21.10.17

Ilus laupäev!


Öökülmad tõid endaga kaasa ka päikeselised päevad ja sooja valguse. Imeline, oleks sügis koguaeg selline, jõuaks õuetöödega lihtsalt ja lõbusalt sihtkohta! Täna riisusin juba mitu päeva varem riisutud nurgad uuesti üle, sest öökülmaga viskasid puud kõik lehed korraga alla. Kanad käisid mul aga sabas, peksid kõik hunnikud kergelt laiali ja targutasid kaagutades kaasa. Sain põhikohad riisutud, tervelt poole päevaga ning mitu kuhilat juba ka talli taha maatäiteks kärutatud. Nice!

Koristasin ka talli, panin õues sügist nautivatele loomadele asemed valmis ning otsustasin üle terve suve ka väikese ratsutamistrenni teha Spiritiga. Ta hingamine ei ole kindlasti 100% taastunud ja esimesed paar traaviringi ta ikka köhis aga taastus ning edasine oli puhas nauding. Endal ka tohutult hea meel, et jaksasin veel trennitada ka. Õhtul ootasid neid uued soojad tallitekid ja leotatud peedigraanul koos Eggersmanni küüslaugumineraaliga. Näm.

Mets on raiutud! Puud ootavad nüüd väljavedu ning meie sõiduteele killustikku, siis saame hakata rahus ahjuehitusele mõtlema ning peagi peaks saabuma ka uus külmkapp/nurgadiivan. Elu on vastu talve väga põnevaks läinud siin maal.

Täna käis meil külas ka arborist, kes võttis maha vana pärnapuu kohe maja taga. Puu oli keskelt pooleks, üks ots jõe suunas, teine elektriliinide. Lisaks olid meie siiakolimisest alates pärnaõied haigust täis ning enamjaolt lihtsalt pruunid. Valgust on kohe rohkem ning taaskord üks korralik kogus küttepuud varuks.

Homme on plaanis pesuruumi laega tegeleda ning kui jõuan, siis ka lehehunnikud ära transportida, sest kanad noh :D

No comments: