22.5.17

Suur pildipostitus: elu maal!


Suvi saabus sama ootamatult nagu rohelus, kuldnokapojad, toomingaõied ja esimesed puugid. Mina käin aga õues ringi ja naudin seda kõike kogu jõust, sest varsti on jälle sügis. Imelik nostalgia, imelik sügishirm on südames, äkki läheb jälle talveks. Kuigi kuumalainet ma isiklikult ei oota (palav noh!) siis öökülmasi ka ei taha. Kasvuhooned on taimedest pungil, kartulid ja muu heaparem kraam põllul mullas. Lambad on esimesi öid suveaedikus ja kanadki ööbivad oma kuudis lahtise uksega. Hobustel on putukatekid seljas ning öised välikemmergu külastused on lihtsalt maailma parim kogemus! Linnulaul kell kuus hommikul kui päike on juba sirgumas...

Ükski töö ei tundu enam nii raskena!

Mu armsad hobused naudivad suvekoplirõõme ning külv oli tõesti suurepärane, kõik on nii ilus heleroheline ja mahlane, et isegi veepange käiakse harva tühjendamas. Mõlemad said omale uued putukatekid, maske veel ei kasuta aga peagi on mutuklasi rohkem kui rohuliblesi ja siis näevad hobused päris ufode moodi välja. 

Kuused on just kui sekunditega võrseid kasvatama hakanud ning mõtlesin, et prooviks jälle siirupit teha. Lihtsalt ilus on ka vaadata! 


Pelglikust Äpust on saanud kurjakuulutav kukehärra, kes esiti ainult mind rünnata püüdis ent nüüd juba ka teistele pilgu peale on visanud. Üks hommik avastasin, et mu erkpunaseks värvitud juuksed ja punane särk ei meeldi talle. Vahetasin punase rohelise vastu ja pähe sai mu suvekübar, Äpu ei teinud minust väljagi. Küll aga ei lähe nüüdseks ka kübar asja ette, ikka kipub ähkima ja puhkima minu suunas. Eks näis kuhu me sellise käitumisega jõuame, sest kanamammid tahavad vabalt hoovis käia ent kukke üksi ma ju aias hoida ei saa. Potile mõtleme siis kui asi karmiks ära läheb, praegu las puhiseb...


Findus on jätkuvalt hiirekuninganna! Triips pigem näppab Finduse toodud hiiri ja Sakiira on meil puhta printsess, tema neid hiiri ei puudu. Ja kassidel on palav. Kes peidab ennast kanakuudis, kes suvekuuri põrandal akna all...


Pliit ja ahi seisavad meil tühjana juba mitu nädalat. Nii hea on tulla jahedasse tuppa ja hetkeks puhata. Korra nädalas peaks sinna kogunenud paberinutsakad ja hetkelise soojavihu saamiseks ka lõkke alla tegema. Praksumine toob sügisehõngu südamesse :)


Istutasin vahvatesse saabastesse oma lemmikuid - astereid. Kitsaks ilmselt jääb aga tundus tookord hea ideena. Küll aga sattus sinna mingi ime läbi ka üks arbuusi/meloni seeme ja nüüd läks seegi kasvama. Peab ta ruttu välja võtma ja mujale istutama.


Taimelaadalt tõin koju kaks punast rebasesaba (minu lemmikud!) Kuid üks sai kohe esimesel ööl haledalt külma ning suri ära. Teine istub nüüd potis :) Tahaksin kangesti neid ilusaid oraanze ka!


Kasvuhoonesse on nüüdseks istutatud tomatid: Malle, Koit, Vilja, Moneymaker, kollane ploomtomat ja punane kirss. Otsin veel musta kirssi ja rohelist tomatit. Pikk kurk peaks ka lähiajal tulema. Vürtsbasiilik hakkas lõpuks kenasti kasvama ning redised on juba päris muhedalt ümarad. Porgand, salat, kale, spinat ja lehtpeet võtavad aega ent sirguvad. Teise vooru seemneid külvasin tükkmaad hiljem, saame stabiilsemalt saaki :) Kaktused kolivad nüüd kohe kohe päris õue ära!


Välipeenrasse ostsin kaks uut maasikat: ostara ja salsa. Põllupeenardes on ikka vana hea polka. Maasikatega segamini kasvavad sibul ja küüslauk.


Väike kasvuhoone on nii mäda, naat üritab helikiirusel läbi mulla kasvada ning tänavu on ka viimane elu sel hoonel. Puu on nii mäda ja klaasid kreeni vajunud, pragunenud. Kasvatan seal veel viimast korda väiksemaid taimi ja ürte ning sügisel võtame maha. Kahju on aga igal asjal oma aeg :) 


Mõnusat lugemisvara välikemmergusse! Suvised pisielemendid on peaaegu paigas: veekraan koos seebi ja käterätiga, lauad, toolid, raamatud ja pildid, lillepotid ja redelid. Igasugused uued põnevad ideed keevad juba peas :)


Peremehel algas väike puhkus ning püüame iga hetke kodus veeta ning asjalikud olla. Tegime esimese muruniitmise ja niiiii hea on värskelt niidetud rohu lõhn! Kanadel ka hea meel, ei pea enam silmini rohus ringi tuiama, nüüd saab siblida. Kolm päeva järjest sai usinalt grillimisega tegeleda. Kõigepealt tuldi meile külla, siis käisime linnas vanemate juures suveavamispeol ning lõpetasime jälle külalistega meie talus. Nüüd ei taha pikka aega ja peame hoopis plaane juunikuus toimuva sünnipäeva/Jaanipäeva tarbeks :) Ettevalmistused on alanud!

Varsti saab juba esimese rohimise teha, pesuruumi siseviimistlusele on juba käed külge löödud ning kõiksugused muud tööd/tegemised omale järjele jõudmas. Üritame leida ka aega endale ja maaelu nautimisele, et kõik ei kuhjuks ja oleks 100% nauditav. Ja külalisi võtame alati vastu! Maaelust me ei väsi rääkimast :)

No comments: