5.5.17

Pisut aiast


Vaatamata oma haigusperioodile, ei suuda ma lihtsalt voodis vedeleda. Päike on täiesti vastunäidistatud, sest meeletult palav on meil siin! Ei aita kaasa ka tugev soe tuul, mis märjaks tõmbunud naha ja riiete vahele poeb. Käin niigi õues salli, paksu jope, mütsi ja karupükstega, midagi liigutada ei saa, kohe olen vettinud aga ei riski õhemalt olla...

Mõtlesin siis maja lõunapoolseima ja tuulevaiksema nurga ära kasutada ning istutasin ühe priimula, kolm petuuniat ümber ning külvasin paki oma lemmikuid: aedastreid.

Hädavaevu suutsin Peremehele abiks olla, et traktorile kaadervärgid külge tõsta ning ta aitas mul ka suure põllumaa üles künda ja ära siluda, et saaksin taaskord nullist alustada. Sel korral siis ikka mõistuse piirides (looda sa!)

Kõik ümberistutatud rabarberid on kenasti lehed sirgu ja laiemaks ajanud ning kahju ei saanud neist õnneks keegi :) Ootan pikisilmi selle aastast saaki!Kolisin kaktused kasvuhoonesse. Lubab nüüd küll nädal aega suuremat öökülma miinus viie kanti aga ehk see ei tee neile veel midagi. Nad on mul paarikraadise miinusega varemgi olnud. Tõmban siiski nädala lõpuks neile peenraloori peale. Parem karta kui kahetseda. Mul on ka kaks uut pesamuna, kes võib olla pole veel nii karastunud.Ema toob mulle paar võõrasema kuigi päris lillepeenraid mul ikka veel ei ole. Kiiret ju pole :) Üldiselt ei arva maa üheaastastest taimedest suurt midagi (lilledest siis) aga mõnikord ju ikka võib. Pean aga plaani tänavu (kui muidugi vaba hetke tekib) esimese kiviktaimlaga algust teha. See saab kindlasti põnev olema!

Vanaema saatis mulle külviks esimesed küüslaugud ning mõned (khm, 6 kotti) sibulad olen poest kaasa haaranud. Tean, et vara veel põlluga jändama hakata ja enne tuleb see kenasti üle rohida, peenrad teha ja sada muud asja ent noh, kui näpud sügelevad, kaua sa siis ikka aiahullu tagasi hoiad :)


No comments: