3.7.18

Kellaviietee


Ema käis juunikuus Ammende Villas ühel ülitoredal etiketikoolitusel ning naases sealt toredate teadmiste ja ühe tõeliselt ägeda ideega korraldada päris oma Kellaviietee pidu. Mõeldud ja tehtud! Nagu mu empsile kombeks, oli teostus võimalikult ideaalilähedane (meie tingimustes) ja samas lihtne. Et oleks mõnus ajaveetmine ja tore kogemus. Kõik parimad sõbrannad said spetsiaalse kujundusega kutsed ning räägitud oli ka mis seljas peab olema. Kindlasti kõigil ka kübarad peas. Olid spetsiaalselt sobilikud suupisted ja Inglismaal populaarne tee. Must tee täpsemini, sest seda üldiselt kellaviieteel ka serveeritakse. Maitses võrratult kuigi ma musta tee jooja ei ole.


Lisaks teejoomisele õpetas ema meile ka tolleaegseid lauakombeid ning rääkis sekka kõigest mis koolitusel meelde jäi. Etiketist. Näiteks ei tohtinud me käsi lauale toetada, lubatud oli vaid randmeosa laua äärel ning kindlasti ei tohtinud ka seljaga toolile toetada või lauast ilma mingi põhjuseta lahkuda. Ülipõnev oli seda kõike kuulata, järgi teha ning muidugi naersime meeletus koguses :)


See oli niivõrd vahva ettevõtmine, et emal tekkis juba uus teeõhtu idee ning järgmiseks teemaks on tal samovari ja vene temaatika. Samovarid ka juba kõik olemas. Kõik sõbrannad avaldasid ka soovi selliste ettevõtmistega jätkata ja usun, et sellest ühest toredast koolitusest sai alguse üks mõnus ajaveetmise võimalus sõpradega :)


No comments: