7.1.18

Kogumispäevik 2018Tundus kuidagi teemakohane lisada selle postituse ainsaks pildiks üks imeilusa ja tõesti superhea martsipanitordi töö mu emalt. Ta tegi selle meie väikese Mammu 2 kuu sünnipäevaks :) Ühtlasi, saate aru kui raske on meie peres magusast mööda kõndida. Toon näiteks, täna läksin üle pika aja pea pooleks päevaks vanematele lihtsalt külla ja selle aja sees suutis ema mulle keeksi küpsetada, mis siis, et eile tegi ta meile suure kringli. Ja ilmselgelt ei suuda meist keegi ei öelda :D

Igatahes. Liitusin aasta alguses ka Mallu&Henry üritusega Teeme Koos 2018 ning Mirjami toreda plaaniga nagu Kogumispäevik. Kui ma esimesest veidi kauge kaarega mööda kõndisin ja salaja uurisin seda ning esimese nädalaga vaikides kaasa lõin, siis Kogumispäevikuga alustasin juba enne selle ürituse avamist :D

Esimese nädala treeninguks jäi hetkel jalutuskäikude seeria Muriga, mida sai ka 3 korda. Ainult. Ilmad on nii kehvad ning kuna meie koerus ei käi toas, siis ei taha ta vihmaga ka õue tulla, et hiljem kuudis lõdiseda, seega oli tema kuivas kuudis ja mina kuivas toas. Aga need käigud mis õnnestus teha olid kenakesti 45-50 minutit pikad (koeru ei jaksa vanuse tõttu rohkem) Söömisega on õnnestunud pea ideaalselt nii nagu lootsin. Ma ei peksa ennast kui siiski magusat olen söönud ent teadvustan endale ning ausalt öeldes, see mitte piiramine mõjub isegi paremini!

Alustasime kapitühjendusega ehk et kasutame ära neid toiduaineid mis hetkel sügavas, kuivainekapis ja külmkapis istuvad. Nii oleme ära teinud paki pelmeene, spagette Loodusväe tomatikastmes (hakkliha+kukeseened sügavast), ahjukartuleid ohtra küüslaugu ja jõuludest jäänud kukeseenevorstikestega (kuupäev oli kohe kukkumas) ning on õnnestunud käia ka ühel sünnipäeval + on saatnud ema meile miskit.

Viimati ostsin paki seene+pastasupi segu Rimist (soodukaga, ülihea kraam, soovitan!) Sellest jagub meile kaheks päevaks. Peremehele lisasin kapis seisnud maasuitsusinki, ise sõin nii nagu supp pakis oli, ilma lihata. Täna saatis ema meile pastat koore ja kanafilee tükkidega. Homseks olen plaaninud ära kasutada meie viimase potitäie seenesuppi ning ülehomseks teen ette ahjurooga + sügavast sulatatud šašlõkiga.

Minuga on hetkel nii, et söön enamjaolt lihavabalt, sest mu seedimine on eelmise aasta ülesöömisega väga väga kehva. Õnneks ma taastun ruttu ent kõik minu kilod maanduvad kõhus ning hetkel üritan ma vabaneda sellest vaatepildist nagu oleksin 8ndat kuud rase :) Kindlasti ei ole ma 100% lihavaba ent ligi 90% ajast siiski.

Kuigi ma üldiselt ei armasta enam tšekke kuskile üles kirjutada, sest see tekitab imelikult piiratud tunde, lisaks see pidev sentide lugemine on minu jaoks naaaaatukene haiglane asi (võib muutuda) siis ma üritan paar esimest kuud seda siiski vaikselt uuesti teha ent ei sunni ennast takka. Võtan üleüldse kõike äärmiselt vabalt ning pigem iseennast suunates, mitte piirates, sest siis ei ole tegu mitte pealesunnitud tunde ja tegemisega, vaid huvi ja põneva projekti täitmisega puhtalt tahtest :)

No comments: