6.6.17

Fotoblogi postitus nr1!


Olen ka varem fotoblogi pidanud ent ajanappuse tõttu kirjutamise katkestanud ning blogi kustutanud. Enamjaolt on olnud tegu pildiblogiga ent kuna koduleht koos galeriidega on olemas, ei leia ma lihtsalt pildipostitustel enam mõtet. Minult on ka korduvalt uuritud, miks mul juba fotoblogi ei ole ja millal ma ükskord ometi selle vea parandan. Mõte on peas istunud juba paar aastat, viimasel ajal seoses koolitustega üha mahukamalt. Siin ta siis nüüd on. Hetkel veel Kasemetsa talu blogiga seotuna, sest miks mitte? See on ju osa minu elust :) Väga suur osa. Lisaks, kes teab kui tihti ja mahukalt ma fototeemadel kirjutada jõuan. Aga muidugi ma küsin ka siin, kas oleks siiski idee teha eraldiseisev blogi? Või on ka taluteemadest huvituvatel inimestel huvitav fotondusest lugeda? :)


Esimeseks postituseks mul eraldi teemat seekord veel ei ole. Sest kõik tundub juba nii nämmutatud ja säri/iso/ava kohta saab igaüks netist lugeda. Muidugi on mul enda väljakujunenud teooria ja seosed, millest räägin koolitustel ent hea meelega kirjutaksin huvitavamatest asjadest. Ettevõtlus, nipid/trikid, kogemused. Korraldan ka mentorkoolitusi üle Eesti, omas vormis, nii erandlikult kui ka seltskonnale. Oma kodus kui ka tellija juures. Kelle huvi, siis olen alati valmis vastama :)


Hetkel on minu jaoks aktuaalseks teemaks tüüpiline küsimus, kas fotograaf on ikka päris amet? :D Mul on ka hunnik tuttavaid, sõpru, pereliikmeid, kes seda mingil naljakal põhjusel kipuvad aegajalt ära unustama. Ilmselt kirjutan ka sellest järgmisel korral põhjalikumalt. Sest noh, see on paraku ikka veel uskumatu aga JAH, fotograaf on amet! 


Vähemasti saan ma Teile endast pilte näidata. Kes ütles, et fotograaf on alati viimane, kellest pilti tehakse? :D Ja päriselt ka, küsige fototeemalisi küsimusi, julgelt. Et ma ei peaks enam Facebookis või koolitustel kuulama kuidas ma võiksin hakata fotoblogi pidama!

2 comments:

punapea said...

Hei, ma usun, et koos on äkki mõttekam? Kahte blogi pidada on hästi ajakulukas (nagu kindlasti ise tead :D ma olen proovinud korduval mitut korraga pidada, aga esimese hoo lõppedes on see natuke nutune), eriti veel, et sa ilmestad oma talujutte ka ju oma pildimaterjaliga.

Olgu, võib-olla olen natuke kallutatud, sest klassikalisi pildiblogisid / fotograafiablogisid ei meeldi mulle jälgida. Nagu ütlesid, siis üsna nämmutatud temaatika ja vahepeal tundub, et igal pool on sama (niisama blogides popid teemad / pildiblogides siis ehk aastaaegade jms-ga seostuvad teemad). Et yhelt poolt on kindlasti põnev, eri vaatenurgad jms, aga pika aja peale väsib ära. Ainus, mis fotoblogidest minu jaoks eraldiseisev on, on vist pulmafotograafide blogid, kus mulle nii väga meeldib selline roosamannajutt seal taga (aga seda ka hooti).

Väga pikk kommentaar, sattusin hoogu. Muidu aga - mulle tõesti meeldib, kuidas sa kirjutad-pildistad, kuidagi sujuv ja siiras.

Monika said...

Minu soovitus oleks ka blogisid koos pidada. On vaheldusrikkam ja ei lähe ainult fotoblogiks kätte. Hästi algaja hobifotograafina, kellele poolkogemata väga hea kaamera kätte on sattunud, ootan igasuguseid fotopostitusi, isegi küsida ja tahta ei oska midagi.. Jaksu!