19.4.18

Maastikuretked


Ligi 6 päeva sain Spiritiga kenasti treenida. Viimased kaks päeva käisime koos K'ga maastikul ratsutamas ning need olid läbi aegade parimad retked hobustel! Esimesel päeval pidin ma muidugi hobuse alla jääma kui üritasime käekõrval kraavi ületada ent lõpetasin kergemini: suure sinikaga paremal jalal ja hella põlvega. Edasine läks kergemini. Sama kraavi kodupoole ületades läksime sadulas üle ja mõlemad hüppasid nagu kitsed :D Kaks päeva ja kokku 3 tundi maastikuretke - võimas! Teisel päeval pööras Spirit kannapealt ringi kui kuulis metsas imelikku möiret (ülemine pilt) ning leidsime lõpuks teeraja, mis viib metsast välja asulasse.

Plaanitud oli 2 puhkepäeva hobustele ja endalegi ning siis alustada platsitrennidega. Ent Spirit hakkas järgmisel päeval taaskord hingeldama. Kuigi kastan heina juba mitu päeva, siis ilmselt häiris teda üsna niiske ja raske õhk (kevad ju) Nüüdseks on ta taastunud 3 päeva ning homme proovin vaikselt uuesti platsitrenniga alustada. Hingamine on veel raske ent ninasõõrmed on normaalsed, hääl on kadunud. Eks näis :)


Olen blogist päris pikkade vahedega eemal. Palju on teha. Ma olen üritanud olla vähem netis ja rohkem õues, osaliselt ka seetõttu, et pildistamistes oli väike puhkus. Üsna pea hakkab aga trall uuesti pihta ning peaksin ka kodulehte/Facebooki rohkem uuendama. Kuidagi ei jaksa. Olen vist suvereziimile üle läinud ja loodan lihtsalt suusõnalisele reklaamile :D Nii või naa on see Facebooki süsteem peapeale pööratud ja ma ei jaksa sellega enam sammu pidada. Pikem jutt.

Ühtlas seisan ma paari üsna olulise valiku/otsusega silmitsi ning need on nagu tiksuvad pommid. Heas mõttes! Ent taaskord minust mitte sõltuvad, seega pole aimugi, kuidas kõik lõpuks kujuneb. Aga küll ta kujuneb :)


Kuigi vara veel hõisata eksole, siis olen äärmiselt tubli olnud! Püüan ennast ikka totaalselt raamidest välja suruda (no nendest laiskuseraamidest) ja igasuguste poolikute töödega tegeleda. Praeguseks hetkeks on kasvuhoone maha võetud, klaas ära veetud, ettekülvid tehtud, suur kasvuhoone juba sõnnikuga kaetud + keskmine osa ümber kaevatud ja esimesed seemned mullas (redis, spinat, lehtpeet, kale) Siitsealt on suurem riisumine tehtud, toad korras. Ja möödunud aastal suvekuuri taha vedelema jäänud sogahunniku vedasin ka laiali. Pisiasjad, mis tegelikult kokku annavad suure pildi ja see annab ikka jubedalt energiat :) 


Selle hooaja esimese grillipeo tegime ka! Sõbrad jäid ööseks ning super ilus ilm oli, kuigi järgmise päeva hommikul sadas, siis tasapisi läks selgemaks ja päike jälle säras. Liha maitses tänavu kuidagi eriti mahlaselt ja hästi. Mina kes ma muidu liha grillipidudel süüa ei armasta, lasin heaga maitsta. Tõesti hea oli! Ja arbuus...

No comments: