30.5.17

Ülevaade loomadest, fotondusest, aiast


Kõik hooajad algasid korraga: suvi, foto, töö, aiandus. Kuigi olen äärmiselt ettevaatlikult ja võimalikult taibukalt oma tänavust graafikut paigutanud, siis kuidagi väga õnnetult olen suutnud juunikuu alguse nii täis toppida igasuguseid tähtsaid tegemisi, et esimest korda sain ma tööd tehes korraliku peavalu. Minu pea valutab harva ja ülikergelt, seega 1st 10ni skaalal oleks valu 0 ent minu jaoks on see siiski äärmiselt häiriv faktor, sest mul ju EI valuta pea kunagi. Igatahes. Raban siin nüüd mitmekümnel rindel vaatamata "hästi reguleeritud graafikule", eksole.

Näidiseks võin tuua oma graafiku eelmisest reedest alates: Reede - firmaüritus + ratsavõistlus (lõpetasin kell 4 öösel) Laupäev - hobustega minisessioonid (lõpetasin kell 2 öösel) Pühapäev - 2 fotosessiooni + terve päev töötlust (ca 10 tundi) Esmaspäev - istutasin taimed ümber, tegin peenra, kõplasin põldu, koristasin maja ära + töötlus. Teisipäev - lasteaia lõpetamine + 2 fotosessiooni. Kolmapäev - lasteaia lõpetamine + kliendiga kokkusaamine. Neljapäev-reede oleme Peremehega spaas. Laupäev - täispikk pulm. Pühapäev - 10 fotosessiooni.

Igale päevale mahub lisaks ka toimetamisi loomadega, aiatööd, niitmine ja mingilmääral ka toimetused majas jms ettejuhtuv vajalik toiming. Seega igav ei hakka. Küll aga tundsin, et väsimus tuleb peale. Seega, kui keegi tahab näha kuidas kulgeb ühe fotograafi elu maal, siis palun, ole lahke teid kaasad kandma :) Muidugi saab mingil hetkel päevas jalad seinale visata (nii 15ks minutiks) ja mitte midagi teha ent kui ma oleksin veel tublim ja täidaksin ka need hetked, siis ma läheksin lolliks...

Ja esimest korda oma ettevõtte ajaloos, planeerin endale juuni keskpaigast, vahetult enne sünnipäeva, puhkust, kuni juulikuuni. Sest ma olen seda väärt :) Ja see on kohe selline puhkus, mil ma reaalselt ei tee ühtegi tellimustööd fotograafina (sõbrad lubasid siinkohal endale kindlasti kõva keretäie naeru)


Toomingate õitsemine on minu lemmikuim osa kevadest! Õunapuude õitsemine toob mingismõttes kerge kurvastuse. Nagu viimased suured õienupud mida enne sügist näeme...

Veebruarikuus tärkavast külvamisvaimustusest järgmine samm on juba viljade korjamine ja söömine :) Nii see ring käib! Ma ei ole ikka veel ühtegi kurgitaime soetanud ega sibulaid juurde istutanud. Pinda pole lihtsalt, sest tõmbasin tänavu põllu arvelt koomale. Ja ikka malts vohab...

Mulda said kõik eelmiselt aastal enda kasvatatud kõrvitsate seemned. Ja imeilusad taimed sirgusid. Kõik panin ka mulda. Nii et tänavu hakkan ma vist kõrvitsaid müüma, sest taimi on kokku veidi üle 10. Hoovi enam parkida ei saa, kõrvitsad katavad maad :) Lisaks loodan tänavu ilusaid arbuuse ja meloneid. Loodan, et nad valmida jõuavad. Ka mõned enda külvatud tomatitaimed jäid jõudsalt sirguma ja ehk saavad ka kenasti viljuma hakata. See-eest kuumaasikatest jäid alles vaid 3. Selleks läks reaalselt 2 pakki seemneid. Need allesjäänud kolm on nii tillukesed, et neid peaks kaks aastat kasvatama enne kui nad üldse taime moodi välja nägema hakkaksid.

Tarvis on nüüd rohida, kõblada, sibulaid ja kurke istutada ning maasikataimed ümber tõsta. Seejärel niita, siluda, hooldada. Ja põllulillede nurgakene fotosessioonide tarbeks rajada :)


Hobused said täna putukatekid/maskid peale, sest sääsemeri on RÄME! Sõna otseses mõttes ikka väga julm. Ma pole neid kunagi varem nii kuplas nahaga veel näinudki. Ma ei imesta miks see üks elektriposti koplis kreenis jälle on :D Vaesed loomad! Küülikud tuleb suvekuuri nurgast välja kolida, sest seal on vilu ja sääsed uputavad nende pesasi. Lambad on enamuse ajast jalad kõhu all, hakka või rohtu/heina nina alla vedama. Äpul on kevad peas ja püksis ning temaga oleme korduvalt kakelda saanud. Alla ka ei anna kurjam.

Spiriti jalasaaga on jõudnud sinnamaale, et tõenäoliselt oli tal kabjapaise/abstsess/mädanik? Esimesel korral pressis tsutikene kiilu vahelt välja, nüüd lõi aga kabjapiirdest kõrgemalt läbi naha ühe korraliku augu. Õnneks longet ei ole, jalga ei hoia. Käin usinalt näppimas seda, et rohkem välja saaks pressida. Loputasin lahusega läbi ja nüüd hakkan joodisalviga mätserdama. Loodan südamest, et saame sellega ühelepoole, lihtsalt suur jama, et nüüd suvi alles ees, päeval soe ja kuiv ja palav. Õnneks rohi on kõrge ja putukad ligi ei tiku. Joodisalv aitab puhastada ja neid ka eemal hoida. Thumbs up, et me jagu saame uuest jamast!

Nüüd aga olen blogist kindlasti nädalakese eemal, et hooaja algus ikka töiselt vastu võtta :)

No comments: