1.12.17

Pildigalerii


Kassid on meil meistermagajad! Igas poosis, igas kohas, üksi või kaksi. Põhiliselt kaisutavad Triips ja Sakiira aga üksõhtu kui toas olid tuled kustus ja ma korra kasse otsisin, magasid Findus ja Sakiira kõrvuti. Kui laetule klõps põlema panin, vaatasid nad kõigepealt ehmunult üksteisele otsa ja siis mulle. That cat life! Triips meenutab sellel pildil hülgepoega kes on ennast selili keeranud...Vahepeal tuli suvi tagasi. Üheks päevaks. Päike säras nii imeliselt, et võis isegi pusa väel ringi askeldada. Ja kui see lõpuks pilve taha tagasi läks, ei oleks puhuri põues hoidmine ka aidanud. Jube külm oli! Hobused said päikest aga tekivabalt nautida ning olen aus, ups, nad olid siiski paksuks läinud! No vaadake Ginniet, imeilus ümar rull. Liisu jätsin meelega kaugemale nurka, sest tal oli kõhu all lausa kerge pekk. Rääkimata nendest võdisevatest õlgadest :D


Võtsin kätte, olin vahepeal korraks tubli. Küülikud said puhtad asemed. Kasutan puhastamise ajal nende hoiustamiseks minipuuri (ilmselt kunagi mingi röövpuur olnud!? või lõks!?) Rex mahub nunnusti sisse, Päss on nagu kilesse pakitud viiner seal. Aga talle piisab kui midagi söödavat on ees, ta võib igalpool siis rahus olla. Kuniks ma põhku puuri panin, pistis ta nina oma ajutisest kontorist välja, nuusutas kaks korda, sai ilmselt 10 mini infarkti ja ronis sinna uberikku tagasi. Ma PEAN neile suvel aediku tegema!


Päike paistis tol suvisel päeval! Vaade pesuruumi ainsast aknast otse hoovile. Ma tahaksin sinna kardinat ette, sest pesuruumis on ka wc ja minu jaoks on wc privaatsus ülioluline, kas maal, põldude keskel elades. Aga ma ei taha kohe üldse sinna akna kohale mingit kardinapuud. Oeh. Dilemmad.


Mul oli ükspäev sekund aega, et kuuseokstest pärjad teha. Jooksin raieplatsile, korjasin kokku maha jäänud oksi, kimasin tagasi koju. Leidsin üles mädad tomatinöörid takupaelast ja paelte katkedes kirusin kilplase tööd. Valmis said kaks pisikest kuuseoksatuusti küülikutele ja suvekuurile, üks väike robustne pärg hobustele/lammastele ning üks suur maja külge, mida mul kuskile panna pole, sest naelt ma ukse külge ei löö ja ilusat konksu pole veel leidnud.


Ehitasime vahepeal jälle teed. Need telliskivid on ennast vist mu külge juba kasvatanud... Igatahes. Tihedast teekasutusest (kliendid jõulutoas) ja äärmiselt vihmasest sügisest tingituna tekkis karm vajadus meie sissesõidutee hoovipoolset osa lappima hakata. Selleks tuli enne aga peale tekkinud muld ära lükata/koorida (mida tuli mu isa meie trakatsiga tegema) ning seejärel kasutada ahju lammutusest tekkinud kive, et süvendit täita (sama koht pildil on kõige madalam koht tee peal ja konkreetne süvend) See kivirida on vaid osa sellest mida katkise käruga sinna sada kilomeetrit eemalt kohale vedasin.


Paar tundi hiljem saabus ka meie tellitud killustik. Sama fraktsjoon (16-32) ent kivi on puhtam, uuem? Igatahes, ei olnud jääk kuskilt raudteerööbastelt, metallivaba ja ühtlase kujuga. Küll aga ei tahtnud kamassimees tee peal püsida ja arvas, et valas koorma otse kraavi, koos kamassi endaga. Isa siis tõttas appi, meie väikese Herbiega. Lubage naerda :D Õnneks saabus samal hetkel tellimus kahe heinarulliga (milline iroonia, saabuda samal ajal kui ainsal ligipääsul istuvad kaks masinat, üks neist kohe kraavi kukkumas) Põkamees aitas aga massina vajumisest välja ning killustik jõudis õige platsini. Sel aastal teemured lahendatud!


Ema ostab mulle ikka igal aastal selle ühe ja ainsa Windeli advendikalendri. Ma neid teisi ei salli üldse, ainult seda. Neil on ilusad joonistused. Iga aasta ta lubab, et see on viimane kalender, et ma olen juba piisavalt vana. Miks? Kujutage ette, et see on assortiikarp, iga päev võtad ühe kommi, lihtsalt jõulupildi ja numbritega! :D


Maapind on nii soe alles. Ja lumi tuli maha! Kui muidu sai hoovis paadiga sõita, noh, vees eks. Siis nüüd tuleb paadile paat ette rakendada, sest selle plöga sees ei saa ma isegi kummikutega kuiva jalaga läbi. Aga lumi on alati ilus ja oodatud!
Ahjubeebi on sinnamaale arenenud, et tal on nüüd nägu! Üllatunud või lausa ohoootava olemisega aga valmimas! Järgmiseks reedeks peaks meil üks päris ahi majas olema. Ei jaksa enam oodata! Väsitav ei olegi see koristamine ja tolm ja krohvisoga iga talla all (ja voodis ja vaibal ja riietel ja kasside küljes) vaid see, et ma ei saa oma kodu jõuluehetesse pakkida ning Üksinda Kodus osi vahtida, sest ladumistöö käib kella 10-17ni ja õhtuks olen ma väsinud, et üldse midagi enam vaadata/teha. Aga hei, ma ausalt ei vingu, sest me ootame uue süsteemi valmimist meeeeeeletult!


Üleüldise olemise tegi aga 99% paremaks jõulutoa taassünd sel aastal :) Seoses ahjusüsteemi lammutusega pakkisin meie elamise kõik 3 tuba kokku ning jõulutuba kolis kastidesse kolinuna eesruumis. Täna tuli mulle ema appi, aitas pesta krohvi, tahma ja seguga kaetud põranda, sättida paika kõik detailid (ja samalajal koristada ka veel 2 tuba) Uskumatu naine! Jõulutuba sai veidi uuendust, mõned detailid parandatud (sest õppisin veidi eelmise toa disainist) Olen südamest nii rahul! Kui ma siiani ei olnud veendunud ning tundsin isegi teatud tõrget üldse pildistamisi teha, sest noh, kuidas ma kutsun inimesed elamisse kus on ainult max 10 kraadi sooja ning toad täiesti pahupidi pööratud (ahjukivid köögis!) siis tänu emale ja jõulutoa uuestisünnile, olen oma usku pööranud - kõik on imeline! Tõime ruttu linnast veel ühe puhuri lisaks, uue vaiba. Pakkisin ära 4 kasti, võtsin kasutusse uued diivanipadjad ning tegin ka ühe armsa kohverlaua koos piparkookide ja küünaldega. Poolik ahi jääb stuudiotoas viibijatele kenasti kanga taga peitu :)

Toad on korras, köök jälle avatud (enne kilega piiratud) ning kõik kenasti puhas ning korras! Oeh, ma olen nii tänulik selle abi eest! Ja pildistamised võivad alata :)


3 comments:

herz said...

Vannitoa kardina asjus - kas läbipaistmatu matistav kleeps ei aitaks hädast välja? Ma panin omale vannituppa selle. Meil vannitoaaken otse tänavale ja see kaotab sissepiilumisvõimaluse. Ehituspoodides müüakse, on erinevaid. Pitsilisi ja mustritega ja lihtsalt tavaline ka.

Nele said...

Ma oleks sama matistavat kleepsu pakkunud, nt akna alumise kolmandiku/poole katmiseks.

Kris V said...

Kasutasin sama matistavat kleepsu jõulutoa suurel akndal, ega ise ei tule ju selle peale, et see teistes tubades ka hea oleks :D