7.2.18

Lumerõõmud


Enne rõõmsate lumepiltide vaatamist mainin ka ära, et meie peres on nüüd uus auto - Dacia. Tänu metsarahadele oleme saanud ikka päris päris palju vajalikku teha nagu näiteks tee üles ehitada killustikuga ning nüüd siis ka auto ost. Siiani saime Peremehega 3 aastat ühe masinaga hakkama. Oli tüütu ja päris palju niisama passimist aga täiesti teostatav. Ja omaette kogemus. Nüüd on kaks masinat ja alati võimalik linna liikuda kui selleks tarvidust :)

Autode nimekiri oli üsna kesine, mille vahel valida. Hind ka määras. Eesmärk oli, et mahutaks rohkem kui Audi. Ja leidsime viimasel hetkel parimatest parima! Mahutavus on lihtsalt super :)


Aga talvest! Oi, veebruarikuu on seda meile siin maal ikka ohtralt kinkinud viimaste nädalatega (sh ka jaanuari viimane nädal) Imeilus on! Tundub, et täna tuiskas lund lausa kolme viimase olematu lumeaasta eest. Alles nüüd jäi vaikseks, peale korralikku 24 tunnist möllu. Mõned pildid on eelmisest lumesajust, mis vahepeal kenasti mõne vihmase tunniga ära sulas. Aga oli sellegipoolest ilus ja pakkus ka hobustele ohtralt püherdamisrõõmu :)
Säästuprojekti raames tegin üle pika pika aja hommikusöögiks müsli. Issand see on nii hea! Ma tõesti ei taha enam poemüsli osta peale selle söömist. Sisaldab metspähkleid, linaseemneid, päevalilleseemneid, india pähklit (veidi), rosinaid ja kaerahelbeid segatuna meega. Ahjus röstimine annab pähklitele nii nii hea meki!


Aga ega siis ilma patustamata ka ei saa ning minu uueks lemmikuks on Port Arturi pagariletist soetatud iirisekorvid moosiga - uskuge mind, need on üks tõeliselt suur ja magus amps headust! Ülihead! Ma võin neid reaalselt lõpmatuseni süüa!


Eile alanud tuisk jätkus kuni tänase õhtuni. Vahepeal tuli ikka selline lumi alla, et minu tunniajsest lumelükkamisest polnud mingit kasu. Kõik tuiskas poole tunniga uuesti tasa. Õnneks saabus ka vallast abikäsi (loe: traktor) ning lükkas sissesõidutee puhtaks. Kuigi see tõesti minutitega poolenisti uuesti kinni tuiskas...

Findus nautis aga igasugust ilma ning tormas lumi ninani mööda hoovi ringi. Teised kaks magasid toas aga õndat und ega lasknud ennast tuisust häirida.

No comments: