4.10.17

Sügis maal


Sügis maal on imeilus! Lehed katavad hoovi kirju vaibana, viljad on koristatud, töödega oleme mingilmääral isegi jaole jõudnud. Puid on kuuris vähem kui plaanitult, mõned ehitustööd ootavad ikka ja jälle nagu alati ning päris mitu tööd on tekkinud lisaks, mida meie paraku korda ei oska teha. Jäävad õiget aega ootama :) Päris mitu meist mittesõltuvat tööd on samuti luhta läinud, üks neist meie väikese ristikupõllu viimane niide. Ristik on nüüdseks liiga pikaks kasvanud, muu malts alt järgi jõudnud ning ilmad piisavalt kehvad, et siloks teha ilmselt ei saagi enam. Isegi kui saab, on hallitusrisk suur. Käin nüüd käsitsi loomadele võimalusel söögiks niitmas ja ilmselgelt ei suuda ma sedasi isegi veerandit sellest maast ära kasutada. Mõte oli ruttu koplit pikendada aga isegi see ei päästaks suurt midagi, sest liiga suures koguses rammusa ristiku peale ma hobuseid lasta ei saa. Oh well. Jälle oleme targemad, teistest ei saa maal elades lihtsalt sõltuda!

Mis puutub minu kooliplaanidesse, siis seoses enneolematult suure fototööde nõudlusega, otsustasin ma lihtsalt silmad ja südame kokku pakkida ning kooli mitte minna. Fotondust ma ei võrdle elusees uue erialaga, mis pole mulle nii südamesse kasvanud. Seetõttu ei ole vaja ka eriti kaaluda kuigi olen aus, ma olen äärmiselt kurb, et pean loobuma õppida midagi, milleks mul nüüd reaalselt ka võimalus avanes. Võib olla ei ole õige aeg? Ja ma poleks unistadeski osanud arvata, et kolm järgmist kuud saavad olema niivõrd töised...

Ühtlasi olen ma jälile saamas, miks mind on tabanud viimaste aastate jooksul niivõrd agressiivsed allergilised reaktsioonid ning jah, see kõik on suure tõenäosusega seotud toitumisega. Mis on minu puhul täpselt nii mitu aastat olnud peaaegu, et olematu. Ehk on nüüd reaalselt motivatsiooni oma toitumisega tegelema hakata, süüa mulle meeldib :)

Seega sügis on põnev aeg, nagu kevad, kasvatab ootusärevust ja täidab energialaenguid :)

No comments: