26.1.18

Ideesahver: aed

Mul on arvutis üks Ideesahvri nimeline kaust kuhu korjan igasuguseid meeldivaid inspiratsioonipilte, mida võiksin/tahaksin kodus ka ära teha. Mõtlesin, et oleks vahva nüüd vaikselt need plaanid töösse võtta ning pisut ka teistele jagada. Minu arust oleks äge kui teistelgi kodus selliseid omapäraseid ja nutikaid lahendusi leidub. Jagan need teemad eraldi kategooriasse ning esimeseks saigi aed :) 

Üks esimestest ideedest oli koristada maja eest rõve metallist kiik. See logiseb kuigi on kasutatav ja suveüritustel lapsed seal peal ka istuvad aga mind häirib see juba kolm aastat meeletult. Ja see aasta see PEAB siit maja juurest minekut tegema! Tahan puust kiiku. Küll aga on erinevaid lahedaid ideid, mida saab kergesti ka ise juurde teha ning üks neist on täiesti 100% looduslik õuemäng trips-traps-trullina :) Geniaalne ja imelihtne!


Iga aastaga näen, et minu aiahullus ainult kasvab aga ükskõik kui väga ma ei püüa ka selle eest stabiilselt hoolt kanda (umbrohi!) siis ma jään ajahätta kõige muu kõrvalt. Ning esimest korda mõtlen ma peenrakastide peale, et kui suurel põllul kõik maltsa jälle suve lõpuks kasvab, siis peenrakastist mõne maasika ikka leian :D Seoses vana ahju lammutusega on meil hiiiiiiglaslik kogus vanu aga korralikke telliseid, millest saaks täiesti ilmastikukindlad kastid ju teha. On keegi varem midagi säärast ise ka teinud? Tahan kindlasti järgi katsetada! Miks just tellis? Sest puu on küll tore aga ma ei taha oma puust kaste mitte millegagi immutada ning see tähendab, et see kast laguneb kindlasti kiiremini kui kivist.


Linnud on ka minu maasikapõllul suureks pinnuks. Findus ei jaksa ka igas hoovinurgas neid püüda :D Ja no see püüdmine mulle just ei meeldi aga maasikaid tahaks ikka süüa. Seega tänavu lähevad punased kivid põllule, silmapetteks :D Las nokivad! Vaadake seda kurki!!!


Kui ma veel linnas elasin, ehitasin ühe netijuhendi järgi pisikese versiooni putukate hotellist. Riputasin selle kasepuu otsa ja jäin ootama, et sinna elu tekiks. Nothing happened. Olin päris kurb, sest lootsin, et lepatriinud kolivad sinna elama. Ma ei teagi mis valesti läks. Võib olla oli hotell liiga üksluine? Igatahes kui väga igav hakkab (iroonia missugune eks) siis on mul ühe ülilaheda putukahotelli pilt olemas. Koli või ise elama! Ja äkki kas või üks kirp sinna ära eksib!? Vähemasti on seda nt külalistel põnev uudistada :) Nüüd tuli juba mõte, miks ei võiks nt külaliste lastel õues üks äge puumaja nukkudega mängimiseks olla?


Meil on tulevikus kindlasti plaan ka uus aiavärav lasta ehitada/ise teha. Ja sinna väravasse tahaksin mina väga väga sellist ilusat kivist/puust posti, kuhu peale saaksin teha suvisel ajal lindudele vanni või liblikatele joomiskoha (loe: Findusele sõjatandri) Minu arust on need nii armsad! No ja telliseid mul ikka jagub...


Ja siis on minu aastaid vana plaan/soov alustada oma isikliku mini(suur)projektiga: haldjate kodu. Ma olen aastaid korjanud erinevaid ideid, detaile Pinterestist ning tänavu tahan juba kuskilt alustada, sest tunnen, et nüüd on piisavalt juba uuritud. Mul on enam vähem olemas ka üks tore kännukogum, kuhu plaanin seda kodu arendama hakata, tuleb vaid kännu traktoriga paika lohistada. Lisaks sellisele konkreetsele haldjamaale on mul kuri tahtmine igalepoole meie valdustesse teha ägedaid päkapikutreppe, hiireuksi, haldjaaknaid :)


Meil on väga vähe puust aiamööblit. See tähendab, seda ei olegi peale kahe igivana rannatooli. Eelmisel aastal olin äärmiselt rumal ja laisk ning lasin hukka ühe vana vene aegse diivani, millest oleks saanud täpselt samasuguse ägeda aiatooli teha. Nüüd ma nii loll enam ei ole :) Mul on 6 erinevat kohta kuhu pean aiapingid tegema, sest ema tahab seal või seal kohvi juua :D


Kas keegi on mullakattena käbisi kasutanud? Käbisi meil pisut ikka leidub ja neid oleks tore ka mujalt juurde korjata. Aga kas nad sellisel kujul ka head teevad? Idee oleks ju visuaalsest küljest super :)


1 comment:

Alice said...

Pane see enda tehtud putukate hotell kuskile põõsa külge rippuma või kuskile kivi või maa peale. Putukad ja ämblikud pääsevad sinna paremini ligi :)

Roheline pink on nii ilus!