4.11.17

Sügiselummus


Mu töölaud on asjade all lookas. Tunnen, et pean oma asjade seas ühe korraliku koristustalgu maha pidama.  Mul võiks pisut veel vähem esemeid kodus olla kui neid antud hetkel on. Kapis on kõik meie esemed alles kastides (ega pääse välja enne kui majas on ka siseviimistlus tehtud) Aegajalt toon siiski peidust välja mõned asjad, mida igatsen ja mis võiksid juba kuskile enam vähem paigutatud olla. Mul on selle aasta sügisega tekkinud meeletu pesapunumise tunne. Äkki sellest, et sain natukene aega tagasi esmakordselt tädiks! :) Nüüd on üks pisipõnn kellele nö kodutunnet pakkuda tulevikus. Issake, ma olen TÄDI! Emotsioonid on lihtsalt niivõrd laes!

Ja pesapunumise tunne ka.


Peremees teeb vanast pärnast küttepuid ning meie üritame mu emaga maja pisut soojemaks vooderdada. Köök sai välisseina tuuletõkkeplaadi (sissepoole ajutiselt) ning ka väike osa juurdeehituse nurgas, akna kõrval, sai tõkkega kaetud. Tekkis imearmas "mänguköögi" moodi seinake aknalauaga, kus nüüd ka kassid istumas saavad käia. 


Pliit ja ahi uhavad nii kuidas jaksavad. Lolliks ei tohi minna. Maja sooja selles suhtes ei hoia, et pole tarvis kütmisele oluliselt panustada. Puhur ja õliradiaator aitavad meid hetkel suurimas hädas. Päris teki alla ei pea õnneks (veel, hehe) kaasa tirima aga kui õuest tuppa tuleme või peale pikka linnas käimist õhtul koju jõuame, siis anname elektrile hagu ja soojendame ennast sedamoodi. Õnneks on sügis üsna armuline hetkel olnud. Kui meie ahjusaaga ka lõpu leiaks, oleks südamerahu taastatud...Saabunud sügisega saabus ka minu suur kadunud isu küpsetada! Mitte 100% aga siiski, väga suures osas. Tegin ükspäev lasanjet. Roog mida ma kunagi nii väga vihkasin ja nüüd, armastan! Ja see tuleb nii kuramuse hea! 


Ühtlasi on tekkinud huvi proovida uusi ja erinevaid tooteid poodides. Enamjaolt ökot, käsitööd, kohalikku. Seekord leidsin Pärnu Ülejõe Selverist orgaanilise teesordi. Puru on pakendatud aga õhkõrn pakendisse, mis oleks võinud samahästi ka ainult puruga piirduda. Hea une tee (apelsinimaitseline, mmmmmm!) on meie mõlema hiigelsuur lemmik! Vahelduseks piparmündile ja pärnaõiele lihtsalt jumaliku maitse ja lõhnaga. Ning ma ei ole ausõna maal elatud 3 aasta jooksul nii sügavalt maganud kui peale selle tee joomisega alustamist, iga jumala õhtu! Detox tee on lagritsa ja vaarikamaitseline, kusjuures lagritsa maitse ei ole üldse nii intensiivne vaid sulandub vaarikaga väga mahedalt kokku. Küll aga olen hetkel apelsiniteest nii lummatud, et teine lihtsalt ootab oma aega :)


Tean, et talv ei ole enam kaugel, süda annab märku, et tuleb kodu vooderdada, loomi poputada ja rohkem teed juua :)

No comments: