18.9.17

Sügistööd


Peremees leiutas ükspäev traktorile kelgu taha. Meil puudub heinarullide vedamiseks sobiv tehnika ning tuli veidi leidlikum olla. Suusaotsad tegi küll katki ent teinekord oleme targemad ja ehitame sellele kerge kalde, et otsad vastu maad päris ei oleks. Igatahes ühe raske silorulli veeretasime kahekesi peale ning transportisime ühes tükis ka tallini.


Hobused on nüüdsest alates oma väikeses talvekoplis. Mõte on teha ruttu üks ajutine koppel lisaks, talli kõrval, et ei peaks neid talvel kaugele transportima. Hetkel kasutame lammaste suvist aedikut, mis on parajalt suur, et nad ka veidi jalgu sirutada saavad kui peaks tekkima jooksutuju :) Ühtlasi on seal ka puud ja põõsad ümber ning tuulevaiksem. Vihmatekid on neil õues viibides nüüd seljas, kui on tuulevaba ja päikeseline, siis lasen ka ilma, jälgin lihtsalt ise kõrvalt, et külm ei hakkaks, eriti Ginniel.Tellisin tänavu esimest korda endale kasutusse jäetud põllult kuivsilo. Ilmaga ei vedanud ja see sai liiga märjalt rulli ent esimene mille talli vedasime, oli küll väga kena. Silo ise kuiv, hobustele ideaalne ent siinseal kohati valgeid hallitustäppe, peamiselt kõrreliste küljes. Ristik oli kena puhas. Kuna aga seal on kõik segamini, siis sorteerisingi täna käsitsi peotäite haaval kõik läbi. Pool rulli jäi veel teha, ülejäänud vedasin talli suure euroaluse peale laiali ning katsin võrktekiga. Loodan, et ei kääri nii kiiresti kui möödunud aasta märg. Lõhnas küll imeliselt, nagu hein. Jään nüüd südamest lootma, et alles jäänud 6 rulli vähemasti sama okeid on seest. Ja et tuleks nüüd sobival ajal ilma, et saaksime uued rullid juurde teha. Vastasel korral on jälle talv otsa muretsemist...

Spirit on siiani kenasti hingeldamisvaba olnud, Ginnie sööb kenasti kõik lõpuni (hambad suudavad närida seda) Nüüd on veel ussikuur teha ja hobustega oleme talveks valmis :)2 comments:

Kylli said...

"Kelgu" asjus ... kas teil suuremat sorti plekktahvlit pole? See lohiseb paremini kui euroalus :) Meil küll traktorit pole, aga kasutame aseainena oma jeepi ja plekktahvel on seni kõige tõhusamaks "kelguks" osutunud.

Kris V said...

Me ehitasime sinna suuskadest jalad alla :) libises ideaalselt, lihtsalt jätsime esiotsa liiga madalale ja suusad said mõra sisse, oleks tulnud esiotsa veidi kõrgemale tõsta :)