19.2.18

Kevad läheneb


Ilmad on nii nii ilusad, et lausa lust kohe! Tunnen kuidas päevavalgus ja päikesekiired konkreetselt süstivad energiat ja tahtejõudu kõigega tegeleda. Oleme tavapärasest rohkem ka õues aega veetnud ja vaikselt kujutame juba kevadisi toimetusi ette. Põhirõhk saab olema puude saagimisel, lõhkumisel, ladumisel ning maja puhastamisel seestpoolt. Suve lõpu poole peab maja ajutise tuuletõkke saama ning tõenäoliselt ka katuse. Kõik see selgub aga jooksvalt. Oleme igatahes põnevil ja valmistume igal võimalikul moel ennast kokku võtma ja tegutsema, saab äärmiselt tegus aasta olema! Peab saama :)


Mina üritan vaikselt lõpuks kujundada mingitki rutiini ja alates aasta algusest tundub, et see on vaikselt toimima saanud. Ma ei mõtle siinkohal klassikalist rutiini kui sellist, sest meie mõlema tööd on sellised, et see on almost võimatu :D Aga minu jaoks on stabiilne see kui kodu on alati põhimõtteliselt korras (ma ei pea ärkama teadmisega, et pean hommikul midagi koristama hakkama) ning ma olen oma pisiasjadega järjel nii, et võin iga kell mõne suurema töö/projekti ette võtta ja rahus sellele aega panustada. On nipet näpet veel segadusi aga muus osas, tunnen sellist kaugeks jäänud stabiilsust naasemas ning see on megahea tunne! Ütlen ausalt, et kodune fototuba on sellele tohutult kaasa aidanud ning tean, et kui kodune variant kaob, pean leidma sellele parima alternatiivi.
Vaatan viimasel ajal päris palju kodus ringi ja tunnen juba puudust vanast rebenenud tapeedist, pudedaks muutunud põrandalaudadest ja nendest massilistest tolmurullidest, mis pea sekund peale tolmuimemist tekivad. Kohe kui suuremad öökülmad möödas ja maja stabiilselt õuesoojusest sooja peab, kolime oma asjade ja kolme kassiga ühte tuppa (fototuppa) ning alustame maja seespidist puhastamist. See saab piisavalt jube olema, seega kahtlen, et nii pea enam selliseid töid teha tahan :D

Aga kõik need pisikesed/suured puudujäägid praeguses elamises, millega kolm aastat elanud oleme, on saanud omamoodi armsaks :) Vinged kogemused!

Olen saabuvaks kevadeks rohkem kui valmis, sest oodata on niiiii palju põnevat! Kõik need suurepärased kohtumised klientidega, mida saab tõenäoliselt sel hooajal rekordiliselt olema :) Lisaks ka remonditööd ja paar toredat reisi, millest üks peaks toimuma Peipsi äärde (tervitused, Mesitare!) Ja muidugi kõik need aiaplaanid, pisiprojektid, koosolemised ja toredad emotsioonid :)

1 comment:

Mesi tare kodumaja said...

Hehee. Mesi tare tervitab vastu ;)
Ja nii äge on nüüd lugeda ja pilte vaadata, kui suur pilt ka silme ees peale külaskäiku. Ootame kevadet, et siin ja sealpool ehitama asuda ;)

Millegipärast ei saa ma oma id-d muuta, aga tead küll kes kommenteeris