15.1.18

Pisut inspiratsiooni ja kerged ümberkorraldused


Väike armas võrdlus enne ja nüüd olukorrast. Ülemisel pildil on aasta 2015, esimene kuu kevadel, mil me maale kolisime. Alumisel pildil aasta 2017, sama tuba, sama vaade aga sisu asemel jõuludekoratsioonid fotosessioonide tarbeks. Detsember. Üsna raske võrrelda aga väga armas vahe tegelikult :)

Tegelikult tahtsin kirja panna eelmise nädala tegemised ja uue nädala plaanid koos menüüga. Aasta alguses võtsin tõsiselt käsile oma sotsiaalmeedia tegemised ning otsustasin kustutada ligi 60% gruppidest kus ma liige olin (Facebookis) ja jätsin alles vaid need mida tõsiselt pea igapäevaselt ka kasutan (enamjaolt hobumajandus) ja üks fotogrupp. Viimasest eemaldan ennast ilmselt kohe kohe, sest puudub igasugune huvi seal midagi lugeda, saan vajaliku abi/konsultatsiooni sõpradelt. Hetkel olen ainult 7 grupiga seotud ja neist 2-3 plaanin ilmselt veel eemaldada. Võtsin tõsise puhastuse ette ka "meeldib" sektsioonis ja jätsin alles peamiselt hobufirmad + kodumaised ettevõtted, mis mulle südamest ka meeldivad ning mida olen kasutanud/plaanin kindlasti lähiajal kasutada. Ma arvan, et selline käitumine sotsiaalmeedias oleks ka kõige õiglasem. Teate kui hea tunde see kõik on andnud? Ainuüksi selliste väikeste ja pealtnäha tühiste sammude astumine on vähendanud minu netis passimist päris vingelt! Ma olen rohkem kui rahul :)

Ka Instagram ei pääsenud ning eemaldasin jälgimiste hulka ikka ligi 50-60% No offense aga ma tahan jälgida uudistevoogu mille sisu mind 100% kõnetab. Mitte lihtsalt "tuttav" olemise pärast. Jätsin alles inimesed kes mind igapäevaselt inspireerivad.

Lisaks lahkusin ma Teemekoos2018 grupist (Henry ja Mallukas) Mul oli üsna raske oma graafikusse mässida need vähesed eesmärgid aga pole neist siiani loobunud, teen asja tegelikult hoopis nii, et lisan kavasse neid harjutusi, häid plaane nii nagu mulle meeldib. Sügaval peakolus on teadmine, et kuskil meedias on selline grupp ja neil on ägedad eesmärgid. Minul on ka aga teen seda omaette :) Olen hetkel veel Kogumispäeviku liige ning sealt olen väga palju toredaid nippe leidnud. See kuni 50 eurot nädalas toidule teema meeldib mulle väga. Hetkel oleme kahe nädala peale ca 80-100 eurot kulutanud. Nädala lõpus lubasin nö patupäeva aga ütleme nii, et poes kulutamine ei ole meid kumbagi veel seekord stressama pannud.

Tegin valmis ka uue menüü koos ostunimekirjaga ning kirjutasin ühele paberile üles ka meie kappides oleva kasutamist vaja kraami, millest lähtudes ka menüüd valmistasin.
Menüü (söögid võivad nädalapäevaselt muutuda):

1. Täna ehk esmaspäeval sõime pühapäevast järgi jäänud ülihead lasanjet (veisehakkliha, oad, seened) + hommikuks seekord minul õun
2. Ahjujuurikad (porgand, pastinaak, peet, kartul) + marineeritud kõrvits + Peremehele kukeseene grillvorstid (on sügavas meil veel)
3-4. Riis brokkoli, seente ja küüslauguga, juustuse katte all
5-6. Täidetud pannkoogid juustuga
7. Chili con carne + munanuudlid (on kapis olemas)

Hommikuks on meil see nädal: omlett, munapuder, müsli (home made)
Lõunasöögid võtab Peremees kodust kaasa ning ka mina ise püüan sellest kinni hoida seekord :)

Ootan nüüd pingsalt, et see krõbedam jahedus mööda läheb ning hobusel hingamine taastub, on plaan proovida veidi ratsutamisega tegeleda jälle. Muriga käin edukalt jalutamas aga tema liigeste tõttu üle 30-40 minuti korraga jalutada ei saa. Eelmisel nädalal tegin planku (esimese korraga tõmbasin lihased verele) ja 1x ka algajatele mõeldud harjutuskava. Fitlapis tiksus mulle veel 3 tasuta päeva aga see teema ei ole ikka üldse mulle. Toidud ei istu kohe üldse ja mul pole aega selle süsteemi järgi neid ka valmistada. Püüame ise toimetada :)

Mul on paar toredat jooga/venituskava arvutis olemas ning juba kavasse võetud. Tunnen, et korra nädalas võiks ka linnas mõnes joogatrennis käia. Aga tasa ja targu, sedasi ei venita naba paigast :)

-

Kodused toimetused on ikka päevakavas kenasti olemas. Peremees koristas viimase tormiga lõpuks ümber kukkunud vana puuriida katuse ära, vedasime mädad lauad lõkkesse ja pleki kenasti teiste paneelide juurde. Mina koristasin pikalt segasummasuvilana püsinud suvekuuri alumise korruse ära. See oli ränk :D Suvel tuleb seal täiesti lage plats teha, et saaksime mõelda kuhu tulevad korralikud tugevad riiulid, nagid. Et asi ikka süsteemsem oleks. Aga nüüd saab seal liikuda ilma, et jalgu murraks. Räme kogus sorteeritud prügi ootab transporti. Koristasin ära ka ahju ehitusest aida ette tekkinud euroalused ja suure koguse kilematerjali.

Tänane eesmärk oli kanade kuuti aida all veidi vooderdada, sest krõbe tuul on täpselt soojustamata seina poolt ning kuudis juba -5 kraadi. See pole neile veel väga hull aga kui temperatuur õues veel langema peaks, siis langeb see ka kuudis. Leidsin kuuri alt vana villa ja 2 vineeriplaati, peaaegu terve seina sain kenasti kinni lappida sedasi. Akna äärtesse panin villajuppe + heina ning kahekordselt pappi peale. Natuene parem ikka, igatahes müra summutas kergelt ning tuuletõmbus polnud ka enam tuntav. Vajadusel saab punase lambi sisse vedada ning elu on jälle lill. Kanakuut on see aasta must have töö!

Toad on korras, asjad omadel kohtadel, homne söök kapis, kõhud täis. Kui sedasi vaikselt, sammhaaval ette mõelda ja tegutseda, siis on kõik super :)

No comments: