26.3.18

Irooniline aga mis järgmiseks?

 Lugege postitus läbi ja mõelge ise mis pildi siia panna võiks :D

Uh, milline öö! Ma ei mäletagi millal mul nii hullud valud olnud oleks, kui üldse. Üldiselt olen ma üsna õnnesärgis sündinud, sest mul ei ole ka mingisuguseid peavalusi, isegi mitte tavalisi tuikeid eriti tihti. Ei mäletagi täpselt millal üldse pea tuiganud oleks. Aasta alguses oli probleeme kõhuga kuid need probleemid möödusid üldiselt tundidega ning ütlen ausalt, mu toitumine ei olnud paranenud. Kuniks siis sain oma esimese tõsise laksu kätte täna varahommikul kell kolm kui ärkasin meeletu närvivalu peale rindkeres üles. Õigupoolest mulle tundus just kui suruks keegi mu ülakeha kahe käega kokku. Ärkasin üles ja unesegasena hakkasin külge keerama kui selga tabas tohutu närvivalu sööst. Okei. Kupatasin kaisus vedelenud Finduse ära ning nihelesin paarkümmend minutit meeltesegaduses erinevates poosides. Valuvaigistid said meil otsa ja Peremees unustas seda öelda, seega olin kohati paanikas kuna tundus, et see valu ei kao niipea. Olin ca tund aega üsna paanikas kuid rahunesin maha kui korra toas ringi jalutasin, sest püsti olles see valu haihtus. Äkki magasin midagi paigast?

Üritasin magama jääda, sest mõte öösel kell 4 EMO poole liikuda ei olnud eriti meelitav. Iga 15 minuti tagant ägisedes enda asendit muutes tukkusin 7ni hommikul. Selleks hetkeks oli tunne nagu oleks mu organid omavahel asukoha muutnud ning riidesse pakkides astusin pm otse voodist autosse ja autost EMOsse. Minu õnneks oli seal ainult 4 inimest. Sain jutule ca 30 minutiga. Nagu ikka, hops voodisse, vereproov (haha, klassika, õde ei leidnud mitte ühtegi veeni ca 10 min) ning südamele EKG - midagi uut minu elus! Lamada oli muidugi esiti üsna piin, sest noh, valud! Mis ühtäkki hakkasid aga vaibuma. Meenutuseks - autosõit oli kohutav! Mind jäeti sinna lamama kuniks piss pähe hakkas lööma ning oli vajadus wcsse minna ent ühtegi inimest läheduses ei olnud, et minusugune äpu küsida saaks, kas ma ikka tohin minna :D Lõpuks sain. Ja pool jäi põide, sest EMO vetsus ei ole lukku :D Üsna peale seda tuli arstionu? minuga rääkima. Ma vedelesin seal voodis eeeee 2 tundi? Ja minuga suheldi peale vereproovi reaalselt 3.5 minutit - analüüsid kõik korras (kops, süda, veri) Katsus selga, ei valutanud. Ütlesin, et rinna alt kus roided kokku jooksevad on valus. Ja siis ta katsus alles sealt ja ütles, et ilmselt asi selles, et magu on ärritunud, sest maomahl on öösel mööda söögitoru tagasi liikunud ja sellest ka valud. Ahah. Ma ootasin 2 tundi selleks? Keeldusin ka tilgutist enne, seega ma reaalselt lihtsalt istusin seal (alguses kästi lamada aga halloo, mul olid ju valud lamamisel) Põnev!

Sain sooja soovituse mao gastroskoopiasse minna. Võeh. Nüüd olen kodus, istun. Vahepeal tukkusin. Äge on see, et EMO kirjutas mulle retseptiravimi, millele pean saama esmalt loa perearstilt. Perearstile sain aja alles nädala pärast. Aga mul on ju praegu seda ravi juba tarvis?! Apteeker oli tore ja soovitas käsimüügiravimina sama toimega tablette, mis on lahjemad aga võtan neid siis lihtsalt topelt. Isssssand jumal küll ja siis küsitakse, miks ma haigekassa asemel ravikindlustust soovin. Valuvaigisti ka otsa (ibut ei tohi, see ärritab magu - tuleks võtta paratsetamooli) Peale tukkumist oli valu haihtunud kuid nüüd imbub vaikselt tagasi. Ilmselt magu seedib neid tablette, sest ka söögitorusse on tekkinud hästi kerge ebamugavus (nagu oleks mingi vettinud saiatükk ees, mida sellist) Aga noh, nädala pärast soovitab perearst mul Fastumit määrida, as usual :D

Õnneks saime täna auto osas veidi rohkem lootust. Ühesõnaga. Ülevaatus lähenemas, meie selleks hetkeks auto alla juba ca 1000 eurot ladunud. Gaasid on väääääga mööda. CO norm on 0.34, meil 11 :D Uuesti remonti. Lambda andur läbi. Siin on äge huumor. Seda andurit on meil eelnevalt juba väidetavalt teises remondikohas 3x parandatud :D Aga ega me sealt ju ilmaasjata ära ei tulnud. Nüüd peaks uus jupp saabuma, 60 eurot nägu + remont. Siis gaasikontrolli ja kui see on normis, läheb auto remonti, et likvideerida veel mõned pisiasjad: sarniin, kütusevoolik, tagurdustuli ja nipet näpet. Thumbs up, et asi ikkagi on lambda anduris...

Eile tulin linnast veidi hiljem koju. Jõudsin hobuste hommikusöögi ajaks tagasi. Hakkasin süüa andma ning Ginnie ei olnud üldse huvitatud. Täpsustuseks: kui hobune ei taha süüa on see väga väga paha näitaja! Eriti nende puhul kes tavapäraselt pool küla ärkvele kisavad, et oma graanuleid saada. Loid, lõpuks üritas 2 korda mu silme all pikali visata (kõhuvalu!?) Oeh. Tiirude kahtlus. Kupatasin ta õue ja jalutasin mööda teed edasi-tagasi. Elavnes ja liikus erksalt. 60 min hiljem kontrollima minnes krõmpsutas üle boksi äärde heina mida kätte sai. Siiani korras...oeh.

Nii, kas midagi jäi veel kirjutamata? :D

3 comments:

Mari said...

Olen ise täpselt samasuguse valu üle elanud. Ja toimus see kõik ka varahommikul, kui elu kõige räigema valu peale rinnus üles tõusin ja ei saanud aru, et millest see nüüd on. Külili keerates läks minumeelest kogu asi isegi hullemaks. Mõtlesin vaikselt juba kiirabi kutsuda, kui jääkülm vesi, no-spa tablett ja valuvaigisti valuhoo maha tõmbasid. Pärast oli tunne nagu oleks maratoni maha jooksnud, valu väsitas keha nii ära. :P Hiljem perearst ütles, et võiks/peaks magama nii, et pea on veidi kõrgemal kui keha, siis pole maomahlal kuhugi voolata. Ja (jää)külm vesi aitab, vähemalt mind.

Ülle said...

Minu maole aitab kui söön riivitud toorest punapeeti. Olen aastaid nexiumi ja teisi rohte kuuridena tarbinud aga nüüd peamiselt taimetoitlane ja punapeediusku :) Aitab paremini, kõvasti odavam tuleb ka.

Kris V said...

Õnneks on kapis üks riivitud peet, söön seda nüüd rahulolevalt :) Õnneks on ühepäevane tabletikuur kenasti valud alla tõmmanud ja saan isegi magada.