18.7.17

Ehitame pesuruumi (vannituba)


Hakkab looma! On asju millest ma avalikult blogis meie ehitusteemadel kirjutama ei hakka aga sellise kerge ülevaate jätan endale siia mälestuseks üles :) Hetkeseisuga on meil seinaplaat peaaegu seinas (alumise äär veel panna) ning varsti varsti hakatakse põrandaplaate paigaldama. Boiler, dušhikomplekt, wc pott on meil olemas. Osta on veel tarvis lae-ja seinavalgusti (viimane on mõeldud kraanikausi kohale) ning dušhinurga üks klaassein (tegu on siis pm avatud nurgaga aga üks külg kaitstud seinaga) Põrandal on väike kalle ning vesi voolab kenasti trappi. Isegi selle kaane valisin ma enda maitse järgi, loogiline ka :D Pesuruumi plaatide valimine oli üleüldse ooper omaette, sest ma tahtsin kohutavalt kangesti suuri plaate põrandale ja alles siis selgus, et suuri on kohutavalt keeruline kaldega põrandale panna ehk et ehitaja ei osanud meile seda rääkida ja ilmselgelt ei osanud meie seda ka mõelda. Väikeseid plaate aga põhimõtteliselt tänapäeval ei müüda ja need mis on, näevad nii harju keskmised välja. Tahtsin ju tohutult, et pesuruumis oleks puiduimitatsiooniga plaadid. Oh well. Lõpuks otsustasin, et välimus tuleb nii minimalistlik kui üldse saab. Leidsin ideaalse pika heleda plaadi, mil on tegelikult üliõrn muster sees - nagu kasetoht! Ning põrandale musta plaadi. Olen ülirahul valikuga ja sellega, et Peremehele sobib kõik mis välja sai valitud :)

Muidugi on lihtsam panna seina/maha igasugused kirjud toonid, et kõik veepritsmed vms soga kuskilt välja ei paista aga ausalt, ma tean ise ka, kui keeruline on heledaid plaate või musta pinda puhastada. Kõigile suureks kiusteks valisin ma seinaplaatidele marmorvalge vuugi ning täpselt sama ka mustale põrandaplaadile. Mis mõte on mustal plaadil kui vuuk on sama tume? Ning igasugused kroomihallid ei tulnud kõne allagi. Seisin vuugivaliku ees ligi 1.5 tundi ja tulin selle marmorvalgega tulema. Tulemus on kindlasti megaäge!

Tarvis on veel muretseda valamukapp ning seda ei taha ma kindlasti san tehnika osakonnast või kuskilt mööblipoest. Seega kallis Pinterest on abiks. Kuna ma ei taha pesuruumis ka ühtegi vidinat eksponeerida (sh rätikuid, potsikuid vms kraami) peab valamukapp siis kinnine olema, et peita saaks. Peegel on ka puudu + kraanikauss + segisti. Ajutine kauss on meil olemas.Ning aknale tuleb kindlasti mitte läbipaistev kaardin ette (mitte ruloo) mingi valemiga. Ma ei ole kunagi väga läbipaistvatest pesuruumidest aru saanud :D


Pesuruum on maja uues osas ehk seinad on fibost. Soojustus on väljaspool. Seinad said peale krohvi ja niiskustõkke. Kuna saime kõik vajaliku tasuta ehk null rahalise kuluga, ei hakanud ma jälgima, kas on mingid ökod asjad või mitte. Lihvimised läksid valutult ehk kuigi meil ei ole uue ja vana osa vahel peale tugeva kangakardina midagi ees (loe: uks) siis tolmu jõudis edasi üsna minimaalselt. Kui aga põrandalt betoonitolmu imuriga eemaldati, tuli välja, et ilmselt on see imur umbes ja pool sellest tolmust ladestus ka maja teises nurgas magamistoas.

Aken on tellitud Viking Window ASist ning on puidust. Sein võib fibost olla aga aknad kindlasti puidust :) Sest vana osa on ju siiski palk. See ukseava viib tulevasse saunaruumi. Ning ukseava kus ma pildistamise hetkel seisin on eesruumi (panipaiga) osa, mille kaudu saab siis koridori ja ülejäänud majja.


Vahelae pean niiskustõkkega üle tõmbama ning laelauad toonin ära Tikkurila puiduvahaga (valge) Eks näis kas jätan kergelt läbi kumama või tõmban päris matiks ära. Sama vaha kasutame ka saunalava toonimisel aga siis juba musta värvi :) Ventilaatorile on kaant tarvis. Eelmisel aastal üritas üks lind sinna pesa ehitada (väljastpoolt oli ka avatud) Lae peal on puistevilla näha :) Lagi tuleb meil ca 5 cm allapoole. Kas sinna tühimikku oleks mõtekas midagi vahele panna?

Sauna põrandat hakkab katma sama must plaat nagu pesuruumis ning eesruumi põrandale läheb siis juba heledas toonis puiduimitatsiooniga suur plaat. Mis jätkub edasi ka koridoris, et üldmuljet mitte väga kirjuks ajada. Eesruumi seina läheb siis heledas toonis laudis. Ehk et ainsad seinaplaadid jäävadki pesuruumi seina :)

3 comments:

herz said...

Äge! Mulle nii meeldivad remondipostitused, eriti, kui juba ilmet hakkab võtma.
Meie panime vannitoaaknale matistava kleepsu peale. Valgus olemas, aga õuest sisse ei näe midagi. Ihsand, ma nüüd ei mäleta, kust ma selle ostsin. Kuskilt ehituspoest...

herz said...
This comment has been removed by the author.
liisa lumiste said...

Niiiii tore :)

Ma ostsin põrandaplaadid kõige esimesena ja siis selle järgi hakkasime leiutama, missugune see äravool peaks olema.