3.1.18

Kodu kallis kodu!


Peremees tegi pilti ideaalsest õhtust kodus - kassidega kaetuna meie pere lemmikkohas - diivanil! Tellisin novembris Hansapostist odava diivani (299 eurot) aga sellise, mis oleks meile värvilt, kujult ja üleüldse meeldivuselt sobilik. Väikevennal oli samasugune, seega teadsin, et saame toreda toote. Ei oleks osanud arvata, et üks mööblitükk nii suurt rõõmu ja kosutust pakub. Imelik öelda aga oleme selle saabumisest alates (vahetult enne jõule) oma aja diivanil veetnud. Ideaalne! Arvutis passimine tundub kuidagi nii teisejärguline :D Esialgu kassid võõristasid, lisaks on neil nüüd leso ja stuudiotoas kaks vana tooli kus on pehme ja piisavalt privaatne. Kuna Sakiirast on saanud mu sabarakk, siis ühe Visa Hinge osa ajal ronis ta mulle kaissu, harjus ka Peremehe olemasoluga ära ning nüüd käivad kõik kolm tänu Saki julgele otsusele inimestega harjuda, vahelduva eduga diivanil magamas. Findus harjus kõige viimasena, sest ta pidas leso enda omaks aga kuna pere kaks kassi ka selle sooja taeva sealt avastasid, siis pidi ka Findus lõpuks diivaniga leppima. Nagu näha, siis pilt kirjeldab mu elu: kassidega, kassidest ja kassidele :D

PS! Meie kassid on nagu meie lapsed, sõna otseses mõttes. Muudkui sööda, käi õues, nunnuta, jaluta, aja juttu, mängi.

Hetkel töötlen lasteaia jõulupidude pilte, et need reedeks kenasti üle anda. Tööd on palju aga võtan rahulikult. Selle aasta märksõna on ennetada ületöötamist (mis eelmisel aastal tuli juba enam vähem kenasti ka välja) ning vajadusel öelda ei ja puhata! Seega teen kõike jaokaupa.

Fototöötlusele lisaks koristasin kõik toad jõuluasjadest puhtaks. Ma pole seda kunagi varem nii vara teinud aga kuna minu jõulutunne oli sel korral nii  hiiglaslik, siis tundus kuidagi mõistlikum see ruttu peast pühkida ja kesenduda hoopis selle aasta uutele jõulupühadele :D Just nii, mul on arvutis nimekiri plaanidega!

Kuusk ei pudisenudki väga hullusti aga viisin lõkkesse sellegipoolest. Pakkisin kokku ka jõulutoa ning korjasin õuekuuselt klaasist kuulid. Kõik jõuluasjad said kenasti karpidesse ning ka jõulunõud (kruusid, taldrikud, kausid) kappi. Teisalt, maja tundub kohe jälle värskem ja kevadisem, mida jään nüüd pikisilmi ootama. Ongi aeg hakata oma ideesahvrit tuuseldama ja riiulist aiaraamatuid tolmust puhtaks pühkima :) Mulle meeldib kui on mida oodata ja plaanida! Suur unistus on tänavu esimest korda Maamessile minna!

Jõuluasjad kapis, alustasin tavalise koristusega. Võtsin tolmu, pühkisin suuremad pinnad tolmust. Sättisin paika asju, mis enne ahju lammutust peitu sai pandud. Kloppisin vaipu ja sorteerisin kahe kummuti paberimajanduse kenasti ära. Ma ei saa aru kuidas seda risu ikka veel tekib kui ma juba möödunud aastal korduvalt asju sorteerida sain :D Koristasin ära enda ja Peremehe riidekapid ning äravedu ootab hiiglaslik kotitäis riideid. Õudukas! Aga tunne on jällegi 10x parem, puhtam ja värskem!

Loodan, et lähiajal kas või paar ilusat ilma lubab, et tekiks sama rõõmus tunne ka õues tegutsedes. Suvekuur ja majaesine lausa kriiskavad koristustalgute järgi!

No comments: