisuga jään mina koduseks kuid kaotan oma haigekassa, sest Peremees hakkab tööl käies topelt palka saama (ja maksab minu eest minu sotsmaksu) siis saame lubada ka tõsisemat remonti. Selle perioodiga peame saama majale uue vundamendi, valatud põrandad + korda tehtud pööningu uue katusega. Aknad võivad esialgu jääda vanad ja siseviimistlusele ei mõtle enne kui katus tehtud. Igatepidi hakkame raha ehitusele kulutama, sest beebi on pisike ja ei vaja suurt midagi (kõik asjad on pm ka juba olemas) Suvi on siis ukse ees ja oleme juba ehitajale öelnud, et arvestagu, meie maja on tal nimekirjas number 1. Muidugi teeme kõike ikkagi nii kuidas finantsi on. Lolliks ja lõhki ei rabele.

Beebi saabumise ajaks laseme veel köögi põranda ära soojustada + laagid + puitpõrand. Betoon on seal juba olemas. Magamistuppa tuleb ilmselt ajutiselt seina ökokips + ilus/odav tapeet. Mööbel ja asjad sisse. Elutuppa sama ehk et kui magamistoas plaadid seinas, läheb kohe elutoa lammutuseks. Nii on beebi tulekuks need kõige rõvedamad risutööd tehtud ja olemine ka puhtam, korrektsem (see vana tapeet selle papiga jätavad siiski üsna räpaka mulje) Lisaks on elutoa põhjapoolne nurk oma muldpõrandaga nii jahe, et diivani pesukasti alune osa kipub hallitama (pesukasti põhi on ka mingi odav papilaadne plaat) ja nii tuleb kõik mööblimajandus ümber liigutada.

Mina olen aga igatepidi kõigest vaimustuses, sest ainsa rasedustunnusena on mul kange pesapunumise vajadus! :D

PS! Novembris peaks valmima ka meie tutikas kaev, puhta veega, mis tähendab, et eesruumi tuleks valida pesumasin. Pesuruumi valge plaadiga seinad ei ole enam kollased ning me ei pea vett enam peale kolme aastast harjumist kanistritega linnast tooma. Fingers crossed!


Beebile on olemas Emmaljunga käru, Ikea mähkimisriiul, riideid, üksikud lelud, mulle rasedariided, retro häll, meie vana majaga kaasa tulnud riidekapp. Pea kõik on taaskasutus, pm tutikana saadud või mõned üksikud ka uuena ostetud. Kokkuhoid missugune. Vaja veel osta turvahäll + isofix ning beebimonitor.  Ilmselgelt riideid ja asju ma vaatan kindlasti juurde, sest päris vastsündinu kraami teiselt ringilt on keerulisem leida ja suurem osa asju on veidi suuremale beebile aga aega veel on :) Ja kindlasti kirjutan beebiasjadest põhjalikumalt teinekord.


Ootan pikisilmi, et ilmad veidi jahedamaks läheksid ja lumi uuesti maad kataks. Kuigi sügis on olnud ilus, meie maaelu arvestades ka väga armuline (ei uputa, ei ole liigselt mudane) siis mina ootan oma jõulumeeleolu arvestades ikka talvisemat ilma ka :)

6 comments:

Grete said...

Kui sa lapse saad, siis ei kaota sa mitte kuidagi haigekassat... Haigekassa on kõigile emadele (või vanemake kes on vanemapuhkusel, saab vanemahüvitist). Seega miks veel sots maksu sinu eest maksda?

Grete said...

Lugesin veel üle, et jääd nüüd, aga see kehtib ka rasedatele. Eesti riigis on kõik rasedad kindlustatud. Kui eelnevalt kindlustust ei ole, tuleb esitada avaldus. https://www.haigekassa.ee/inimesele/kindlustus/lapseootel-naine

Kris V said...

Aga ma ei jää ju emapuhkusele? Ma olen aru saanud, et kui isa jääb minu eest puhkama siis mina jään enda omast ilma?

Kris V said...

St siis et isa hakkab saama vanemahüvitist ja sellisel juhul kaotan ju mina oma haigekassa :)

Grete said...

Ah nii pidi :) No siis küll ja. Kui see kirjas kuskil, siis jäi kahe silma vahele :) Sorry. Jäin vist liiga kinni sellesse, et kuidas nii et ei ole :'D

Kris V said...

Ma nii otse kirja ei pannudki siia :) Lihtsalt kirjutasingi, et tema hakkab topelt palka saama (palk + hüvitis palga ulatuses, mingi uus asi) ja siis mina kaotan oma haigekassa, mida tema siis maksab.