1.3.17

Veebruarikuu eesmärgid


Märtsikuus oli mul kokku märgitud 20 eesmärki. Neist ära täitsin ma 7 ning 3 jäid poolikuks. Pooled eesmärkidest aga täiesti täitmata. Ei heida meelt, veebruar oli selginemise kuu ning väga paljude toiminguteni jõudsin ma alles viimasel nädalal. Märtsikuu vastuvõtt on tänu sellele alanud aga vägagi positiivselt ning energiast pakatavalt :)

Tehtud said:
- lugeda 2 raamatut - Lugesin läbi Ulrika Laen "Ela hästi!" ning Constantinos C.Markides "Õiged valikud" Esimene teos on lihtsalt võrratu ning plaanin selle ka kohe ära osta! Viimane on mõeldud ettevõtjatele ning tõeliselt tabavalt kirja pandud, meeldis väga! Sain ka palju nippe ja enesekindlust juurde.
- eesruum ära koristada - selle, üle poole aasta passinud töö, võtsin ette kohe kuu alguses. Meil vedeles kõikides ruumides ehitusmaterjali, loomade söödad olid laiali ja üleüldse, igasugune mittevajalik soga igas nurgas. Nüüd on korras!
- ajakirjad suvekuurist tuppa ja sorteerida - ema korjas aastaid kõik ajakirjad (Oma Maitse, Kodu ja Aed, Kodukiri jne) keldrisse seisma. Suvel tõin ma need linnast maale, et hea ideid sirvida ning Mutukamoosi eeskujul tõin ma nad tuppa, sirvisin läbi ning hakkisin paremad ideed välja. Vanemad kui 2013 aasta ajakirjad olid kentsakad vaadata aga häid retsepte ja huvitavaid koduremondi ideid sain omajagu :) Lisaks läksid ülejäänud virnad kenasti vanapaberisse ja jälle kodu puhtam.
- puukuur koristada - sügisel vedasime emaga suure kiiruga kuivad puud vanasse sogakuuri (siia kolides oli seal ladustatud klaasi, materjale, rehve, soga) Sellest sai teoreetiliselt puukuur. Kuigi ühes seinas on ahju-ja teises pliidipuud, siis valitses seal ikkagi suur kaos, mis oli pinnuks silmas. Võtsin ette ja tegin nii korda kui vähegi sai. Suvel ootab ees põhjalikum koristus, praegu on kõik mittevajalik kenasti ühes nurgas ning tarvilikud asjad leidsid oma koha.
- suvekuur koristada - suvel tegime seal emaga põhjaliku koristuse. Puhketuba teisel korrusel on nüüdseks korras ja nii ka hoiame ent alumine korrus, kus on kõik vajalik kraam, läks seoses talliehitusega ikka täiesti sassi. Esmalt rajasin üldse mingisuguse tee, et saaksin kuskile ligi, seejärel hakkasin välja viskama miskipärast sinna kogutud rämpsu, mida vedasime mitu kuud konteineritesse. Nüüdseks on kõik nurgad ligipääsetavad, iga asi enamvähem oma kohal ning suvel jääb üle vaid vajalikud materjalid ära kasutada, et ruum oleks puhas ja vaba :)
- sibulad kasvama - neli punast punni otsivad aknalaual valgust (sh üks kasvama läinud küüslauk)
- vanad asjad müüki - sai tehtud aga on nüüdseks netimüügist maas ja ootavad esimest täikat :)

Märtsikuu eesmärke on kokku 21:
- loe 3 raamatut läbi
- proovi joogat - TEHTUD!
- tee ise burgerit - TEHTUD!
- vanaemale külla
- postkasti silt üles - peaaegu TEHTUD!
- säästa 100€
- vannitoa sein pahteldada
- laelauad lihvida
- autost tolmu võtta
- riided kirbukale müüki (see lükkus edasi kevadisele täikale)
- seemneid istutada - peaaegu TEHTUD!
- heinakuhjad komposti/lõkkesse + kate kompostile
- õunapuid lõigata
- linnumaja ehitada
- sauna sein valmis
- vesi majja
- lammastele boks talli
- kanadele kuut talli
- hobustele boksid
- lauad sorteerida
- küttepuud lõplikult riita

Saab olema mõnus märtsikuu! :)

No comments: