30.10.18

Magamistoa seinad


Kuigi seinte puhastamise plaanid jäid meil hoopis järgmisele aastale, siis pisut arutlemist ja nõupidamist ning sekka ka kübeke loogilist mõtlemist ning juba olingi haamri ja tungrauaga rõvedat krohvi ja soome pappi eemaldamas. Haamer on selleks parim vahend. Papi kiskusin kätega maha, krohv ja puusõrestik haamriga. Olin seekord targem ja panin sogahunnikule akna alla suure kile, et ei peaks hiljem otse muru seest seda kõike kokku kraapima. Papp läheb lõkkesse. Krohvi ja puidupuru augutäiteks. Alguses mõtlesin, et kõigepealt papp maha, siis krohv ja siis puusõrestik aga see oleks mul kuu aega võtnud ning tõmbasin peale papi eemaldust kõik korraga alla. Sorteerin hiljem. Pangega aknast välja. Tehtud. Aega läks ca 3 päeva, sest mu selg on rasedusega valutama hakanud ning tahtsin need tööd siis ära teha kui Peremees lammaste aiaga tegeles. 


Ei hakanud kõiki kappe ja asju välja lohistama. Tõmbasin nagu ahju lammutuse ajal linad peale. Ainult et ühe riidekapi uksed oleks võinud all kinni ka panna. Nüüd on suurem osa mu riideid krohvitolmuga kaetud. Johhaidii :D Must metallraamiga diivanvoodi läheb aga nüüd üldse välja. Mõtlen kas viia see suvekuuri või üldse õue kuskile istumiseks. Suvel hea kerge kasutada. 


Eks igasuguseid üllatusi ma sealt leida ei kartnud, sest kõrval olev stuudiotuba paljastas juba eelmisel aastal vaheseina olukorra. Huvitavad jupid palke on sinna lahtiselt jäetud :D Koid on kõik nahka pannud ja palk on nii pude, et kui tolmuimejaga üle tõmmata, siis oleks seal ainult auk :D Kui muidu otsaseinas on fibo näiliselt viisakalt paigaldatud, siis vaheseina fibo on sinna kas pimedate poolt pandud või lihtsalt suvaliselt maha visatud. Lisaks toestab seda seina siis ukse kõrvale paigaldatud jäme pruss. Mis natukene ajab kukalt sügama, sest kui me siia kolisime öeldi, et keegi ei tea miks see seal on :D Et noh, niisama...


Otsasein on siis fibost. Sama on ka kõrvaltoas oleva seinaga, mis tundus veidi kehvemini laotud ja ilmselt siit tuleb ka see üleüldine vajumine majale, sest näha on, et loodi jms kõrguseid ei ole keegi kasutanud.


Ühe küljeseina kõige alumisem palk on mustaks tõmbunud. Väga pude ei olnud aga ilmselgelt läheb vahetusse. Kiskusin eemale kõik õhu ja armastusega kinni löödud liistud, mis paljastasid selle, et põrandalauad ei ulatu üldse välisseina vastugi. Ehk et elutoa nurgast alates hakkab ca 3 cm laiune vahe, mis liigub magamistoa teise nurka ja jookseb sealt siis juba vastu seina kenasti. Pole ime, et need hiired koguaeg sealt sisse ronida tahavad :D 


Iseenesest jooksevad magamistoa nurkades palgid kenasti kokku, mingeid vahesi ei ole. Vastupidiseks siis köögis ristuvatele palkidele kus on juba mitme cm laiused vahed. Ühtlasi on suurem enamus palke visuaalselt ilusad. Naasklit/nuga pole sisse löönud küll aga nt naelu eemaldades on tükk tegu neid kätte saada. Võrdluseks siis need mädad palgid mis on silmaga näha ja mis naelaga koos võtavad suure tüki palki ka kaasa :DVaid elutoa ja magamistoa vaheseinas olev nurk on ülevalt ilmselt mäda või osaliselt mädanenud. See on ka üsna loogiline, sest umbes täpselt selles kohas on katuses siinseal suuremad augud eterniidi all + sealt jooksev vesi. Hetkel tuba seisab. Miljon ja üks naela on veel eemaldada kuigi koera kõrguselt tõmbasin kõik mis kätte sain, välja. No naelte eemaldamine on juba köömes selle krohvijama eemaldamise kõrval. Eks tolmu ja puru tuleb veel küll ja veel. Hämmastaval kombel ei ole tugevad tuuled veel ruumi jahedaks tõmmanud ja soe püsib kenasti sees ka peale ööd. Mitte nüüd päris sellisel moel nagu peale kütmist aga siiski. Nüüd ootame hindajat, kes tuleb ja vaatab maja seisukorra üle (kas on vaja tõsta, mis on vaja välja vahetada jne) Loodame, et see tõstmise osa jääb ära...aga jah, kahtlen sügavalt...

Kui hindaja on käinud, tuleb osta ajutise lahendusena ajutine soojustus tuppa sissepoole. Köögis on meil selleks tuuletõkkeplaat. Esialgu tahtsime põhuplaati aga hetkel tundub, et selle välistame hinna + kole keerulise paigalduse/viimistluse tõttu täielikult. Kipsi nagu ka ei taha panna aga räägiti nüüd veidi lisaks ka ökokipsist!? Nii et tuleb uurida. Kuna majal on välisvooder veel seinas, siis tuleb ajutiselt soojustus sissepoole, et me siin päris ära ei külmuks suurte külmadega. Hiljem saab neid tükke kindlasti veel mujal kasutada. Ja tulevikus tuleb soojustus nii või naa väljapoole maja, seega tuppa jäävad palgid. Need seinad kuhu tahaks tapeeti, no sinna peab ilmselt nii või naa kipsi panema, sest roomatte ma ei taha, sest nendega kaasneb krohv :D Suures koguses krohvi. Ei aitäh :D

Aga jääme hetkel hindamist ootama ja siis selgub, mis edasi saab. Vähemasti beebi tulekuks on see ilgelt rõve töö tehtud ja jäänud veel neist kõige suurem - elutuba!

2 comments:

sellestmison.wordpress.com said...

Sissepoole pange kas kanepist või puidust vill. Majatohtris on neid näiteks saadaval. Need sobivad palkmajaga hästi kokku. Meil tuleb ka sinna, kuhu krohv ei tule (krohvi alla muidu pillirooplaat) pehme puidust ehitusvill.

Kris V said...

Meil on sissepoole ainult ajutiselt kevadeni vaja midagi katteks. Ei taha suurt summat sellele raisata, sest suvel soojustatakse väljapoolt ära. Ja seestpoolt jääb paljas palk :)