2.7.17

Kodus on hea!


 Eelmisel aastal olid hobused meil hoovis lahtiselt, sest Ginnie arvas, et need õunad, mis teiselpool aeda ehk hoovis vedelevad, on mõeldud ainult talle ning tuli lihtsalt igast aianurgast läbi. Nii kuulsime hommikul kell viis kui õues juba täiesti valge, teiselepoole aeda jäänud Spiriti otsinguhüüdeid või jalutas keegi öösel kottpimedas magamistoa akna eest mööda - kõp-kõp-kõp. Nii levis aga meie hoovile ja aeda ilus valge ristik, jess!
Kasvuhooned lähevad iga päevaga üha värvilisemaks ehk et tomatid valmivad! Tegin täna esimese basiilikukorje (kuivatamiseks) ning uue rohimise/näpistamise. Mina ei saa aru, kas need tomatite kasvud sirguvad reaalselt üleöö, sest ma käin neid üle päeva küljest näpistamas ja selleks ajaks on nad juba nii kõrged! Olen tänavu olnud ka julgem ja rohkem suuri lehti eemaldanud. Siiani pole nagu kahju teinud. 


Vaid kaks kurgitaime jäid elama. Teisi kahte üritan ma elu eest päästa, sest mismõttes ma ei saa tänavu oma kodus kurki!? Need kaks taime on alles üsna väikesed ent juba viljad küljes. 


Eelmisel aastal soetatud kale/lehtkapsas kasvab mühinal. Võrratu taim ja kindlasti kasvatan ka edaspidi. See sama pundar on mul juba pea kuu aega kasvanud ning ei ole kibe, mõru, puine - ikka sama hea! Lisaks jumaldavad küülikud seda ja kindlasti suurepärane vitamiiniallikas. Mulle hakkab see spinati kasvatamisest rohkem meeldima, sest ei lähe õitsema nagu spinat.Esimest aastat maal elatud aja jooksul kasvab mühinal ka basiilik! Tänavu saan oma talvevarud õnneks oma kasvuhoonest :) Ehk et esimene korje tehtud ja esimesed lehed kuivamas.Minu lemmik salati, võiku, smuutimaterjal - lehtpeet. Kasvab igal aastal GMO mõõtu. Kanadele külmutan talveks varsi, hakin ja panen neile söögi sisse. Ülihea taim. Krõmps, ei ole mõrkjas ega puine ja kasvab kordades kauem kui spinat.


Minu kaktuseaastate au ja uhkused :) Kahjuks hukkus tänavu üks kauaaegne sõbrake ent ta oli ka juba aastaid hukule määratud, mul polnud südant lihtsalt lasta tal minna.Lillemaastikul midagi uut ehk lõpuks, LÕPUKS tärkas vaid 1 liilia, mille sibula ema mulle juuni alguses tõi. Nüüd on üllatus kas ta on ka selline nagu pildil oli...


Lisaks pidin seekord katkestama oma plaani rajada põllulillede nurgakene fotosessioonide (ja silmailu) tarbeks ning külvasin kõik seemned hoopis kasvuhoone kõrvale peenrakasti. Kui nüüd kanad seda koguaeg laiali ei käiks siblimas, oleks sügiseks päris tore vaatepilt :) Järgmisel aastal on aga plaan paigas!


Siis kui sa avastad, et sul kasvavad valged maasikad aias ent ometi ostsin ma taimelaadalt tavalise punaste marjadega maasikataime...Paistab, et kõrvitsatest meil puudust sel aastal ei tule ehk et sügisest kõrvitsadieedile!
Järgmisest aastast on siin koplites ka ehk rohkem hobuseid :) Ja kunagi kaugemas tulevikus on elektrikarjusele lisaks ka ilus laudisest aed.Kurepesas on kaks beebit. Ja siiani ei ole üks hukka saanud. Loodame südamest, et nad sirguvad mõlemad kenasti suureks ja lahkuvad kodust kahekesi. Tervetena :)


Üks kibekiiresti salvestatud mälestus juunikuust, mil mu peenramaa ei olegi umbrohu alla mattunud ent on saagikuse poolest ülikehva võrreldes möödunud aastatega. Nüüd tuleb aga usinalt maasikapeenraid juurde hakata tegema. 
No comments: