1.11.17

Tagasi sadulas - NOT!


Vahetult enne selle aastast esimest lumesadu otsustasin ma uuesti ratsutamistreeningutega alustada. Idee kasvas muidugi jälle peale Horse Show külastust. Kus ma ühtlasi ka otsustasin, et edaspidi ma pressifotograafina seal käia ei taha/viitsi, sest seda ei hinnata absoluutselt (ka siis kui reaalselt tasuta tööd teha!) Hakkan parem raha koguma ning järgmisel aastal istun rahulikult publiku seas, vaheaegadel šhoppan ratsavarustust või Roccas. Ideaalne!

Seekord tulin ma koju tagasi kaua igatsetud uue ratsutamiskiivriga, kaitsmete, päitsete, ratsutamispükste ja küüslaugumineraalidega. Viimaste üle on hobused eriti õnnelikud (lambad ka)


Sügise puhul ostsin hobustele ka uued tallitekid. Nüüd on neil paksudele talvetekkidele lisaks ka õhemad tallikad, millega on lihtne nad kuivade ilmadega õue saata ja ei pea talli tuues midagi vahetama. Kui on vihmased ilmad, siis panen tallitekkide asemel vihmatekid (kaelusega) Püsiva ja krõbedama miinusega vahetan tallitekid talvetekkide vastu ning kui päris karm miinus peaks tulema, siis saan tallitekid alla soojenduseks veel panna. Halliruuduliste tekkidega olen hetkel ülirahul (Reiu talli Janikalt saan alati kvaliteetset kaupa!) Kevadel on ühte uut putukatekki tarvis (sest Ginnie lõhkus enda oma ära) ning kahte suuremat vihmatekki oleks ka ideaalis vaja (praegused on pikemaks kopeldamiseks liiga lühikesed ja ebamugavad)


Trennist nii palju, et trenn oli hea! Spirit on nii nii hea, et pisara toob silma. Arvestades, et ta on traavel, suht segane peast ning nii vähe stabiilses trennis olnud. Ta on minu silmarõõm, ma usaldan teda ka kinnisilmi ja iga kell. Ma tean, et ma ei pea teda ette kordetama, sest nii kreisi kui ta ka ei oleks, siis ma tean mida ta teeb (loe: mõtleb, haha) Trenn sattus muidugi enam vähem sellele ajale kui ta sai ühe väikese hingeldushoo. Õnneks möödus see ruttu (ja ei ole siiani tagasi tulnud) Kerge ratsastus mõjus talle pigem hästi, sest trennide lõpus köhis ta oma tati liikuma. Hingamine läks järjest paremaks. Nüüd oleks vaja üks ACC kuur teha, uuesti kergesse trenni ja loodetavasti jagub meile stabiilset ilma, et minu enda motivatsioon ka ära ei kaoks.


No comments: