6.8.17

Remondilainel: Pesuruum

 Juulikuuga on palju edusamme olnud just pesuruumi osas. Kõik muu on meil ikka tegemata, nii toas kui õues. Aga ei peatu siinkohal pikemalt, sest pesuruumi valmimist oleme me 2 aastat oodanud ning nüüd on kõik juba reaalselt käega katsutav - jipiii! :) Esmalt aga tõime majja vee. Kasemetsa talus ei ole 100 aastat olnud majas kraanist tulevat vett, seega suur suur sündmus nii meile kui majale endale. Tänusõnad võlgneme ema sõbranna vennale, kes on paberitelt torumees ning tõttas meile appi. Räägin üle siis ka veesüsteemi, mis on lihtsamast lihtsam ehk et ei mingit eraldi ruumi hüdroforile ning see tähendab, et meil ei ole ka hüdrofori. Kaevus on sinna paigaldatud automaatne sukelveepump Grundfos SBA ning maa alt tulevad torud majani. Peatoru jookseb eesruumi, sealt siis vastavalt kohe kõrvalruumi kööki ja teiselepoole, pesuruumi. Igale torule läheb vahele kraan, et kui midagi peaks lekkima, saame kohe kraani kinni keerata, mitte ei pea kilbist tervet veesüsteemi sulgema. Hetkel on aga siiski kilbist kinni vajutatud, sest eelmisel aastal käinud torumees ei osanud oma tööd teha ning me pidime osa betoonpõrandast üles lõhkuma, et õige paigaldus torule teha ning lisaks lekkisid ka pesuruumi "kinni keeratud" ühendamata toruotsad. Mnjh.

Pildil aga esimene veejoru esimesest kraanist :) Oh milline rõõm!


Pesuruum on praeguseks hetkeks plaaditud. On veel vaid laelauad lisada ning siis juba pott, kraanikauss, dušhisegisti ja klaassein. Põrandale sai must kerge tumehalli säbruga väike plaat (sest meil on põrand kaldes, et äravool oleks enam vähem ruumi keskele, soovisime nimelt avatud dušhinurka, et ei peaks mingi suure kabiini alla ruumi raiskama ning ei oleks üleliigset plastikut majas) Seinas tuhm valge kerge säbruga piklikud plaadid. Vuuk on seinas//põrandal Kiilto marmorvalge. Hehe. Sellega sai nalja, millest ma blogis ei kirjuta aga ütleme nii, kes tahab, see küsib :) Muidugi olen ma teadlik, et valge vuugiga on kordades rohkem küürimist ja riski, et valgest saab varsti mitte-nii-valge aga panna mustale plaadile tumehall või must vuuk, ei oleks enam see. Ise oleme ülirahul tulemusega! Valge plaat meie kollakast kaevuvett arvestades on samasugune risk aga olen aus, ma teen seda endale ja isegi kui kuskilt miskit ära määrdub, so what! Pesuruumi plaadivalik on kordades ideaalsem kui see, mida ma mitu aastat Pinterestist või ajakirjadest ihaledes jälgisin.


Enne põrandapanekut lekkisid nii dušhisegisti kui ka potitorude stopid. Ja päris korralikult. 


Minu jaoks on pesuruumi privaatsus äärmiselt oluline. Ühtlasi ka detailid mis sinna juurde kuuluvad. Isegi pott. Mulle ei meeldi ümarad paagid ning peenikesed kaaned. Valikus olidki kas see mis on pildil või 3x kallim must aga väga ilus pott. Seega lubasin endale, et praegu kasutame seda mis esimene valik oli ning kunagi tulevikus, kui maja päris valmis, toon selle musta poti koju :D


Vahepeal tegutses Peremees ka õues ning paigaldas tallile katusepleki. Selle suure tööga on ka nüüd korras ning lakas kuivavad ristikutuustid, nõgesevihad ning basiilik. Midagi endale, hobustele ja lammastele :)


Peremees digimuutus nooreks isakureks, kes julgelt plekile lendas ja seal tükk aega istus. 


Ja siis saigi kaua oodatud pesuruum valmis! Üsna harjumatu oli küll, sest noh, betooniga harjuba ka lõpuks ära :) Tänusõnad võlgneme Peremehe isale, kes pea igal nädalavahetusel tükkhaaval tegemas käis. Kõik ei ole ideaalne aga me ei ajagi seda taga enam. Näiteks põrandaplaadid on küll kallimate sest ent tehases pandud ebaühtlaste vahedega ning seetõttu jooksevad mõnes ruudus vahed peenemalt kui teises. Valge vuuk tõi selle muidugi esialgu kohe esile kui teatud külje alt vaadata ent see on jälle risk. Ning keegi ei hakanud neid plaate ükshaaval maha toppima. Aknale tuleks miskit nüüd ette mõelda, sest vaade on hoovile ja kohe akna vastu tuleb avatud dušhinurk ühe klaasist seinaga. Kuna privaatsus on minu jaoks väga oluline, siis nii avatud vaatega pesu ma ei soovi :D Sama ka poti kasutamisel. Ma tõesti ei saa aru nendest käimlatest, kus kõik kes on õues näevad sisse ja vastupidi.


Pesuruumi vahelae lauad tõmbasin üle Tikkurila saunasupiga, et oleks topelt niiskusekaitse. Vaatevälja jäävate laelaudadega oli aga rohkem mõtlemist, sest kui esiti klassikaline valge tundus loogiline, siis valmis ostetud Tikkurila valge saunasupi ei meeldinud kohe üldse. Tahtsin, et laudadel jääks peale toonimist puidumuster paistma. Lauad on meil maja kaasa tulnud vara ning siin kuuris aastaid seisnud, mis tähendab, et nii mõnedki plekid nii puitu sisse sööbinud, et ükski lihvimine neid paremaks ei teinud. Ühest valgest kihist aga ei piisanud, kõik kumas rõvedalt läbi. Ja siis meenus, et ostsin saunalava toonimiseks ühe pisikese purgi Tikkurila saunavaha musta tooni. Ja katsetasin sellega.

Müüdud! Meie pesuruumi ja sauna lagi tulevad puust laudisest, musta tooniga. Ühest võõpest piisab, teine teeb veidi liiga tumedaks. Lava saab kindlasti tumedam kui lagi. Ja ise oleme taaskord sellise katsetuse üle megarõõmsad! Ning üldse mitte klassikaline tulemuse, mis nii mõnegi mehe jälle pead raputama ajaks :D


Nüüd on veel lauad värvida, paigaldada ning siis on jäänud pott, dušhinurka üks klaassein (vb vajame siiski kahte, oleneb kui suur on pritsimine) ning koos valamuga ka peegel, segisti ja valgusti. Valamu on meil hetkel sõbrannalt saadud jala peal kauss. Kuna ma ei soovi osta masstoodangust kappi, siis sellega hetkel ka venitame ehk et paika saab esiti see tasuta saadud variant. Mul on mõned Pinteresti ideed varnas ent tunnen, et ma tahan midagi "oma" sisse tuua, et anda nüüd plaaditud ruumile seda maamaja hõngu. Ehk et aksessuaaride teema saabki meil olema: kodune, puit, keraamika. Kõik mis on ise tehtud, hästi tehtud ja kodune :) Olgu, wc poti harjahoidiku ostsin Ehituse ABC'st ent see on nii kena (keraamika!) et võib väikese luksuse ka sisse tuua. Seebialuse ostsin aga viimati Pärnu Gildipäevadelt ning selle valmistas Anu Keraamika. Kuna lähtun siiski kogu majas minimalismist aga seejuures ka rustic/farm/romantic stiilist, siis ei taha ma detailide näol eriti sisse tuua masstoodanguga valminud kraami. Mis võivad olla muidugi absoluutselt ilusad ja kindlasti ma ei välista nende ostmist aga ma natukene nagu ootan neid leide, mis mind kõnetaksid ja mis ise mu silmade ette hüppaksid :)

No comments: