23.1.18

Tööd ja tegemised


Eelmisel nädalal saabunud heinarull tõmbas Spiriti kopsud koomale ning nüüd on mul jälle üks suur murekoorem hingeldava hobuse näol. Midagi ei ole teha. Silo hallitab, päris heinavabalt ei raatsi ilma toitumiskavata sööta (toitumiskava pole jõudnud veel välja osta ja üldiselt tähendab see ka erinevate lisasöötade ostmist) Põhk tolmab, ei saaks hädapärast ka seda sööta, niisutad ei saa (veega pole kaevus priisata ja jõest võttes külmuks voolik ju ära) Ja ega nad seda vettinud heina ei söö ka, siis ujuks terve boks märjast sogast. Vähendasin heina kogust märkimisväärselt, jagan ette väiksemate kogustega, sapsutan nii mis jaksan ning hoian õues lume käes. Ootan nüüd lubatud sula, siis saab vihma käes liguneda. Siiani polnud meil hingamisega pea kordagi probleemi, kõik läks ideaalselt...

Stuudiotuba on vaikselt töös. Jõuluasjad said kenasti pakitud ja hakkasin vaikselt uusi ideid arvutisse koguma. Mitte miski ei jäänud kummitama, et vot, see oleks ideaalne. Muudkui vahtisin seda tuba, et millest küll alustada...
Ema arvas ka, et võiks põranda valgeks värvida. Esiti ei tundunud see hea mõttena aga täna tegin selle sammu ära ja olen ülirahul! Jätsin veidi rullijälgi sisse, et oleks kulunum tunne, mitte laus lumivalge. Triips jalutas ka korra üle. Mitu päeva varem astusin korra ühte lillepoodi sisse ja täiesti lambist tuli idee lasta teha ilus maalilledest tehtud vanik. Tehtud! See on küll kunst aga kuna kuivatatud variant pudiseks peagi laiali ning värske närtsiks, siis sai seekord sedasi. Ja olen ülirahul! Ka pingi puiduosa võõpasin valgeks. Jyskist leidsin imeilusa pitskardina ning Magaziinist hiiglasliku valge laterna, mida juba jõuludeks tahtsin aga ei raatsinud. Nipet näpet veel (unenäopüüdjaid vaja suuremas koguses meisterdada) ja olemas! Esimesed broneeringud tehtud ilma, et tuba päris selgelt valmis oleks :)

Auto käis meil remondis. Oli valida ka ostame päevapealt uue, sest vanast saanuks iga hetk romu või minna ja vajalikud tööd lasta ära teha. Valisime viimase. Raha läks 365 eurot, nagu niuhti. Neli päeva olime autovabad (jaa, saime hakkama!) ning nüüd on massin korras. Nimekiri teostatud töödest ikka päääääris pikk aga hei, meil on tõesti kuldaväärt masin! Ja jube head odavad jupid :) Uue auto ostuplaan on ikka, sest metsamüügist tiksus veel päris armas summa ning oleks aeg harjutada elamist kahe autoga.

Uue ahju ja pliidi soojamüürid salvestavad nii kenasti sooja, et ka järgmiseks päevaks on müürid alles soojad. Ükspäev ei pidanud ahju alla isegi uut tuld tegema, sest eelmisest korrast oli müür alles kuum. Kui maja veel soojustatud ka oleks, oh seda soojust! Aga kaua pole enam jäänud, sest põnevus kasvab iga kuuga. Kui muidu oli veebruaris-märtsis hiiiiiiglaslik põnevus seoses aiaplaanidega (mis seemneid osta, mida külvata jne) siis nüüd on sellele lisaks ka remondipalavik tekkinud. Kohe kui ilmad on kütmisvabad, kolime fototuppa elama, et kõik ülejäänud maja seinad seestpoolt paljaks koorida, palgini. Siis tuleb meile ka juba palkmaja septsialist külla, et hinnata, kas ja kui palju vajab maja tõstmist. Ja sealt edasi, noh, sealt läheb ju veel põnevamaks (ja vaesemaks see elu :D)

Tervise ja säästmise arvelt on kõik tipptopp. Vahepeal olen asja chillimalt võtnud ja rohkem kooki söönud aga ainevahetus on nii nii hea, et kilkama ajab lausa. Päris tõsiselt! Kahe nädalaga võtsin alla 5 kilo, mis olid eelkõige aastavahetuse/vanaema sünnipäevast tekkinud tõsised söögikilod. Nüüd on kaal 65 aga ideaalis võiks jääda 55-57 peale. Ja lihas tuleb uuesti välja tuua. Hetkel on graafikus jalutuskäigud Muriga, võimlemiskava + 1-2x nädalas erinevaid trenne (täna lähen proovin bodybalanc'it, järgmine nädal ratsutama) Söön hetkel lõdvalt, sest ei taha ennast uute asjadega korraga ülekoormuse alla matta. 1-2x päevas tugevam toit, vahepalad (peamiselt värske kraam) Hästi paljud teed, vett. Õpin maitseid hindama uuesti, liha söön tõesti vist 1-3x nädalas. Ja tunne on megahea!

Säästmise osas nii palju, et jaanuaris on meie toidule + kassidele/koerale kulunud ca 80 eurot. Tavapärase 200-300 asemel. Müstika. Säästnud oleme sellega juba ainuüksi 200-300 eurot. Nii hea tunne on säästupurki lisada 50 euroseid kupüüre! Jaanuar on alanud igatahes igatepidi eesmärgipäraselt :)

No comments: