3.4.17

Tööhoog kasvab


Oi kuidas ma ootan seda esimest sooja kevadist paduvihma, mis kastab piisavalt kuivanud mulla märjaks ning paneb kõik roheluse tärkama! Ja veel rohkem ootan ma suvist paduvihma, kerge kõuemürina saatel, mis paneb terve looduse lihtsalt imeliselt magusalt lõhnama :) 


Kured on kodus! Saabusid nad eile ning täna on aktiivselt posti otsas istunud ja põllul söömas käinud. Kahjuks lõhuti nende pesa eelmisel aastal ära kui käidi viltu vajunud posti sirgu ajamas ning kaablid välja vahetati. Selleks ajaks olid kured juba lahkunud (õnneks) ent nüüd ei saa nad mugavalt pesas puhata vaid peavad uut hakkama ehitama. Loodame südamest, et nad seda teha jaksavad ja mujale ei liigu. Kaks päeva on nad siin juba olnud, ehk jäid paikseks. 

Blogis on üsna vaikne, sest olen leidnud kevadised jõuvarud ning tunnen ennast tõesti inimesena ning möllan enamjaolt õues. Märtsikuu möödus vaikselt ja pigem tagasihoidlikult, viimane aeg puhkamiseks ja mitte midagi tegemiseks, sest nüüd on täiskäigul kuni uue talveni. Tegelikult on meil väga suured tööd hoovis peaaegu, et tehtud. Need, mis eelmisest aastast pooleli jäid. Ja teinekord ma meenutan endale seda, et näeksin, oleme siiski edasi liikunud, mitte ei tammu veel paigal.

Muidugi on veel suuremad tööd juba ootel :) Need uued tööd, millega tänavu siis alles alustame. Ja mõned millega jätkame.

Märtsikuus oli mul märgitud 20 tööd. Tehtud sai neist 6. Ainult. Kuid oli pisut keerulisem emotsionaalsel tasandil ning andsin endale aega taastumiseks. Käisin joogas, küpsetasin häid asju (burgerit) lõikasin murede hajutamiseks õunapuid (see tõesti aitab rahustada) ning ladusime küttepuid riitadesse. Seetõttu tuleb meil lisaks tegemata jäänud 14le tööle veel lisaks kõik uued aprillikuus ära teha, sest muidu kipuvad asjad jälle kuhjuma.

Otsustasin aga teha lisaks kuuplaanile ka nädalase nimekirja, et aidata asju veidi konkreetsemalt lõpuni viia ning keskenduda korraga pisut vähesematele töödele kui kõigile korraga. Palju oleneb ka ilmast ent siiani ei ole meid sel aastal ka vihm takistanud, lihtsalt mõnes kohas pean paati kasutama :P Esimese nädala nimekirjas on näiteks:

- vanad heinakuhjad komposti vedada (see on tänasega peaaegu tehtud)
- õunapuude lõikamine lõpuni teha (peaaegu valmis)
- oksad lõkkesse vedada + tuli
- loomadele aiapostid paika
- lammaste ja kanade kuudid puhtaks vedada

Üle-eelmisel nv käisid meil minu vanemad abiks + Tomi vend. Kuigi ilm ei olnud päris meie poolt, saime suure töö ära teha: oksad lõkkesse (lisaks mitu aastat seisnud vanad kapiuksed ja muu soga), puud lõhkuda + riita, suur plats puhtaks riisutud ja mitmeid tüükaid maas madalamaks saetud. Ise olen nüüd mitmeid päevi igasuguseid pisemaid ja suuremaid töid ära teinud. Sain vanematelt laenuks Fiskarsi teleskooplõikuri (tahan kaa!!!) ning eile katsetasin esimest korda ära. Päris raske kaadervärk, ajas iga natukese aja tagant puhkama :D Muskle igatahes kasvab. Sain selle abil 3 kõige olulisemat puud ära lõigata ning teisi veidi pügada. Puude osas otsustasin aga veel tänavu vaherahu teha. Nad on nii vanad ja kõrgeks kasvanud, et ilmselt pole mõtet neid "päästma" hakata. Võtan mida võtta annab ja muus osas jäävad puhkama kuniks neid on. Need mida päästa sai, on enam vähem ja loodetavasti ka iga aastaga ilusamad. Kaks puud tuleb aga täiesti maha võtta: ühel on seen ja teine on majale liiga lähedal + varjab hoovis päikese, mistõttu hoov kuivab kohutavalt aeglaselt.

Koristasin talliümbrust ja panin kanade aia uuesti paika. Täna vedasin talli puhtaks ning lisaks veel vanu heinakuhilaid. Jäänud on veel ca 6 kärutäit heina. Oeh, ulmeliselt mõtetu töö, mis oleks olemata kui ma oleksin osanud talvel natukenegi mõelda :D Igatahes, õpime jälle! Hobused said puhta põhuvaiba (vahepeal lagunes keset talli ka varjus olev põhurull laiali, mina kulutasin selle kokkuriisumiseks tarbetult aega, meh) Korjasin kraaviäärtest oksi, riisusin vanu lehti ja kraavi lennanud heina kokku. Kanseldasin loomad tubadesse, söögid ette ja lõpuks sain ka ise tuppa. Mõtled küll, et ah, mis need tööd ikka aega võtavad aga kuna vahemaad nt talli ja kompostihunniku vahel on päris suured (lisaks pehme ja mudane pinnas) siis sinna need tunnid kuluvadki. Kuigi sellised tööd muutuvad peale paaritunnist mässamist üksluiseks, siis tehtud nad saavad ning õhtul puhtaid kraavipealseid vaadata on ikka kohutavalt mõnus. Tunned kuidas järgmiseks päevaks tööisu jälle taastub :) Jõudsin isegi Muriga ühe tiiru teha õhtu lõpuks.

Ja sedasi me kevade ka vastu võtsime, usinalt tööhooajaga algust tehes :)

No comments: