6.6.17

Niidukipäev


Eile niitsin ja täna niitsin. Homme ka niidaksin kui fotosessioonidega tegelema ei peaks. Kuna homme ei saa niita, siis niidan ilmselt neljapäeval edasi. Tänaseks oli hunnik töid veel lisaks planeeritud ent reaalselt alustasin hommikul muruniitmisega ning lõpetasin nüüd õhtul. Vahepeal tegin kaks puhkust, millest üks sisaldas arbuusisöömist, päevitamist (30 min) ja raamatu lugemist. Tänutäheks põlesin ma selle 30 minutiga totaalselt ära ja pean nüüd ilmselt kuni juulini pikkade varrukatega ringi silkama. Normaalne :) Niitmisega seoses: Ma avastasin, et mulle meeldib talumajandus kus on siiski enamjaolt kenasti niidetud. Kuidagi kergem ja ilusam tunne on endal. Kui hoov kipub võssa kasvama, rusub kuidagi. Nii et ma/me oleme siiski pigem madala muru fännid.

Vähemasti said niidetud majaesine, hoov ja aed. Jäänud on veel hoovi künklikuim osa + põld + sissesõidutee ääred. Kiiremas korras tuleks ka lammaste aedikut pikendada, sest kõrvalplatsil olev rohi on neist vaikselt kõrgemaks kasvamas. Mul jooksis mõttes läbi ehitada hoopis risuaed ent eks näis, see on ilmselt selleks suveks liiga suur töö ja teisalt lattaed postidega tundub kuidagi turvalisem, sest mu põllumajandus on kohe lammaste aediku kõrval. Ei tahaks küll neid seal söömas näha :D

Niitmise käigus taasavastan igasuguseid tüütuid hunnikuid mis on kevadest või eelmisest aastast tegelamata jäänud. Lisaks ka üksikud salapäraselt madalad roikad, mistõttu meie niiduk ilmselt uut elu vajab. Täna üritas ta mul korduvalt otsad anda. Tea kui me robotniiduki tooksime, kas see paneks linna suunas ajama?

PS! Mõned toredad uued elanikud on meile ehk varsti ka saabumas :)

No comments: