1.11.17

Elu maaal: sügis


Kolm aastat oodatud tee koduni sai lõpuks valmis! Noh, sellisel kujul, et saame ilma kinnijäämismureta edaspidi kenasti koju :) Kokkuvõtvalt läks meil katteks fraktsiooniga 16-32 mm killustik (viimased koormad olid küll tunduvalt suuremad, sh ka veidi maakive) Kogus: 140 tonni. Järgmisel aastal püüame tellida peale peenemat kildu, et veidi tasasem oleks. Kuigi ajaga tallame selle killu kenasti paika. Kui nüüd tee äärde veel kasepuud ka istutada saaks, oleks perfektne! Ja kunagi tulevikus tuleb kõrval oleva põllu äärde aed. Metsa ümber peame kitsede tõttu selle ilmselt nii või naa tegema aga eks näis :) Kõik omal ajal.


Isa tuli meile appi ning väike punane Herbie tegi ilmselt oma elutööd, sest nad ajasid isaga kahekesi kõik need 100 tonni kildu tee peal kohe ka laiali. Uskumatu! Möllasime õues hommikust kuni õhtupimeduseni. Mina korjasin kärutäie metalli (killustik tuli vanade raudteerööbaste alt) 10 eurot sain summast vast tagasi ehk, haha :D Korjata on veel, sest kõike ju killustiku alt kätte ei saa aga silmatorkav osa on vast leitud. Kuradi hea tunne on nüüd kui tee on ketud! Ei ole enam mingit probleemi koju saamisega või kui tarvis uut mööblit/tehnikat tellida. Ka jõulunurgas sessiooni tellinud kliendid ei pea enam kartma, et auto põhja alt midagi pudeneks :D


Oeh, maaelu oma tõusude ja mõõnadega, ikka on ilus!


Vahepeal võeti ka vana pärnapuu maha. Läks edukalt. Vaid üks jämedam ots kukkus jõkke aga Peremees ja arborist said selle allavoolu kenasti kätte ja sikutasid Herbiega (loe: meie T25 traktor) välja. Peremees käib nüüd usinalt küttepuid tegemas. Detsembris saame ehk käruga majani tuua, kui maa enam pehme ei ole. Puu oli keskelt ikka täiesti mäda, ilmselt õnn, et viimasel hetkel taipasime maha võtta.

Sügistöödega oleme õnneks üsna järjel sel aastal :) Lehehunnikud on kokku riisutud aga mitte komposti viidud, sest lehti ikka veel langeb. Õunapuud hoiavad ikka kümne küünega oma lehtedest kinni. Kahe õunapuu all on veel lademes külma saanud õunu aga need jäävad ilmselt hetkel kitsedele maiustamiseks. Teavad küll kui lumi maha tuleb, kus süüa saab. Jäljed on juba põllunurka maha tallatud. Uutele küttepuudele on veel alus tarvis teha aga sellega pole kiiret. Kanadele on tarvis kuuti tuuletõke paigaldada aga kuniks stabiilset miinust pole tulnud, ei ole ka sellega teab mis kiire. Mingid tööd siis jäävad jooksvalt ikka teha :) Kasvuhooned tegin tühjaks, kahjuks lasin liiga palju tomateid raisku. Kaktused kolisin kenasti magamistuppa kapi otsa talvituma.

Lindude söögimaja tuleks paika panna, küülikute puurid talli juurde viia (praeguses nurgataguses on nad tuultele liiga avatud) ning kõrvitsapeenar ära koristada koos piirdekividega. Muus osas olen isegi hämmingus, et sel aastal nii kerge on kõik.

Kui nüüd pesuruumi laelauad laupäeval lakke saavad, siis alustame eesruumi põranda+seinte plaatimisega ning ausalt öeldes ongi järgmisena saun järjekorras. Ahjutöödega alustatakse ka loodetavasti kohe kohe ning see jahe ja põnev periood tuleb meil lihtsalt üle elada :D


Tööd metsas on hetkel seiskunud. Mets näeb ausalt öeldes ka peale raiet väga kena välja ning kuigivõrd palju noori puid meie ja asula vahele ikkagi jäi, seega win win :) Kevadel ootame siis sõpru metsaistutustalgutele :D Käin iga kord Muriga mööda jalutades ka metsa tänamas, sest tänu sellele osale oli meil reaalselt võimalus nii kiiresti tee ja ahjusüsteem korda teha mis omakorda muutsid meie elukvaliteeti ikka tohutult! Maal elades peaks iga päev tänulik kõikide nende võimaluste eest olema :)No comments: