26.1.18

"Käib närvidele" nimekiriMiskipärast ei mõju mulle üldse turgutavalt see kahtlaselt kevadine tunne mis linnulaulu ja tärkavate naatidega kaasneb. Ilmselgelt ma naudin seda aga mis puutub nagu töötegemise ergutusse, siis nope, not happening. Ilmselt on asi selles, et mul on kolm väga suurt sihti sel aastal ning ma tahaksin nendega esmajärjekorras alustada, kuna see aga ilmselgelt võimalik ei ole (sest vajavad aega ja raha ja ettevalmistis ja bla bla bla eks) siis ei taha ma ka väikestest igapäevatöödest eriti midagi kuulda. Loogiline. Ei!

Eile õhtul tulin ideele koostada uus nimekiri. "Kõik tööd mis närvidele käivad" Tegelikult naudin ma ka nende tööde tegemist ja mõned neist on lihtsalt igatepidi möödapääsmatud aga mõtlesin, et kui panen korraga kirja kõik, KÕIK need tööd, mis on siiani lihtsalt laiskusest tegemata, siis ÄKKI ma võtan ennast kokku ja teen need ka korraga ära. Nii saan hommikul ärgata ülihea tundega ja mitte miski ei käi enam närvidele! :D

Well it worked!

Hommikul kupatasin hobused üle mitme päeva õue, sest ilm oli selleks soodne (kuigi mudane ja lägane ning nagu pildilt näha, kasutas üks hobustest seda võimalust ikka täiega ära) Ja siis hakkasin ringi käima näoga ja küsimärgiga, mis mulle silma jäädes närvidele käib!? Suuri töid ma ette ei võtnud, selleks on kevad. Aga just pisemad asjad. Kõik mis seda emotsiooni tekitasid, võtsin koheselt ette. Mõned näited:

- küülikute mani-ja pediküür (see on lihtsalt jube närviline töö arvestades, et rex ei armasta inimesi ja päss on megaraske ja no need küüsed ei ole naljaasi)
- küülikute puurid vajasid kiiremas korras suurpuhastust
- välikempsu ja puuride esine vajas korralikku riisumist
- tall vajas kerget puhastust + ratsavarustus läks sügisel juba hallitama
- heinarullide ümbrus karjus riisumise järgi
- kanad said üle pika aja eesruumi alla maad sonkima

Toas tegin ära (kõige närvesöövam koht oli eesruum ja köögi üks nurk):

- eesruumist vedasin suvekuuri kõik ehitusest passima jäänud esemed
- panin ühte kohta loomade söögikraami
- koristasin ära põranda, kapipealse
- panin loomade riiulis kõik omale kohale nii, et sinna ei saa enam segadust tekkida
- tõstsin akud ja laadija nii paika, et neid saab iga kell kasutusse võtta
- köögist vedasin ära viis 25 kilost segukotti ja ühe tellise!!! :D
- koristasin kõik laiali olevad nõud
- pühkisin põranda
- pesin kasside söögikausid
- tekitasin prügi sorteerimise anumatele loogilisema paigutuse
- tõstsin valmis prügikotid, mis tuleb nüüd lihtsalt keskusesse viia

Voilaa! Teate kui hea tunne mul on? Kõik need tibatillukesed aga iga jumala päev närvidele käivad toimingud said ühe hooga tehtud ja ohjummalmaeivõi kui kuradi hea tunne see on, sest ma ärkan homme ja vaatan tubades ringi näoga: "mulle ei käi mitte ükski tegemata töö närvidele, sest neid töid ei ole" Kuni järgmise korrani :D

No comments: