30.12.17

Minu aasta fotograafina - 2017


Ma ei ole varem oma ettevõtte kohta statistikat teinud aga tundus tore idee nüüd, peale 3 aastat üks esimene postitust teha :) Oleks ju vahva traditsioon igal aastal endale üles tähendada kuidas läinud on ning mis tulevikus plaanis, sest plaane on oi oi kui palju! Tooksin aga enne numbriliselt välja kui palju fotosessioone tänavu läbi viisin :)

Pere/portree: 101 fotosessiooni
Jõulutuba: 48 sessiooni
Pulm: 11 sessiooni
Tooted/üritused: 22 sessiooni
Hobused/ratsavõistlused: 14 sessiooni (sh ka mitmepäevased võistlused)

Igatepidi rekordite purustamine siiani ning olen äärmiselt uhke! Kahjuks oli palju tagasilööke nii tervise kui ilma arvelt, umbes pooled sessioonid jäid seetõttu ka tegemata ning lükkusin uude aastasse. Hetkel on broneeritud juba 4 pulma, 3 lasteaiapidustust kevadesse ja jõuludeks. Läbi aegade suurim rekord sai püstitatud aga kinkekaartide müügiga ning uuel aastal on mul põhimõtteliselt broneeritud kohtumine hämmastava 83 perega! Mainin ära, et siin sees on ka heategevuseks annetatud kinkekaardid ning need pered, kellele olen tulnud vastu + need kes on kaardi lihtsalt soetanud. Ma ei jaksa ära oodata, et saan hakata oma kodulehte uute imeliste galeriidega täitma!


Esimest korda otsustasin ma, et minu tuleviku fototööd saavad suuremalt jaolt toimuma minu enda maakodus Kasemetsas. Nii nii paljud pered jõudsid seekord minuni just selle sooviga tulla pildistama metsatukka, viljapõllule või jõe äärde ning sellest kõigest inspireerituna, otsustasin ma pühendada suurema osa ajast kodus vastavate tingimuste loomisele. Mainin ka ära, et põllud mida kasutan, kuuluvad meile, seega võõrast maad me tallamas ei käi ega tohiks teisedki teha! :)

Metsa meil hetkel kodus enam ei ole aga olen avastanud 2-3 võrratut metsatukka imeilusa samblase maastikuga kuhu uuel aastal oma armsad pered ka viia! Saab olema suurem aga kindlasti tulemusrikkam ettevõtmine ning seetõttu püüan võtta kõiki sessioone individuaalsemalt ning pühendada igale sessioonile kordades rohkem tähelepanu.


Olen juba 3 aastat olnud seotud ka lasteaedadega ning see on lihtsalt vaimustav näha nii paljusi pisikesi kasvamas ja arenemas! Kuigi mul on hetkel raskusi otsustada, kas jätkata, sest aega ei ole eriti perede kõrvalt, ent süda palub veel proovida :) Eks kevadeks tuleb otsused ära teha.
Aasta 2017 fotosessioonid viisid mind tõeliselt imelistesse paikadesse Pärnumaa lähistel ja ka veidi kaugemal, oli palju taaskohtumisi juba püsiklientideks saanud peredega ning veel rohkem uusi tutvusi. Jäädvustatud sai sünnipäevasi, tooteid, üritusi ning ka loodust. Kõige varasem sessioon kell 6 hommikul, hiliseim vahetult enne keskööd. Uueks aastaks broneeritud pulmadest üks, täidab minu ühe suurima unistuse ehk märksõnadesk: äratus kell 5, raba, pruutpaar kahekesi. Kõik need kogemused on lihtsalt puhas armastus!
Lõpetasin sel aastal, täpsemini sügisel, oma teekonna pressifotograafina. Pildistasin viimast aastat Tallin Horse Showd ning olen südamest tänulik Meisile, Anule - kõigile, kes aitasid mul pressifotograafias kogemusi püüda. Elu24, Delfi, Pärnu Postimees, Postimees - kõik on järgi proovitud :) Never say never, et ma kunagi enam mõne meediaväljaandega koostööd ei tee ent see jäägu hetkel tulevikku.


Oma stuudioplaanidega jõudsin sinnamaale, et otsisin suve lõpust alates toredat ruumi koduvallas või linnas. Ent tulutult. Oli pakkumisi kuid mitte ükski ei olnud SEE! Kuni otsustasin uuesti kodus proovida ning taipasin, et sellest paremat tunnet ei ole! Kuigi vaeva, raha ja jaksu kulus selleks 100x rohkem (krohvi eemaldus, seina ehitus, tee ehitus ja ligi 2000 eurot kulu) siis emotsioon näha seda kõike valmimas, ületas kõik! Rekordilised 48 pere käisid minu juures jõuludeks emotsioone talletamas, sealhulgas ka lemmikloomad (bokser, krantsud, buldog, taksid, russelid, kassid ja tuhkur!)

Jõulutoast saab kohe kohe aga uus, teistmoodi fototuba, sõbrapäevaks. Fototuba jääb kasutusse kevadeni, kuniks ilmad soojad ja kõik rohelisem või kui juhtub siiski kole ilm olema. Mõtteid on palju, kuskilt väikesest nurgast hakkan jälle pihta :)


Ei salga, et olen teinud palju rumalaid vigu, palju pettumust valmistanud mõnele kliendile oma tervise tõttu, ent ma püüan paremuse poole ning üritan ka endale teadvustada, et tervisega ei saa mängida ja et edaspidi ikkagi tubli ja terve olla, pean vahepeal ka puhkama! Minu uue aasta graafik on kaalutletum, ei tohi kõike üksteise otsa kuhjata. Lisaks, panin paika ka 2 kindlat puhkust, millest kinni hoian (ja päriselt ka ei tee tööd!)

Lisaks tubasele fototoale, tekib mul juurde 2-3 õuestuudiot, erinevates kohtades meie maakodus. Muidugi pildistan ikka ja jälle ka väljaspool Pärnut, ent need ajad on äärmiselt piiratud :) Ka pulmi võtan veel vastu, 2-3 maksimaalselt ning üldiselt Pärnus. Mujale lihtsalt ei jõua :)

Ma olen südamest tänulik oma klientidele, kes annavad mulle võimaluse edasi kasvada ning suuremaid samme astuda! Ilma teieta, ei oleks ma siin, kus hetkel olen :)

No comments: