17.10.17

Tööd hakkasid liikuma!


Kuulan Frank Sinatra parimaid laule ning hakkan kohe kohe tulevases kontoritoas tulevast stuudionurka ehitama. Tegelikult hakkan ma tapeeti, soome pappi ja krohvi palkide küljest lahti kiskuma. Seekord aga jupphaaval, 50x aeglasemalt, sest ma ei taha tolmu üles kerida. Vihma sajab lakkamatult ja aknaid ei tahaks väga lahtiselt hoida. Seepärst pean kõike reaalselt 5 cm haaval seinast eraldama.

Tõin hetk tagasi läbivettinud hobused tuppa. Tekid olid märjad, hobused kuivad. Spirit hingeldab juba 3 päeva. Hakkab trall pihta :( Õues on nii kollane kõik. Lehed, valgus. Riisusin tunnikese talli ja aida eest lehti. Tunnikene hiljem on kõik uuesti uute lehtedega kaetud. Mulle tundub, et ilm ja puud valmistuvad külma tulekuks...


Need kolm pilti siin on tehtud 2 aastat tagasi, 20 oktoober. Esimene härmatis, esimesed miinused. Esimene aasta maal (esimene sügis) Tänaseks on palju muutunud ja muutumas. Kaks päeva on meie metsatukas võsalõikuriga mehed askeldanud. Mets on nüüdseks palju läbipaistvam. Mets läheb kahjuks raiumisele. Aga kõik hea saab ükskord otsa ning see on jällegi uus tee uuele metsale. Meie metsatukk on juba piiri peal, et töösse saata (loe: piisavas vanuses, et raieks teha) Tänu mu isale saime ruttu jaole ning tehti hinnapakkumine. Kõik on siiani sujunud suurepäraselt ning esimene rahagi taskus. Lähiajal tullakse juba metsa võtma. Tänu sellele tehakse ka meie tee korda ehk kaetakse jämeda killustikuga. Kaks murekärbest korraga. Tegelikult kolm, sest ka 1-2 aasta küttepuud saame oma metsast!

Edasi peame mõtlema, kas jääme lepavõsa peale ja saame mitu raiet meie eluaja jooksul või panustame rohkem aega ja raha ning hakkame korralikku metsa kasvatama, järeltulevatele põlvedele. Eks see selgub käigu pealt, sest planeerimine on meie elukorralduse juures hetkel liiga kaootiline :)


Täna käis meil külas ka pottsepp, kellega juba kevadel asju sai aetud. Lähinädalate jooksul saab meie majast üks korralik tahma, tolmu ja kivihunniku hoidla, sest lammutusse lähevad 2 ahju (neist üks on suur leivaahi) ning soojamüür + 2 ahjumüüri. Lisaks ka korsten. Laseme kõik nullist uuena ehitada. Edaspidi jääb meile kahe köetava ahju asemel üks ahjusuu, pliidi kõrvale kööki ning sama ahi kütab edaspidi siis 2 tuba + pliit, mille kanda jääb köök koos elutoaga. Milline lõpptulemus on, see selgub aga novembri teise või kolmanda nädala jooksul. Ahi ise tuleb punastest kividest AGA mul on üks kuri plaan lõpptulemuse osas, seda aga siis kui kõik valmis saab :)

Meie aga kodust kuskile ei koli. Elame ikka kohapeal edasi, keset seda kaost. Olen planeerinud endale 2-3 nädalat täiesti kodust olemist, et puhurite ja radika abil elamist elamiseks vajaliku soojaga üleval hoida. Ja muidugi koristada. Oleme mõlemad nii nii põnevil, muidugi ka meie vanemad, sest nii metsa raie kui tee ehitus ja küttesüsteem on nii suured ja olulised tööd meie talumajapidamises, mille valmimist on tegelikult ju 3 aastat oodatud. Kuid nagu ikka, eks hõikame siis juba uuesti kui kõik valmis :)

1 comment:

herz said...

Nii põnev! Suur rõõm lugeda arengutest ja ootan juba uusi postitusi ja pilte!