5.6.17

Vaba päev!


Mulle hakkab üha rohkem meeldima harva aga pikemate kirjutiste kirjutamine blogisse. Mul on alati tohutult mõtteid ja ma võiksingi siinsest elust muudkui aga kirjutada. Päris ühest teemast ma ilmselgelt kirjutada ei oska ja see ilmselt eeldaks ka sagedasemat kirjutamist. Üleüldse, mis teeb maaelu blogi põnevaks? Muidugi on vahva loomadest lugeda, pilte vaadata, remonditööd eksole. Mis oleks see paeluv teema, mida kõik kangesti kommenteerida tahaksid? Blogimine on viimasel ajal nii aktuaalseks saanud, et paneb ennastki mõtlema. Teisalt, mulle meeldib mu pisikene (kohati salajane) lugejaskond, siit sealt ikka keegi vilksamisi mainib, et hei, tean sind läbi blogi :) Tere SULLE ka!

Muidugi ma võiksin kirjutada tülidest naabritega, miks mu kanad järgemööda ära surid, kui palju raha reaalselt mingi töö endasse neelab või mis põhjusel mind ei huvita karvavõrdki siinne nö kogukonnaelu aga ma ei taha. See on siiski minu blogi, minu ilus elu maal ja minu mõtted. Kes tahab, see nii või naa küsib :) Mul ei ole tarvis klikke või esikohta blogiauhindadel, ei viitsi ma ka suuremaltjaolt ennast kuskil jagada kui ainult meie talu Facebooki lehel. Sõpradele oleme alati kättesaadavad ja nemad meile teretulnud!


Eile jätsin Peremehe linna tööle ja tulin peale pisikest beebiootuse pildistamist koju ära. Mul oli enne tagasisõitu paar tunnikest aega, õhk suviselt sume ning loomad kenasti toidetud, otsustasin ruttu muru niitma hakata. Maal tuleb tõesti elu ilma järgi reguleerida ent kuna seda sama pean tegema ka oma fotograafiks olemise puhul, siis pean leidma kuldse kesktee. Kord õnnestub fototööd ära teha, kord õues muru niita. Mul oli algavaks nädalaks planeeritud hommikust õhtuni muruniitmise maraton ent lubas jälle vihma (mis on siiski ka äärmiselt oodatud, tolmavat põldu arvestades)

Peremehe pikad kummarid jalga, trimmeriprillid ette (sest mina ei niida siin enne ilma kaitseprillideta kui kõik kiviklibu ja muu soga on aastatega riisutud ja ainult muru hoovis sirgub) ning paari tunniga said niidetud majaümbrus ja osa hoovist. Aed, põld, osa hoovist ja teeääred on kõik tegemata. Ja täna sajabki vihma...

Ei heida meelt. Küll see vihm ka taandub (imeilus sume on terve päeva olnud!) ning saab jälle platsi puhtaks :) Täna möllavad hoovis kanad ning valmivad pooleli olevad pildigaleriid arvutis. Kiikasin poole silmaga ka kahte uut võrratut raamatut mis minuga eile poest kaasa tulid. Oeh, need on nii nii head ja põnevad!


Findus käib vahepeal toas krõbinaid ampsamas, ise totaalne rääbakas vihmast. Kanad istuvad õues sabina all ja raputavad aegajalt sulgi. Naudivad ussikesi ja mutukaid kes maapinnale ronivad. Kurg käis eile peale niitmist konni noolimas. Meil on tänavu jälle kaks beebit pesas! Loodan, et seekord ei kuku/lükata teist alla. Hobused tiirutavad ka putukatekkidega koplis ringi, sääski on tänavu kirjeldamatult palju. Panin täna hommikul küülikutele pesakastidele sääsevõrgud ette, sest ma ei leidnud neid muidu selle pilve alt üles. Toas on 3 korda jahedam kui õues ning paaril korral pean tule ikka alla tegema (hetkel õnneks ainult pliidile) et liikudes külm õhk nina ära ei pigistaks. Küll aga tundub, et tänavu astume ühe aasta võrra veel, soojustamata majaga talvele vastu :) Vähemasti on pesuruumi viimistlus pihta alanud ja vaikselt unistame lõpptulemusest juba. Iga asi omal ajal :)

Varsti hakkab mul ka esimene planeeritud puhkus ning siis, oh siis, saab tööd teha :)

1 comment:

Nell said...

Ma võin öelda, mida mina siin lugemas ja otsimas käin :) Just neidsamu loomapilte ja aiapilte, kirjeldusi talutöödest ja loomajutte. Vanade majade renoveerimise teemad on mulle väga hingelähedased. Ja teie pere mõnusat kulgemist lihtsalt on mõnus lugeda.