11.1.18

Plaanide osakond


Võrreldes kahe eelmise aastaga on minu toitumine ja igasugused säästuplaanid üsna vett vedama läinud. Ilmselt on teguriks minu väga kaootiline töögraafik + Peremehe oma ning seetõttu oleme läinud pigem lihtsama vastupanu teed (väljas söömine, kaasa ostmine jne) Pikka aega tunnen, et peaks kuskilt uuesti pihta hakkama ning kui Mirjam Facebookis Kogumispäeviku grupi tegi, sain väikese stardihoo sisse. Ma olen päris paljud põhimõtted kuidagi ära unustanud mille realiseerimisega maale tulles kohe alustasin ent tunnen, et tahaksin neid vaikselt uuesti sisse hakata juurutama :)

Mõtlesin alustuseks kirja panna mõned meie nipid ja trikid, mis on siiski ka hetkel edukalt kasutuses from the day one :)

- suvel korjan enda kasvatatud maasikaid, vaarikaid, mustsõstraid, porgandit ja uba sügavasse (maasikaid enamjaolt, sest neid ma armastan aastaringselt tarbida) 
- sibul, küüslauk ja kartul on kõik enda põllult (eelmine sügis kartult ei saanud)
- kanamunad on enda kanadelt (esimene talv kui mune ei ole ja pean poest ostma, võeh)
- sügisel korjan mustikad, seened ise (nt teen sügavasse valmis võiga praetud kukeseened)
- poes käime põhitoitu ostmas üldjuhul 2-3x nädalas, mida nüüd tahaks vähendada 2-3x peale kuus
- wc paberi, kasside/koera söögid ostame suuremas koguses korraga ära (üritan leiad kuskilt lahtiselt müüdavat kvaliteettoitu mida meie loomad ka sööksid) 
- hommikusöök ja õhtusöök valmib kodus, lõunasöögid võtab Peremees kodust kaasa, mina söön tihtipeale lõunat väljas ja seda viimast tahan samuti piirata, ideaalis täielikult kaotada
- käisime tihti välja söömas, suvel eriti ning selle tahaks ideaalis 1-2x peale kuus koondada
- kahjuks ei ole mul sahvrit ega keldrit, vastasel juhul oleks mul kordades rohkem juurikaid, hoidiseid, oma õunu säilitamisel ja see on murekoht millega tuleb tegeleda!
- juustu ostame nt Vändrast, suure latina, millest jagub vähemalt kuuks ajaks
- poes käin oma riidekotivaruga, puuviljad ja juurikad kõik võrkkottidesse
- pakendid sorteerin kohe peale toidu tarbimist: kile ja metall keskuse konteinerisse, papp ja paber lõkkesse/pliidi alla jne

Hetkel tegeleme kappide tühjendusega aga ostsin ära ka esimese nädala menüü toiduvaru, milleks kulus 50 eurot täpselt AGA millest ca 10 euro väärtuses asju oleks võinud vabalt olemata olla. Menüü ideed on kapil kirjas, päris 100% ei järgi aga vajadusel tuletan midagi olemasolevast kraamist, sest tean, et isud muutuvad tihti. Eesmärk on olemasoleva kraamiga venitada ära nüüd järgmise neljapäevani aga loodan, et isegi kauem, sest kapis on naaatukene rohkem söödavat ja kõik on kättevõtmise küsimus :) Ise olen hetkel enamjaolt taimselt toidul, lihtsalt ei suuda liha süüa, nii vastu hakkab (va teatud toitudes)

Väga suurt põhirõhku panen nüüd hommikusöökidele, mis annavad mulle alati palju energiat ja tahtejõudu päeva aktiivsemalt läbi viia. Põhiliselt on selleks puder, muna erineval kujul, harvem üritame leiba tarbida.

Mulle meeldib ka eelmisest aastast vaikselt sissejuurdunud idee, mitte vastu võtta igasuguseid maiuseid, mida mulle nt kliendid tõid või pere kingib. Või kui tundub kohatu keelduda, siis kingin selle ruttu edasi. Meil on kapp jõuludest alates nii tuugalt igasugust magusat jama täis, et paha hakkab. Ma leian, et see ei ole hea ja vajalik. Meil on nii või naa välja kujunenud omad lemmikud ja teatud asjad jäävad lihtsalt seisma. Meil pole üldiselt ka kommet pakkuda oma külalistele poemaiustusi vaid teha ise kooki või muffineid.

Alati on erandeid ja teinekord ei tahagi meelega kõiki neid asju järgida aga on teisalt tore kui selline süsteem sisse juurdub, elu on palju lihtsam. Reegleid saab iga kell rikkuda :)

2 comments:

Alice said...

Mul on selline küsimus, et kui sa kirjutad, et tegeled hetkel kappide tühendusega, siis kas sa pärast ostad kappi need samad toiduained uuesti tagasi või ongi eesmärk kapid tühjaks süüa ja tühjaks jätta?

Ma nimelt olen mitme inimese blogist sama asja lugenud ja olen alati mõelnud, et mis mõte sellel paanilisel kappide tühjaks söömisel on (mitte üldse pahas mõttes :). Meil nimelt on ka osa selliseid asju mis kapis alati olemas on (purustatud tomatid, bake beans ja muud oalised, purgimais, kookospiim, tuunikala, jahud, suhkur, erinevad pastad, kolme sorti riisi jne). Need on kõik sellised asjad mida me igapäevaselt ei kasuta ja mida jätkub pikemaks ajaks. Kui märkan et mingi asi on otsa saamas, siis ostan järgmisel korral poodi minnes kohe kas suurema paki või paar purki seda sama asja juurde.
Ehk siis ma näen selle kapid tühjaks söömise juures vaid seda, et esimesel kuul hoiaks ehk selle võrra rohkem raha kokku,et teeks süüa juba olemas olevatest varudest, aga järgmisel kuul peab ju need asjad sinna ikkagi tagasi ostma ja seega mingit kokkuhoidu ju ei toimu.

Või saan ma midagi valesti aru? :)

Kris V said...

Meil on nt eelmisest suvest isegi kapis munanuudleid ja riisi ja jahu, mille tähtaeg hakkab kukkuma (sama ka nt osade öko ubadega mis meil külmkapis seisavad) ning et neid mitte ära visata ja minna poodi uut kraami tooma, on eesmärk number 1 need kohe kohe aeguvad tooted enne uute asjade ostu ära kasutada :) Minu mõte on igatahes selline. Mul on emal ka nt nii, et ostab kunagi soodukaga igasuguseid kauasäilivaid asju kappi ja siis unustab need sinna ära, sest ostab koguaeg uut kraami peale ja lõpuks viskab need soodukaga ostetud asjad ikkagi ära. Ma tahaksin üleüldse rohkem värskema peale üle minna, seega hea mõte vanad asjad kapist eest ära süüa :)