30.12.17

Neli päeva jõule!


Jõulud on minu jaoks alati üks kõige kiiremaid tööaegu olnud. Nii eelmises töökohas kui ka praegu. Lõpetasin vaid päev enne esimest jõulupäeva väikese firmapeo pildistamisega ja vahetult enne seda veel lasteaiapeod. Võitlesin ka haige olemisega (nagu ikka, aasta lõpuks tõbine) kuid lasteaiapidusi ära ei saanud tühistada. Küll aga pidin kahjuks loobuma mõnest peresessioonist kodus. Kuid jõuluks sain ma ääriveeri tervemaks, et pereliikmeid nakatumisest säästa :) Tänavu pidasime jõulupidu kokku lausa neli korda ning kaks sellest väljaspool oma kodu.

23ndal läksime Peremehe vanemate juurde ning see oli üks tore õhtu :) Kuigi ma sain sellest vaid üks päev varem teada ja lubasin, et edaspidi ma sedasi kohale ei lähe. Ega siis jõulud üle öö kohale ei jalutanud! Vahva oli sellegipoolest ning tavapärasele tunnisele istumisele, olime seltskonnas ikka ligi 3 toredat tundi. Jõuluvana tõi mulle mandariine nagu soovisin.


24ndal olime Peremehega hoopis kodused ja nautisime uue diivani peal lösutades Visa Hinge esimesed kaks osa ära :D No ideaalne jõuluõhtu! Tegin meile veel kapsast, kartulit ja vorstikesi ning näljendasime pool ööd muu hea ja parema kallal. Mul pole varem nii chilli jõulupäeva olnudki, seega tõesti äärmiselt mõnus oli!


25ndal pidasime aga suurt jõulupidu oma perega mu venna ja tema elukaaslase kodus :) Tõeline sööming, sest nagu tavaks, vaaritas mu ema juba päev varem 12 erinevat rooga ning meie pidime need nüüd likvideerima! Jõuluvana seekord ei tulnud aga olime usinad päkapikud, võtsime mitu kuud varem loosi ning tegime igaüks oma kätega ühele inimesele kingituse. Minule meisterdas mu väikevend ja sain ülilaheda led valgusega laualambi, puust! Peremees sai mu vanaema kootud sokid (ta viimased villased sokid läksid nädal enne katki, seega kümnesse kingitus!) Meil juhtus mõlemal Peremehega aga kingitustega huvitav jama. Mõlemi tehtud esemed läksid päev enne katki! Minu kinki oli keeruline uuesti teha, Peremees sai aga uue idee leiutada ning kinkis mu isale mutrivõtmetest tehtud nagi puulaual. Mina pidin aga täditütre elukaaslasele poest kingituse ostma. Õnneks siiski toreda ideena Eesti pidupäevaks loodud lauamäng :)

Tellisime emaga koos Inglismaalt kaks kuusekujulist teekannu. Ema kann jõudis täpselt jõuluks kohale, minu oma kaunistab meie jõulupidu järgmisel aastal. Imeilus on ja tänusõnad võlgnen Kerlile!


Meie pisikese Marily esimesed jõulud olid need! Nunnutasime teda kõik kordamööda, kuigi enamuse ajast magas ta rahulikku jõuluund :D Järgmisel aastal juba põnevam, siis on ta aastane ja saab asjadele rohkem pihta. Ja oi, need kingitused :D


Neljanda jõulupeona korraldasime Peremehega esimest korda jõulusöömingu ka sõpradele. See pidi algselt toimuma enne jõule ent kuna ahjusüsteem alles töös oli, segadus liiga suur, siis lükkasime ürituse peale jõule. Mul olid suured plaanid ja kuigi dekoratsioonide osas selleni ei jõudnud, siis kõik muu oli ideaalne! Kõik ei saanud kahjuks tulla aga esimese minu korraldatud suure söömingu osas oligi nii lihtsam. Toitu jagus täpselt ning kuigi ma üldiselt enda roogasi ei kiida, siis seekord olin ka ise vaimustuses, kõik õnnestus ideaalselt :)

Tegin ahjukartuleid basiiliku ja küüslauguga, ahjujuurikaid (pastinaak, porgand, peet, kikerhernes) feta ja hummusega (röstpeet + karulaugu) ning kukeseene ahjuvorstikesi. Lisaks veel katsid lauda marineeritud küüslaugukurk, kõrvits, praetud kukeseened, küpsised, piparkoogid, pähklid, mandariinid, juust + piparmündi juustumoos, kapsas. Maiustuseks ei läinudki klassikaliselt emalt tordi tellimusele vaid tegin ise lihtsa ja kerge kihilise jõulumagustoidu Jamie Oliveri jõulutoitude raamatust. Lisaks olid mul ka šokolaadimuffinid laual. Sõpru ootasid kuuse all pakikesed ning meil oli nii nii vahva, et õhkan sellest õhtust siiani :) Järgmisel aastal jälle!No comments: