10.6.17

Miks ma tänavu EBA'le ei läinud?

Fototöötluse kõrvale jälgisin oma peaaegu kokkujooksvas rüperaalis tänavust Eesti Blogiauhindade jagamist kus osalesin ka ise. Nominandina. Natukene imelikus kategoorias, sest talublogide osakonda enam ei olnud ning lihtsalt eluliseks ka ennast ei pea. Loomeblogi ma ilmselgelt ei ole. Osalemise mõte oli olulisem ja kirja ma sain. Mingit otsest reklaami ei teinud, ei pidanud vajalikuks. Tore oli lihtsalt osaleda kuigi tundsin, et emotsioon selle ürituse ja üleüldse Eesti blogimaastiku osas hakkab samuti mingitesse totakatesse piiridesse langema. Keegi kuskil kõrgemal on hakanud Eesti blogijaid raamistama ja see ei meeldi mulle mitte ühestki otsast. Kas on alati tarvis mingeid raame, norme ja reegleid? Ja siin jooksebki ilmselt see arvamus kaheks: need kes ootavaid neid reegleid ja need, kes kirjutavad edasi täpselt nii nagu selleks isu, aega, viitsimist on (olenemata sellest kas keegi loeb või mitte) Mina olen ja jään selleks viimaseks. Kuigi teinekord tahan ka ise veidi arutleda selle teema üle.

Mulle väga meeldis, et Marimell taaskord üritust korraldas, väga hästi sealjuures. AGA mark maha, et varem sooja ja armast üritust esitles laivis ka Anu Saagim (kes muide on üks üliäge mutt ja inimesena mulle ta meeldib) Vabandage väga aga see oli lihtsalt...ma ei teagi mida. Kõigele lisaks juurde muidu imetabase Zenja armetult inetud kommentaarid (see vabandus, et sa hagu tulle viskad ei olnud päästev) Lambist imetud naljad, teinekord äärmiselt kohatud ja absoluutselt ei sobinud EBA üritusele. See kõik oli hämmastavalt suureks pinnuks silmis, et lihtsalt ajas õlgu väristama ja ise, blogijana mõtlema, JUMAL TÄNATUD, et ma ei pidanud seal üritusel viibima ja seda pläusti oma kõrvadega kuulama!

PS! Palju õnne Anitale, kes telku võitis - see oli parim osa sellest ülekandest! :)

Ärge saage valesti aru, kummardus Marimellile, et selline üritus toimub ja loodan, et blogijad hoiavad ikka oma ringi sooja ja aktiivsena ent PALUN, ärge hakake neid raame peale suruma, lootma imelikke kujutluspilte mingitest reeglitest ning jätame Anu ka järgmine kord mängust välja :)

Miks ma EBA'l ei osalenud? Sest ma kirjutan endale ja oma huvilistele, kes loevad mind ka ilma auhindadeta. Ma ei hakka ennast kunagi kuskile raamidesse suruma, mulle pole vaja reaalset tunnustust ega Zenja totakaid kommentaare :) Ma olen väga rahul tänavuste esikolmikutega kuigi perekond Sidrunid oleksid pidanud samuti oma koha saama! Ehk uuel aastal. Palju õnne kõigile toredustele, kelle blogisid mina suurima isuga igapäevaselt ootan ja loen ning neile, kes oma auhinnakotti piiludes rõõmu tundsid :)

No comments: