13.6.17

Puhkusest


Mul oli suur suur plaan selle aasta suvel juunikuus enne oma sünnipäeva puhkama jääda. Sujuvalt pikendasin seda kahe nädala võrra ehk nädal enne sünnipäevanädalat kuni juulini. Sest ma tundsin, et olen väsinud. Maikuu oli reaalselt selline rabamine fotosessioonidega, et mul juba vaikselt virvendas silme ees. Muidugi tuleb tellimusi ka praegu juurde ent suunan kõik edasi juuli ja augusti peale. Selles suhtes olen õppinud ütlema ei (osaliselt) ning oma aega paremini planeerima. Õnneks need "ei" vastused on kõik painutatavad ehk keegi ei jää ajast ilma :) Esimest korda olen pidanud aga ilma tõttu reaalselt 2 nädalat samu sessioone edasi lükkama. Mis seal ikka. Vabaõhufotograafi lõbud.

Puhanud olen ma nüüd tervelt 2 päeva. Vabandust, jutumärgid unustasin lisada. Fototööd asendusid talutöödega. Mis kõik täpselt samamoodi ilma tõttu hetkel kuhjunud on. Aga ei heida meelt, sest musta masendusse langemine ei vii mitte kuskile. Elu maal peab nautima. Kuniks mul piimakarja või viljapõldusi ei ole, saame hakkama. Maja ära ei lagune ja loomad on söödetud. Ise peab ka elu nautida saama, rõõmu tundma, mitte napakaks rabama. Varsti on päike väljas, muru jälle niidetud ja varbad mullased. Kohe kui täitub selle suve suurim ehitusplaan ehk pesuruumide siseviimistlus, alustame tee remondiga. See on ka nüüd, suvel, mil vihma sajab, totaalselt läbi omadega. Otsustasime ahjuehituse uude hooaega lükata ning teha korda vaid korstnapitsi.

Ehitasime ühe vihmase hommikuga valmis lammaste boksi hobuste juurde talli. Nüüd on neil oma pesa kuhu koledate ilmadega varjuda (st meie toome nad sisse) ning dieedil käia. Paksud on. Küülikud said müksomatoosi vastu vaktsiini ning küüsed korda. Pesad puhtaks ja ohtralt maiustamist selle stressirikka poole tunni eest.

Mina otsustasin aga puhkusel täita ühe paariaastase lubaduse, naaseda võistlusväljakule. Eks see nüüd selgub lähipäevil, kas selle päriselt ka ära teen. Igatahes Ratsaliidu roheline kaart on mul taskus! Üks põnev trenn võõra hobusega tehtud ning ärevus hinge närimas. Heas mõttes. Minu Spiritit külastas täna veterinaar ning saime hetkel rohelise tule kergeks treeninguks. Kabjas on tõenäoliselt siiski abstsess ning tundus, et on paranemisteel (kaks auku nahas aitavad mäda väljutada) Seega väike trenn ei tee paha. Ka Ginnie on värske kraami peal tugevalt kosunud, siis katsetan ka temaga mõned väikesed sõidud :)

Kuhu see puhkuse jutt kadus? Aga see ongi minu puhkus! Elu maal, omas mahlas :)

No comments: