16.11.17

Tööplaanidega järjel: ahi + tee


Unenägu kummitusest ajas mind üles. Viimasel ajal näen liiga palju und ja magan üsna rahutult, mingi pinge? See on hämmastavalt väsitavaks muutunud. Kuigi lähen üsna normaalsel ajal magama ja seda enam, et olen ka reaalselt väsinud, siis uni ei taha tulla ja on äärmiselt pinnapealne. Hmh.

Toas on hetkel stabiilselt 10 kraadi sooja. Pliidimüür koos radika ja puhuriga kütavad õhtuks kergelt 18-20 kraadi peale ent reaalselt on liikudes õhk pigem 15. Ja kui elektriküte välja lülitada (soojamüür jahtub kohe kui tuli pliidi all kaob) on meil jälle 10-15. Järgmine nädal lubab esimest -10 kraadi. Ja esmaspäevast hakatakse kahte ahju, ahjumüüre ja pliidi soojamüüri lammutama. Korsten ka. Saab üks äärmiselt põnev 2-3 nädalat olema, keset sügist ja vastu talve :D
Täna toon meile magamiskotid ning palusin emal vanade riiete kotist õhukesed mütsid otsida, et saaksime vajadusel öösel pähe tõmmata sooja saamiseks. Linna minek on ka variant aga ausalt öeldes ei viitsiks ma iga päev 2-3 korda maale loomi söötma sõita + lisaraha kulutada ja eelistan kuniks jaksan kodus olla. Päeval teeme tööd, saame sooja, õhtul soojalt riidesse ja korralikult puhata. Pilditöötlused teen selle nädala jooksul kõik valmis, et ei peaks jahedas elamises istuma. Esimene nädal saab ilmselt kõige karmim olema, sest siis on tarvis kohe lammutamise ajal kive aknast välja loopida ning aken on pärani lahti. Kuna millegagi kütta pärast ei ole, tuleb puhuriga hakkama saada. Et see suurem mustus kohe majast välja saada, olen nõus akent lahti hoidma.

Eks meid motiveeribki see, et detsembrikuus on meil majas uus ahjusüsteem koos korstna ja pliidimüüriga, mis reaalselt sooja ka salvestavad! Me oleme seda ju 3 aastat oodanud ja nüüd teeme pigem kohe ära kui et ootame veel kevadeni. Sest olgem ausad, see, et me suurt ahju kütta ei ole saanud (võlv võib sisse langeda) on ikka päris jahe laks meie elamisele. Pliidi soojamüür üksi ei küta tervet elamist ja no radikas ammugi mitte. Muidugi ei hoia ka maja sooja (sest soojustust ei ole) ent ahi andis ikkagi ööseks magamise ajaks lisasooja.

Valmis sai meil ka sissesõidutee ehk killustikukate on maas ja silutud ka. 1000 tonni kildu läks maksma 900 eurot (meil vedas hinnaga ikka täielikult) ning lisaks oli ka sugulasest kopamees varnast võtta (ikka raha eest! ei eeldagi tasuta tööd :)) Uskumatu kui kiiresti inimene ikka harjub! Ei saa siiani aru kuidas me kõik need 3 aastat selliste teeoludega hakkama saime, veel enam meie vana Audi, kes meid (ja ehitusmaterjale, loomi, prügi jms) kandma pidi. Müstika. Nüüd kui tee on kandev, ei kujuta teistmoodi ette ka. Siit edaspidi õnneks ainult kergem edasiminek. Plaanis on veel lasta ehitada metsa algusesse lukuga värav (liiga tihti satub siia inimesi kes ei tea mida tähendab eramaa silt või üleüldse, kahtlased sõidud aiaväravani) ning tarvis on tegelikult ka peenikest kildu peale vedada, et hakata vaikselt teed ühtlasemaks täitma ja tugevdama, et see nt mõne aastaga auku ei vaju ebaühtlaselt. Selge on see, et päris ideaalset sõiduteed me niipea ei tee, sest noh, raha eksole. Aga nipet näpet ja tee on peaaegu ideaalne :) On ju meie jaoks praegugi võrreldes algusega! Ja taaskord, ei taha jätta mainimata, et on kuradi uhke tunne ISE midagi ära teha! Sai raha kogutud, sai rahalises mõttes ka võita (metsaraie), saime ise uurida ja tellida ning tehtud, mitte ei ela me kellegi teise kulul või eelda, et meie eest tehtaks kõik ise ära! Kui mitukümmend kärutäit kive me sinna alla ise lõhkusime ja vedasime, et vana teed lappida ja nüüd, mitutuhat eurot me selle tee alla juba ise hakkama oleme pannud eks. Ja ei mingit abi ei vallalt ega kellegilt teiselt aga jumala eest tahetakse meilt veel tasuta mingeid õiguseid saada. Naljanurk! Oma maa on oma maa ja selle eest võitleme me ikka nii nagu võitlema peab! Seetõttu ma väga aru ei saagi kolme aastaga selgeks saanud faktist, et maal nagu seadused ei kehti. Mis loogikaga? Oeh. Huumorinurk ma ütlen. Ja oli vaja see vaikselt ka siia poetada, et igalpool on omad mustad lambad :)

No comments: