28.11.17

Minu aasta + pildid


Koostan nimekirju (jõuluõhtusöök, tegevusplaanid nädalaks ja terveks kuuks, uue aasta plaanid, jõulukingid jne) Mõtlesin, et peaksin blogimisse ka rohkem jälgi jätma ning tulles vastu paljude soovidele, püüan rohkem pildimaterjali ja killukesi enda elust tihedamini jagada (peale ehitustööde eksole) Noh, sirvisin enam vähem läbi minu selle aasta pildid, mis iseloomustaksid mööduvat 2017ndat aastat ja teen väikesed kokkuvõtted, märksõnadeks pildid ja lühikesed kommentaarid :) Pildid ei ole järjekorras, nii on armsam!

Sel aastal...

Olin täiesti 100% terve! Okei, õrn nohu ja kerge kurguvalu ei ole minu mõistes haige tunnused. See-eest suutsin päris mitmel korral vigaste nimekirja ennast lisada. Ühel korral varvas, siis näpp, siis käsi ja seejärel uuesti jalg. Kohe nii hullusti, et istusin EMOS tilguti all, käisin uuringutel ning ei tuvastatud midagi :D Hea seegi, vist!


Olin teadaolevalt neljal korral ajalehes (Pärnu Postimees + Maalehe eri) esindatud. Ühel korral portreelugu minu kollektsioonist, seejärel juttu meie kanadest, minu ettevõttest ja lisaks ka lugu meie perest ning talust :) Pildi autoriks: Mailis Ollino (PP) Päris uhke tunne! Kahju vaid, et ilusa pildi tegemise ajaks lammastel korralikku kleiti seljas polnud :D


Sain äärmiselt palju raamatuid lugeda viimaste aastate kohta! See oli ka üks uue aasta lubadustest, rohkem lugeda, mis õnnestus ikka täiesti :) Lugesin peamiselt aja ja elu organiseerimisest ning muidugi ka maaeluga seonduvast, näiteks palgitöödest. Mainin siinkohal ära ka, et minust sai üheks päevaks palkmajaehituse kursuslane ent seoses minu ettevõttega läks see plaan vähemasti sel aastal nukralt luhta.


Veetsin võimalikult palju aega oma perega! Pildil olen koos emaga Tõstamaal linnuvaatlustornis. Käisime festivalidel, sõitsin tihti ka linna külla ning muidugi kõik meie traditsioonilised üritused.


Selfitasin palju! Peamiselt koos kassidega või kanadega või kui mul järjekordsest lammutusest nina ja suuümbrus tolmused olid. Aga peamiselt siiski kassidega, sest why not!?


Lõpetasin mõneks ajaks normaalsel kujul söömise ning nüüd (vist!) hakkasin uuesti sööma. Minu elu koosnes sel aastal peamiselt õuntest ja rämpstoidust, millega ma pole hetkel veel 100% lõpparvet teinud (va õunad, sest poest ma neid osta ei suuda) Ent menüüs on toimunud toredad muudatused ning nt täna hommikul tegin ma endale peale suve esimest korda hommikusööki ja õhtuks ka õhtusööki! 


Ehitasin valmis 3 aeda. Kanadele, lammastele ja hobustele. Ütleme nii, et ma ei taha tükk aega ühtegi aiaposti näha. Noh, kuni järgmise kevadeni mil tuleks teha valmis 5 aeda. Keegi tuleb vabatahlikult tegema?
Pügasime esimest korda elus lambaid! Lammastele see ei olnud esimene kord ning mina ei püganud õnneks kedagi. Nägin kuidas tööd tehakse (naisterahva poolt) ning imetlesin - oskaks ka! Ja nüüd ma ausõna valetasin, nägime lammaste pügamist eelmisel aastal kui nad meile toodi. Aga siis tehti seda kääridega, seekord aga masinaga. Nähtud!


Leidsin oma stiili! Aastatepikkune traalivaali peamiselt punkariks või kergema klassi gooti olemast asendus lihtsa hipsterliku stiiliga. Peamiselt pruun ja must, sekka midagi teistmoodi. Ei pea ennast stiiliikooniks vaid lihtsaks maakaks, kes armastab pruuni värvi saapaid!


Proovisin hääääääästi palju uusi tooteid, peamiselt toiduainete valdkonnas. Enamasti kiitsin heaks aga leidus ka täielikku pettumust (99% vegantoodete valdkonnas) Leidsin ka mitmeid uusi kodumaiseid lemmikuid, mis siiani minu kapist leitavad on!


Lugesin lisaks maaelule ja enesearendusele läbi RHCP Tony biograafia ning käisime Lätis RHCP kontsertil! Ma ei oleks elusees osanud arvata ka, et näen oma lemmikbändi lausa 2x oma eluaja jooksul! 


Õppisin puhkama, mis oli samuti üks minu uue aasta lubadustest. Ja võin öelda, et ma õppisin seda väga hästi tegema. Õppisin ennast vajadusel kas või sekundi pealt välja lülitama ning tunnen, et see oli üks parimaid otsuseid minu viimaste aastate jooksul. Puhkasime Spas, Lätis ja kodus. Ja kavatsen puhata ka edaspidises elus siis kui selleks vajadust või ka siis kui otsest vajadust ei ole aga tahaks :)


Telkisin üle aastate! Võtsin selleks ikka kolm aastat julgust kokku ja seejärel ei saanud pidama. Magasin kuni esimese öökülmani või paduvihmaga nii, et telgi pihta minnes see lekkima hakkas. Tegin tööd ja vaatasin SexandtheCityt - nautisin südamest! Esimesed kaks ööd kuulasin hirmunult kuidas pidevalt keegi kuskil põõsas askeldas või kuidas varahommikul mingi elukad mu telki nuuskisid aga ära tegin, tuppa ka ei läinud. Ja kindlasti teen seda ka järgmisel aastal! 


Käisime LÕPUKS autoreisil Lätis! Aega läks aga asja sai ning veetsime tervelt kaks ööd kodust eemal kahes erinevas majutuskohas ning tuuritasime läbi vist 3 linna? Igatahes, ootan kangestunult järgmist reisi!Õppisin põlve otsas restaureerima ja sain hakkama. Mulle ei meeldi vanast ideaalset uut vorpida, seega kõik on lihtne ja loogiline. Vanast x vanuses hiirepissisest riiulist kanade kuudis sai minu esimene raamaturiiul (mis on juba väike) ning hirmkoleda värvikihtide kuhila alla mattunud rotipissisest nõudekapist sai päris armas hele nõudekapp vol.2 mis on edukalt kasutuses. Ja juba kitsaks jäänud. Järgmise aasta projektid ootavad oma aega :)


Käisin seenel! Käisin ÜKSI seenel! Olen varem vist ühe korra üksi seenel käinud ent sel aastal asjaolude tõttu, käisin rohkem kui ühe korra üksi seenel. Ja nautisin iga hetke südamest!


Veetsin ehituspoodides rohkem aega kui toidupoodides. Ja jätsin sinna rohkem raha kui toitu ostes. 


Laammutasin maja, pesin tolmu maha ning koristasin meeletutes kogustes. Ma ei teagi nüüd, kas ma olen ehitustööde suhtes immuunne või vihkan ma seda lammutussoga nii palju, et ei tunne enam oma närve? :D


Sain aru kui väga ma ei salli krohvi! Juba see sõna tekitab minus võdinaid...


Käisin väga mitmeid kordi saunas ja õppisin saunas käimist jumaldamaa! Ma ei jaksa ära oodata kui meie majas valmib esimene saun ning kui me mõne aasta pärast ka hoovisauna koos pisikese tiigiga saame!


Hakkasin lausa kahel korral (suve alguses ja suve lõpus) enda hobustega ratsutama :)


Pildistasin HÄÄÄÄÄÄÄSTI palju maruvahvaid peresi! Ja tõdesin iga jumala korraga kui väga ma oma tööd armastan ja kui väga ma ei taha seda kunagi millegi muu vastu vahetada.


Käisin esimest korda klassikokkutulekul ja nautisin mulle kooliajast nii kalliks saanud inimeste (ja vaieldamatult lemmikklassijuhataja) seltskonda!


Päästsin loomi! Leidsime ühe kiisulapse, keda hoidsin ja armastasin kuniks talle uue kodu leidsime :) Ja avastasin, et ma pean selles valdkonnas rohkem endast edasi andma, seega alustasin ka ühe miniprojektiga heategevuseks kuid sellest siis kui õige aeg käes :)


Harjumaal metsa vahelt sõiduteelt leidsime koera, keda ükski vastav asutus vastu ei olnud nõus võtma ning peaaegu oleks minuga Pärnu reisinud. Õnneks sai temast ajutiselt Heiki Valneri silmarõõm ning nüüd on kutsu õnnelikult uues kodus!


Tegin foto-ja ettevõtluskoolitusi ning õppisin taaskord ka ennast pildistama, et ma ei oleks see salapärane fotograaf kes alati kaamera taga seisab :D


Täitsin ka kolmanda uue aasta lubaduse ning startisin ratsavõistlusel! Küll oli tegu liiga kiire otsusega ning ratsuks hobune, kellega eelnevalt vaid 2-3 korda ratsutanud olin. Tegu ma ei kahetse kuigi sõitu me lõpuni ei sõitnud, siis olen megaõnnelik, et sain üle aastate maitse suhu ning seadsin endale uued sihid uueks aastaks :)


Tegelikult naasesin ma ratsutamismaailma üsna aktiivselt, osaledes treeningutes, käies ratsamatkadel (ammune unistus paaritunnisest ratsamatkast Tihuse talus Muhus - jeee!) ning trennitades ka enda hobustega.


Olin see aasta rohkem kohalik fotograaf ning pildistasin meeletus koguses ka erinevaid üritusi, pulmi, ettevõtmisi. 


Alustasin oma hobuseasjade koguga uuesti! Õigem oleks öelda, et jätkasin :) Minust ilmus lehes üks tore artikkel seoses kogumisega ning see andis uue tõuke oma kollektsioonilt tolmu pühkida.


 Õppisime rohkem nautima aega ka niisama kodus olemisega, mitte ainult töö ja töö. Muidugi, puhkusele eelnevalt tegime tööd ja kui toolilt tõusime, tegime ka tööd :D Aga mõte on see mis loeb!


Kassiselfid! 


Pidasin oma kodus kaks pisikest sünnipäeva nii perele kui sõpradele. Ideaalne!


Oleme siiani rõõmsamad, energilisemad ja aktiivsemad :)


Järgmise aasta tegemisteni! :)

No comments: