29.10.18

Sügistööd


Sel aastal on kõik aastaajad olnud imelised! Võrratu kevad, kaunis suvi ja maagiline sügis. Loodan, et talv tuleb talve moodi, pehme jahedus ja kohev lumi. Kõik aastaajad on möödunud meeletu kiirusega ja otseselt nautimise aega ei olegi olnud, sest rabasin tööd teha ja ringi tuhiseda. Kodus ei toimunud suurematsorti midagi. Tööd seisid, kõik kulges omamoodi. Tavapäraselt meile hakkasime nüüd sügisel rohkem tegutsema. Ma ei tea miks aga maal elatud kolme aasta jooksul on november see kõige tegusam ja töisem kuu, sest siis valmis juurdeehitus, järgmisel aastal tall ja nüüd saame kaevu. Huvitav seos. November oli ühtlasi esimene kuu, mil ma meie maja esimest korda kuulutustes nägin :) Ja sedasi see sügis kulgebki, kaevu oodates ja pisikesi töid nokitsedes.


Esimene asi mis oli tarvis enne sügise lõppu ära teha, oli suvekuuri värvimine. Paraku jäi see hetkel poolikuks ehk tehtud said esikülg + majapoolne külg + tagumise külje alumine osa. Rohkem ei jõudnud ja siis tulid vihmad peale. Kui õnnestub, siis novembris ilusate ilmadega teeme veel ära. Jube raske oli värvida, sest laudis on üsna kare ja tükk tegu, et värv ühtlaselt peale jääks. Kasutasime ikka lemmikuks saanud rootsipunast muldvärvi.


Teine suurem töö oli puukuuri korda seadmine talvepuudeks. Puukuur on kolmandat aastat ajutine ehk et mingisorti hoone ta on :D Seisab nüüd koos õnnest ja armastusest, sest ühtegi diagonaali pole seina löödud ja üks külg on hakanud lagunema. Ühtlasi laseb katus naelakohtadest siitsealt läbi. Järgmise aasta kindel plaan on vana kivimüür üles valada + uus toestus + laudis seina. Kõike soga välja ei vedanud, sest puude jaoks piisas ka sellest ühest poolest. Vasakule seekord ahjupuud ja paremale pliidikad.Lisaks loomadega tegelemisele on minu jaoks puhas teraapia puude ladumine (lõhkumine ka tegelikult) ning ma keelan Peremehel seda teha, sest ma tahan ise :D Olen siitsealt lugenud ja uurinud ka, kindel teema, millest mulle meeldib uurida ja veidi ka rääkida. Pliidikad said seekord keskelt jummiga, lootsin, et kõige tagumine riit seekord sirgem saab kui möödunud aasta ahjukatega aga see põrand ilmselt kõigub nii palju, et ikka vajus kaldu. Ehk päris ümber ei saja.


Peremees on nüüd palgivirna kallal usinalt askeldanud, siis tegi vahepeal lammastele väikese talveaediku ja virn jäi seisma. Õige pisut on veel teha ja saab asuda pakkude lõhkumise kallale. Oh kuidas mul ilanire suunurgas venib kui näen neid pakke seal ootamas. No nii väga tahaks lõhkuda :D Muist suvel riita laotud puid ootab veel kuuri vedamist.


Lisaks õuetöödele hakkasime ka magamistoa seinu maha kiskuma ning novembris loodame ka viimase, elutoa seinad puhtaks teha. Siis on selle õudsa rõvedusega ühelpool. Lisaks ootab oma järge kanakuudi uus soojustamine, sest vanale on hiired juba üks null teinud. Muud rohkem ilmselt ei jõuagi.No comments: