23.4.17

Alustasime kolimisega!


Ilmad ja kiired ajad tööl ei ole lasknud meil suuremate töödega algust teha. Õnneks on nüüd üks vaba moment, et lõpuks kuskilt pihta hakata ning alustasime lammaste aediku kolimisega :) Hobused aitasid sügisel pinnase korralikult läbi talluda ning see plats jääb tulevikus esialgu niitmiseks. Hah. Iluplats :) Lambad kolivad jõeorgu. Kui see koppel saab tühjaks söödud, liigutame nad sinna kus hobused eelmisel aastal olid (ja sinna saab kokku 2 eraldi koplit) Kokkuvõttes saab lammastele 3 erinevat koplit. Laseme järgmiseks aastaks ka korraliku külvi teha, et uuel karjatamise hooajal oleks tugevam toit. Praegu saavad lisaks ka heina lisaks värskele. Jõeorus hakkavad sügisel/talvel käima ka hobused kui värsket enam ei ole aga liikuda oleks tarvis :)

Täna korjasin võrgu kokku ning lasin akutrelliga vanad kruvid välja. Uued ajad tulevad ainult laudisega sest võrk (kas lammastele mõeldud jäme võrk) on lahja ning jääb lume ja loomade nühkimisega lõpuks inetu. Laudist on lihtne vahetada, asendada, parandada ning on silmale korralikul paigutusel ka kordades ilusam (ja kindlasti kindlam) Meil on nad aiast tulnud läbi kolmel korral: Esimene kord leidsin nad üles ainsa kehvasti kruvitud laudise, teisel korral unustasin ma aiavärava lahti ning kolmandal olid hobused ühe laudise eest ära lükanud. Ühe korra on üks lammas ka üle võrgu hüpanud. Ise nägin, nagu gasell :D Üldiselt on meile sattunud väga toredad loomad, kes teavad oma piire ning ei nügi ennast tahtlikult kuskilt läbi. See võrgust ülehüppamine tuli kusjuures järjekordse perutamise käigus kui nad hullasid ja aed jäi ette :D

Hobuste suvekoppel tuleb aga suurele põllule ja sellega alustame siis kui lammaste aedik valmis saab. Seekord tuleb hobuste koppel ikka elektriga :D Ja keskusepoolne äär laudisega. Õnneks elektrikarjust nad austavad ja kuna suvekoplis on nüüd ka möödunud aastal tellitud spetsiaalne külv, siis ei tohiks neil huvi kõrvalasuvate põldude osas tekkida :)


Lisaks põhitöödele alustasin ma nurgataguste/hooneesiste koristamisega. Minu väike/suur projekt selleks suveks. Mulle meeldib kui hoonete esised on korras ja hooldatud. Praegu on pea igalpool mingid hunnikud. Eriti on pinnuks silmas aida üks külg (eterniit ja megarasked kiviplaadid) ning puukuuri esine: klaas, kivid, fibo. Klaas kukkus paar nädalat tagasi tugeva tuulega ümber ja läks Muri aedikuvärava ees katki. Kildudeks. Oeh. Korjasin reaalselt luubiga seda soga kokku. Täna lõhkusin ma sealt pea kõik klaasitükid ära, panin pange ning ootavad nüüd äravedu. Kivid püüan ma ära anda ning ongi jälle üks nurk korras :) Tundub, et väike töö ent tegelikult nõuab oma aja ja tegutsemise. 

Hoone osas on mõte vundament alates tallist uuesti üles ehitada ning ka keskmine osa kuuriks teha (et oleks loomadel söödaruum või midagi tarvilikku. Lisaks vajab puukuuri vundament korralikku remonti. Tegevust jagub :)

No comments: